AKADEMIA RZECZNIKÓW ZMIAN

10 października 2019 roku rusza rekrutacja Programu Akademia Rzeczników Zmian – Szkoła Liderów dla osób działających na rzecz warszawskiej młodzieży, innowacyjna inicjatywa prowadzona przez Fundację Szkoła Liderów, we współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy.


Fundacja Szkoła Liderów, która od ponad dwóch dekad zmienia jakość przywództwa w życiu publicznym w Polsce, kieruje swój program do ludzi zaangażowanych w rozwój inicjatyw młodzieżowych w Warszawie. Do udziału zapraszamy liderów i aktywnych przedstawicieli instytucji publicznych i samorządu, szkół, ośrodków sportu oraz organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, freelancerów działających na rzecz młodzieży.
Każdy z uczestników przejdzie zaawansowany kurs przywództwa, wzmocni swoje kompetencje kierowania zespołem i wprowadzania zmian. Sprawdzi swój indywidualny potencjał liderski i zastanowi się, jak w pełni go wykorzystać w pracy nad rozwojem młodzieży. Przez 12 miesięcy grupa 30 liderek i liderów, z różnych sektorów, stworzy zespół, który wspólnie będzie się uczył, aby odpowiedzieć na najważniejsze wyzwania młodych warszawiaków. W tym procesie każdego uczestnika będzie wspierał doświadczony tutor.


Informacje dla kandydatów:
Kogo szukamy?
Do Programu zapraszamy osoby, które:
•pracują z młodzieżą i oddziałują lub mogą oddziaływać na młodzież w Warszawie,
•mają potencjał liderski czyli pozycję wpływu lub w najbliższej przyszłości planują objęcie roli liderskiej;
•mają gotowość do rozwoju, wstępny pomysł na zmianę sytuacji młodzieży w środowisku lokalnym;
•mają doświadczenie i osiągnięcia w lokalnym działaniu na rzecz młodzieży, podejmują działania, które odpowiadają na potrzeby środowiska.
Co oferujemy?
W ramach 12 miesięcznego Programu uczestnicy wezmą udział w :
•Zaawansowanym kursie przywództwa (cykl 4 dwu-dniowych warsztatów).
•Indywidualnym tutoringu liderskim (3 sesje z doświadczonym tutorem)
•Spotkaniach „zrozumieć młodzież” ( 8 spotkań)
•Budowaniu zespołu aktywnych warszawskich liderów oraz lokalnym networkingu.
•Spotkaniach z wybitnymi ekspertami w dziedzinie rozwoju młodzieży i przywództwa lokalnego.

Co zyskasz?
Staniesz się bardziej skutecznym liderem. Zyskasz kompetencje, wiedzę i gotowość do wprowadzania zmian w Twoim otoczeniu.
Odkryjesz swój potencjał liderski i rozwiniesz kompetencje przywódcze: budowania wiarygodności, angażowania ludzi, komunikacji, budowania zespołu, planowania strategicznego.
Poznasz lepiej potrzeby młodzieży pochodzącej z Twojego otoczenia, zrealizujesz wydarzenie/ akcję lokalną na rzecz młodzieży – zaplanowane razem z osobami z projektu i młodzieżą.
Dołączysz do sieci liderów społecznych, którzy będą wpływać na rozwój młodych ludzi w Warszawie, zyskasz nowych partnerów i przyjaciół w różnych środowiskach związanych z młodzieżą.
Harmonogram:
Program trwa 12 miesięcy: od 4 listopada 2019 do 5 października 2020.
• 1 zjazd: 4, 5 listopada 2019
• 2 zjazd: 26, 27 listopada 2019
• 3 zjazd: 11, 12 grudnia 2019
• 4 zjazd: 25, 26 luty 2020
• spotkanie podsumowujące projekt: 5 października 2020

Jak się zgłosić?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na https://tiny.pl/tp6r7
Nie spóźnij się – zgłoszenia przyjmujemy do 28 października 2019.


Jak będzie wyglądać rekrutacja?
30 października 2019 roku po analizie formularzy zgłoszeniowych przez Komisję Rekrutacyjną, w skład której wejdą przedstawiciele Fundacji Szkoła Liderów przedstawimy listę osób przyjętych do programu.


Szczegółowych informacji udziela:
Agnieszka Szymańska
e- mail: [email protected]w.pl