„W czym samorząd jest lepszy od państwa?…” – okrągły stół podczas Igrzysk Wolności

Fundacja Szkoła Liderów zaprasza na dyskusję z udziałem prezydentów, burmistrzów i wójtów w ramach Igrzysk Wolności, która będzie mieć miejsce w niedzielę, 15 września o godz. 12.00-14.30 w Atlas Arenie.

Czy „prawdziwą politykę” można uprawiać na „prowincji”? Czy to co lokalne jest prowincjonalne? Czym kierują się  osoby, które wygrywają wybory samorządowe? Czy samorząd jest w czymś lepszym od państwa? Czy skala wspólnoty mniejszej niż państwowa pozwala na lepszą realizację wartości demokratycznych, budowanie poczucia tożsamości i otwartości na zmianę?

Co tak naprawdę stanowi siłę miasta i jak istotnym elementem tej siły są liderzy – prezydenci, burmistrzowie i wójtowie? Jakie wyzwania stoją przed liderami miast i wsi i na ile decentralizacja jest remedium na wyzwania przyszłości? Na te i wiele innych pytań spróbujemy odpowiedzieć podczas okrągłego stołu podczas Igrzysk Wolności.

niedziela, 15 września, godz. 12.00, Atlas Arena Łódź

Prelegenci:

Benedykt Węgrzyn – wójt gminy Dobra

Piotr Feliński – burmistrz Świdwina

Grzegorz Mackiewicz – prezydent Pabianic

Beata Moskal-Słaniewska – prezydent Świdnicy

Marta Makuch – wiceprezydent Słupska

Jacek Karnowski – prezydent Sopotu

Dorota Zmarzlak – wójt gminy Izabelin

Moderacja: Agnieszka Muras & Agnieszka Rozner (Fundacja Szkoła Liderów)

Fundacja Szkoła Liderów jest partnerem merytorycznym Igrzysk Wolności.