Szkoła Liderów Politycznych

Szkoła Liderów i Liderek Politycznych to najstarszy program edukacji przywódczej w Polsce.

Skierowany jest do liderów życia publicznego:
parlamentarzystów, samorządowców, szefów ogólnopolskich organizacji pozarządowych o agendzie politycznej, twarzy think-tanków, stowarzyszeń i organizacji politycznych.

Co roku prowadzimy rekrutację do kolejnej edycji Programu.

Uczestnicy i uczestniczki każdej z edycji biorą udział w wyjazdowych warsztatach stacjonarnych (trzech w ciągu roku), w czasie których przechodzą intensywny trening liderski w oparciu o wypracowane w Fundacji Szkoła Liderów metody.

Trening obejmuje:

• warsztaty outdoorowe mające na celu wzmocnienie swojego liderskiego potencjału;
  • spotkania z ekspertami i ekspertkami polityk publicznych;
  • wzmocnienie umiejętności wystąpień publicznych, komunikacji w mediach społecznościowych;
  • spotkania z decydentami na szczeblu krajowym;
  • pracę w grupach asystenckich i sieciowanie z innymi uczestnikami programu oraz jego absolwentami;
  • możliwość skonfrontowania się z liderami innych opcji światopoglądowych.

Ekspertami i ekspertkami w Szkole Liderów i Liderek Politycznych byli: Były Prezydent RP Bronisław Komorowski, prof. Antoni Dudek, Mirosław Wyrzykowski, Katarzyna Pisarska, Sylwia Czubkowska, Monika Horna-Cieślak, Maciej Kisilowski, ks. Adam Boniecki, Agnieszka Legucka, prof. Marcin Napiórkowski.

SLP jest to najstarszy program Fundacji. Od niego – pod nazwą Szkoła Młodych Liderów Społecznych i Politycznych – instytucja SL rozpoczęła swoją działalność.

Obecnie SLP liczy prawie półtora tysiąca Absolwentek i Absolwentów, a wśród nich między innymi:

Nowości w programie