Warszawska Akademia Młodych Liderów – Rekrutacja przedłużona!

Data: 25.04.2017
waml_ok

55 młodych Warszawiaków weźmie udział we wspólnym dla różnych warszawskich środowisk kursie liderskim. Dzięki temu ich działania będą miały silniejszy wpływ na inicjatywy miejskie, a Miasto zyska kompetentnych liderów młodzieżowych.

Kto może się zgłosić?

Szukamy osób w wieku 13-19 lat, które są przedstawicielami samorządów uczniowskich, młodzieżowych rad dzielnic, młodzieżowej rady Warszawy i grup nieformalnych.

Uczestnicy z jednej strony będą w projekcie wspierani, by profesjonalizować działania w swoich ścieżkach, z drugiej przez cały projekt będą ze sobą sieciowani by budować grupę aktywistów, którzy mogą wspólnie (pozasektorowo) działać na rzecz dobra wspólnego.

Co się wydarzy?

  • 2 dniowy warsztat wprowadzającego-integracyjny – 12-13 maja
  • 3-dniowe szkolenie wyjazdowe – 2-4 czerwca
  • 5 spotkań wspomagających proces rozwoju liderskiego – czerwiec, wrzesień, październik
  • Konferencja podsumowująca – grudzień

 W sumie młodzi Warszawiacy wezmą udział w ponad 40 godzinach warsztatów, spotkań z trenerami, ekspertami i innymi zaproszonymi gośćmi.

Uczestnicy wezmą udział w treningu zadaniowym, w ramach którego przygotują od 9 do 12 mini-projektów, które będą wykorzystywać mechanizmy partycypacji obywatelskiej (np. Budżet Partycypacyjny, Inicjatywa Lokalna, program Młoda Warszawa, czy program Warszawska Aktywna Młodzież).

 Kto gwarantuje jakość?

 Akademię przygotowują dwie doświadczone Fundacje – Szkoła Liderów posiadająca bogate doświadczenie we wspieraniu liderów i metodologii dot. przywództwa oraz Civis Polonus, która od wielu lat prowadzi projekty włączające młodzież, w szczególności przedstawicieli samorządów i młodzieżowych rad.

Formularz zgłoszeniowy dostępny pod tym linkiem

Zgłoszenia do 25 kwietnia

Projekt Warszawska Akademia Młodych Liderów jest realizowany w ramach miejskiego Programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020”.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

koordynatorka projektu Maja Mankowska

maja.mankowska@szkola-liderow.pl

22 55 68 262

logo_biale_wspolfinansowanie