fbpx

Beyond Borders Academy wystartowała

W Gorajcu odbył się pierwszy zjazd dla uczestników i uczestniczek BBA

Pierwszy Zjazd Beyond Borders Academy za nami. Warsztaty i wizyta studyjna odbyły się w dniach 4 – 10 czerwca w Gorajcu. Miejscu stworzonym i prowadzonym przez Stowarzyszeniem Animacji Kultury Pogranicza „Folkowisko”.

Grupa młodych liderek i liderów z Ukrainy, Białorusi i Polski pracowała bardzo intensywnie przy wsparciu dwóch trenerek – Joanny Hoffman i Justyny Józefowicz oraz czwórki tutorów – Oli Chodasz, Ewy Romanowskiej, Joli Woźnickiej i Piotra Babickiego.

Pierwsza część zjazdu przyczyniła się do integracji i poznania się grupy BBA. Druga część była poświęcona samoświadomości i osobistemu rozwojowi.

Warsztaty dotyczyły między innymi następujących tematów: building dialogue across borders and managing (cultural) diversity; team management, team roles and effective communication; relationship building and social influence – how we influence each other and where it is easy to fall into the trap; me as a leader – what motivates me, what engages me and when i achieve flow; who I am, how I perceive my identity and what it entails.

Bardzo ważnym elementem zjazdu była wizyta studyjna przygotowana i przeprowadzona przez Marcina Piotrowskiego, który opowiadał o miejscu, które tworzy wraz z zespołem Stowarzyszenia Animacji Kultury Pogranicza „Folkowisko”. Przybliżył osobom uczestniczącym historię tego regionu opowieściami oraz wycieczkami po okolicy. Odbyło się zwiedzanie cerkwi oraz wyprawa do lasu, gdzie napotkaliśmy ślady dawnych miejscowości oraz cmentarze, na których najlepiej widać ślady obecności różnych narodowości w historii tego pogranicza.

Grupa uczestniczek i uczestników BBA wyjechała pełna refleksji, doświadczeń, inspiracji i nowych relacji. Przed nimi w bliskiej przyszłości spotkania z Tutorami i Tutorkami oraz warsztat online. Kolejny zjazd we wrześniu w Krasnogrudzie, dzięki gościnności Fundacji Pogranicze.


The programme is supported by the Kosciuszko Foundation, the Polish-American Freedom Foundation and School for Leaders Foundation under the „PAFF Leaders” initiative, carried out in cooperation with Folkowisko Borderline Culture Association and the Borderland Foundation.

Copyright All Rights Reserved © 2019

×