fbpx

Co zmienia darmowy podręcznik w szkołach? Raport KSKL

Niniejszy raport ma na celu przedstawienie opinii wyrażonych przez różno- rodnych interesariuszy na temat wprowadzenia bezpłatnego podręcznika we wrześniu 2014 roku.

Reforma związana z wprowadzeniem bezpłatnych podręczników po raz pierwszy została ogłoszona przez premiera Donalda Tuska w styczniu 2014 roku. Była przygotowywana w przyspieszonym trybie, tak aby dzieci, które poszły do pierwszej klasy we wrześniu 2014 mogły skorzystać z nowego podręcznika. Docelowo reforma zakłada stopniowe wprowadzenie w kolejnych klasach bezpłatnych podręczników aż do września 2017/2018 roku, gdy takie materiały będą dostępne we wszystkich klasach szkoły podstawowej i gimnazjum. W klasach 1-3 będzie to jeden bezpłatny podręcznik pisany na zamówienie Ministerstwa Edukacji Narodowej; w kolejnych klasach szkoła za otrzymaną dotację będzie kupować wybrane przez siebie podręczniki. Dodatkowo, na każdego ucznia przewidziana jest dotacja celowa na zakup materiałów ćwiczeniowych i podręczników do języka nowożytnego.

Ściągnij: Co zmienia darmowy podręcznik w szkołach? Raport KSKL

Copyright All Rights Reserved © 2019

×