fbpx

I zjazd świętokrzyskiej Szkoły Przywództwa

Po wielu miesiącach planowania i przygotowań wystartowaliśmy właśnie ze Szkołą Przywództwa w województwie świętokrzyskim! Pierwszy zjazd już za nami.

We współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w dniach 7-9 kwietnia przeprowadziliśmy pierwszy zjazd świętokrzyskiej Szkoły Przywództwa – programu rozwojowego dla lokalnych liderek i liderów, organizowanego w ramach Wschodu Liderów. Zrekrutowana grupa 20 uczestniczek i uczestników miała okazję wysłuchać wykładu inaugurującego, wygłoszonego przez Katarzynę Czaykę-Chełmińską, a później wziąć udział w trzydniowym warsztacie poprowadzonym przez Justynę Józefowicz, Anetę Birnbaum i Barbarę Biskup.

Tematem pierwszego zjazdu była samoświadomość liderska. Świętokrzyscy liderzy mieli okazję spróbować swoich sił w grach edukacyjnych (zarówno outdoorowych, jak i tych wykonywanych na sali szkoleniowej). Rozpoczęli także etap mapowania zasobów i potrzeb województwa świętokrzyskiego w kontekście budowania przyszłej sieci absolwentek i absolwentów SP.

8 kwietnia w pierwszej połowie dnia uczestnicy i uczestniczki wzięli udział w spotkaniu z ekspertką – Natalią Mikitskają, psycholożką i pedagożką pracującą w Niepublicznej Bursie Szkolnej w Kielcach. Spotkanie umożliwiło przyjrzenie się wyzwaniom związanym z tematem migracji w odniesieniu do lokalnych potrzeb.

Na zjeździe przeprowadzono także krótkie spotkania z tutorami, które pozwoliły na zaplanowanie pierwszych rozwojowych spotkań.

Kolejny zjazd Szkoły Przywództwa w województwie świętokrzyskim już w czerwcu, a przed nami początek podlaskiej SP.

Copyright All Rights Reserved © 2019

×