fbpx

Inauguracja Szkoły Liderów Miasta Ełku

Wystartowała Szkoła Liderów Miasta Ełku. 18 lokalnych liderów bierze udział w innowacyjnym kursie, którego celem jest ich wzmocnienie oraz budowanie współpracy międzysektorowej dla rozwoju miasta.

Szkoła Liderów Miast nabiera rozpędu! Po pilotażowej edycji w Mielcu nadszedł czas na kolejne miasto, tym razem w województwie warmińsko-mazurskim. Uczestnicy programu reprezentują różne sektory oraz środowiska, ale łączy ich jedno – wszyscy chcą mieć wpływ na swoje miejsce zamieszkania i zmieniać je na lepsze.

13 października 2017 roku w Urzędzie Miasta Ełku odbyła się oficjalna inauguracja. Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się reprezentanci Fundacji Szkoła Liderów, nasi absolwenci, a także Wiceprezydent Artur Urbański. Po prezentacji Iwony Ciećwierz oraz Przemysława Radwana-Rohrenschefa ze Szkoły Liderów, odbyła się debata na temat kształcenia lokalnych liderów, moderowana przez Małgorzatę Zbrożek z Radia Olsztyn.

Podczas pierwszego z czterech zjazdów w malowniczym Folwarku Łękuk, uczestnicy mieli okazję zintegrować się jako grupa, a także lepiej poznać swój liderski potencjał. Kursowi liderskiemu, prowadzonemu przez Pawła Krzywickiego oraz Iwonę Ciećwierz, towarzyszyła refleksja nad ogólną kondycją miasta, stojącymi przed nim wyzwaniami oraz jego potencjałem.

Następny zjazd odbędzie się w dniach 17-19 listopada i będzie poświęcony dogłębnej diagnozie miasta – problemów oraz szans, które trzeba brać pod uwagę przy planowaniu działań.

Kierujemy podziękowania do Urzędu Miasta Ełku oraz Fundacji Veolia Polska*.

Koordynatorką projektu jest Anna Warwas, zapraszamy do kontaktu ([email protected], 22 556 82 67).

*Fundacja Veolia Polska jest partnerem strategicznym projektu Szkoła Liderów Miast i zapewnia m. in. wsparcie eksperckie.

Szkola Liderów Miasta Ełku_pasek

Copyright All Rights Reserved © 2019

×