fbpx

Jesteśmy partnerem Nagrody dla Innowacji w Polityce

Już tej jesieni, jury złożone z 1000 mieszkańców Europy wyłoni pierwszych zwycięzców Nagrody dla Innowacji w Polityce (Innovation in Politics). ) Ma ona na celu wyróżnić najlepsze projekty z dziedziny polityki służące dobru społecznemu. Kandydaci pochodzić będą z ośmiu europejskich krajów. Szkoła Liderów znajduje się w gronie polskich partnerów tej inicjatywy.

6 kwietnia odbył się briefing, gdzie polskie organizacje i media miały szansę zapoznać się z założeniami Nagrody. „Ludzie trzymają się z dala od polityki. Niemal we wszystkich krajach europejskich obywatele są coraz bardziej rozczarowani i sfrustrowani, co poważnie obciąża demokratyczne funkcjonowanie”, mówi Julia Kozak, reprezentantka Innovation in Politics Institute w Polsce, odnosząc się do powodów powołania inicjatywy. Dlatego jeden z twórców nagrody – Edward Strasser, deklaruje: „Będziemy wspierać tych, którzy w Europie budują. Sprawimy, że skuteczne, zakończone sukcesem rozwiązania z dziedziny polityki zostaną dostrzeżone na forum publicznym, również za granicą, tak by mogły być przykładem dla innych.”

Kto może kandydować do Nagrody? Laureatami zostaną wszelkiego rodzaju organizacje, samorządy, konkretni liderzy, którzy stworzyli w swoich społecznościach bądź środowiskach innowacje w szeroko rozumianej dziedzinie politycznej. Nagrody będą przyznawane w 6 kategoriach m.in. takich jak: „Miejsce pracy”, „Jakość życia” czy „Prawa człowieka”.

Szkoła Liderów zdecydowała się zostać partnerem tej Nagrody, ponieważ, jak przekonuje Przemysław Radwan – „Pracując z liderami różnych szczebli, widzimy, że osoby, które przychodzą do Szkoły wypierają się swojego „pochodzenia” politycznego. A my w robieniu polityki widzimy duży sens. To, co pociąga w tej nagrodzie to szansa na sięgnięcie do lokalnych przykładów a tam dzieją się rzeczy nieoczywiste i bardzo innowacyjne.” Zgłoszenia inicjatyw przyjmowane będą do 31 lipca 2017r. Więcej informacji na stronie http://www.innovationinpolitics.eu/

 

 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×