fbpx

Liderzy liderom – z kim pracuje VIII SLP

Marta i Joanna będą na VIII Szkole Liderów Polonijnych pełnić funkcję starszych koleżanek, doradczyń, porannych popędzaczy, troskliwych pocieszycielek, głównych źródeł informacji oraz opiekunów w rozwoju - słowem: asystentek grup. Poznajcie te heroiny pracy i dwie prawe ręce głównej koordynatorki programu.

Joanna Zawadzka_fotoJoanna Zawadzka

Aktywistka i działaczka społeczna mieszkająca stale w Edynburgu od 2006 roku. Dyrektor Polish Cultural Festival Association oraz manager w Fife Migrants Forum w Kirkcaldy. Od 2008 zaangażowana w działalność wspierającą mniejszości narodowe i imigranckie. W swojej pracy zajmuje się promocją równości i różnorodności społecznej poprzez inicjatywy społecznościowe i kulturalne. Jest członkiem Międzypartyjnej Grupy ds. Polski w Szkockim Parlamencie. Absolwentka pierwszej edycji Szkoły Liderów Polonijnych z 2009 roku, współpracuje z Fundacją Szkolą Liderów od 6 lat przy projektach: Szkoły Liderów Polonijnych, Jesteś u Siebie Zagłosuj i Erasmus+. W maju 2014 roku została uhonorowana Złotym Krzyżem Zasługi za działalność polonijną przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

marta borowiak_foto

Marta Borowiak

Doświadczenie emigracyjne zdobywała za wielką wodą. Mieszkała na stałe w Kanadzie w latach 2010-2013. Równolegle z codzienną pracą (marketing) wpierw wspierała wolontarnie, a następnie zatrudniła się przy organizacji „Ekranu” – polskiego festiwalu filmowego w Toronto. Odpowiadała za promocję wydarzenia. Przez kilka lat tłumaczka tekstów na tematy polityczne w międzynarodowym magazynie „Cafe Babel”. W Kanadzie prowadziła polski meetup – nieformalną grupę gromadzącą świeżo przybywających do Kanady Polaków. Absolwentka Szkoły Liderów z 2012. W 2013 wróciła do Poznania, gdzie napisała doktorat na temat współpracy ngo z biznesem, bogato czerpiąc z doświadczenia kanadyjskiego i emigranckiego. Z wykształcenia germanistka, pracuje jako koordynatorka projektów IT, z zamiłowania wielbicielka filmów science fiction.

Copyright All Rights Reserved © 2019

×