fbpx

Rada Programowa ścieżki dla samorządowców – Ochrona Zdrowia

Przedstawiamy Radę Programową ścieżki edukacyjnej dla samorządowców - Ochrona Zdrowia.
Tym razem, jesteśmy szczególnie dumni, że udało się zgromadzić samych absolwentów!

banaszekJakub Banaszek

Absolwent XIII Szkoły Liderów Politycznych

Doradca w gabinecie Min. Zdrowia, Radny Dzielnicy Ochota m.st. Warszawa, Przewodniczący Stowarzyszenia Chełmianie od 2015, Przewodniczący Polski Razem Zjednoczonej Prawicy koło Chełm, Sekretarz Polski Razem Zjednoczonej Prawicy region Lubelski, współautor programu zdrowotnego Polski Razem Zjednoczonej Prawicy. Zainteresowania: ochrona zdrowia, prawo, historia. Hobby: tenis ziemny, kolarstwo, piłka nożna, podróże. Otwarty na poznawanie nowych osób, lubi ludzi.

 michal-brzezinski-2Dr n .med. Michał Brzeziński

Absolwent XII SLSO.

Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku, Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Specjalista pediatrii, specjalista leczenia otyłości (Certyfikat Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Otyłością – SCOPE).

Wykładowca akademicki(GUMed, UG, UMK) z zakresu pediatrii, zdrowia publicznego, organizacji systemów ochrony zdrowia, zarządzania i ewaluacji programów i strategii zdrowotnych oraz marketingu społecznego w zdrowiu.

Od stycznia 2015 r. – do sierpnia 2016 r. Z-ca Dyrektora ds. Medycznych w POW NFZ.

Członek Polskiego Towarzystwa Programów Zdrowotnych, w którym buduje i realizuje programy i polityki zdrowotne oraz strategie zdrowotne dla jednostek samorządu terytorialnego i instytucji prywatnych. Ekspert instytucji publicznych i prywatnych m.in. Światowej Organizacji Zdrowia, Banku Światowego, Ministerstwa Zdrowia, Fundacji Medicover.

Stypendysta Trust for CivilSociety in Central and Eastern Europe w 2012 roku. Laureat konkursu Super Talenty Medycyny w roku 2012 w konkursie organizowanym przez Puls Medycyny oraz wyróżnienia w kategorii Zdrowie Publiczne konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia — Liderzy Medycyny w 2013 r. organizowanym przez wydawnictwo Termedia i miesięcznik “Menedżer Zdrowia”.

 

foto-dobrawa-morzynskaDobrawa Morzyńska

Absolwentka 24 Szkoły Liderów Politycznych

Radna Sejmiku Województwa Pomorskiego. Absolwentka Politechniki Gdańskiej, obecnie studentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2010-2014 radna Pruszcza Gdańskiego. Od 2011 do 2013 roku asystentka, a później doradca Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, następnie od 2013 do 2015 roku szefowa Gabinetu Politycznego Ministra Finansów. Członkini Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” oraz Platformy Obywatelskiej RP. Szefowa kilku kampanii wyborczych kandydatów do Sejmu RP i Rady Miasta Gdańska. Uwielbia chodzić na koncerty i gotować. Regularnie chodzi do kina.

 

ms_foto92016Maciej Sonik.

Absolwent Liderów PAFW (VIII edycja)

Samorządowiec – radny powiatu krapkowickiego (od 1998 r.), starosta krapkowicki (od 2010 r.), przewodniczący PO w powiecie, założyciel i przewodniczący lokalnego stowarzyszenia Unia Obywatelska, wcześniej m.in. założyciel i członek zarządu Opolskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rodzin i Osób Chorych na Chorobę Alzheimera, dyrektor gabinetu marszałka województwa opolskiego, pełnomocnik ds. komunikacji społecznej, pełnomocnik ds. Polskiej prezydencji w UE, przedsiębiorca, wydawca lokalnego tygodnika. Studiował prawo, politologię i administrację. Zainteresowania: nowe technologie, nowe media, samorząd, polityka regionalna, systemy wyborcze i polityczne, kampanie społeczne i polityczne, komunikacja społeczna, partycypacja społeczna, grafika. Sporty: jazda konna, narciarstwo alpejskie.

15Jolanta Kwiatkowska

Absolwentka VI Edycji Programu Liderzy PAFW

Przewodnicząca Rady Gminy Stegna i Sekretarz Miasta Krynica Morska. W latach 2010-2014 Wójt Gminy Stegna. W latach 2006-2010 Radna Gminy Stegna Magister administracji – „Zarządzanie w administracji publicznej”, ukończyła studia licencjackie z zakresu „marketingowego zarządzania przedsiębiorstwem”, podyplomowe studia „Akademia Liderów Samorządowych o specjalności „Zarządzanie jakością, stanowienie prawa oraz finanse JST”,  konsultantka Krajowej Sieci Konsultacyjnej Liderów. Aktywnie działa na rzecz budowania postaw obywatelskich, edukacji i zwiększenia partycypacji w życiu publicznym. Działaczka społeczna, przez wiele lat aktywna członkini Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Jantar, fundatorka i wolontariuszka fundacji „Morze Inspiracji” W roku 2014 otrzymała odznakę – „Jestem ZAP- aleńcem” założyciela Szkoły Liderów, profesora Zbigniewa Andrzeja Pełczyńskiego. Uczestniczka programu rządowego Departamentu Stanu w USA wzmacniającego budowanie partnerstw i sieci lokalnych w Polsce na przykładzie USA International Visitor Leadership program W 2014 roku laureatka konkursu „Wójt Roku 2013” , inicjatorka projektu „Szlachetna Paczka” dla Gminy Stegna, organizatorka wielu działań i projektów wzmacniających NGO. Hobby: spacery po plaży i samorząd.

Copyright All Rights Reserved © 2019

×