fbpx

Nowy raport Krajowej Sieci Konsultacyjnej Liderów

Prezentujemy jeden z pierwszych raportów opisujących doświadczenia związane z wprowadzaniem reformy edukacji.

Raport Krajowej Sieci Konsultacyjnej Liderów prezentuje nastroje Polski lokalnej związane z głównymi zmianami wprowadzonymi przez reformę edukacji –  przede wszystkim likwidacją gimnazjów. Nie jest to badanie reprezentatywne, jednak udało nam się zgromadzić ponad 600 głosów z całej Polski, w tym z małych miejscowości do 20 000 mieszkańców. Grupa, która poddała się badaniu, jest równie różnorodna, jak Absolwenci Szkoły Liderów, były więc to osoby o zróżnicowanych poglądach politycznych, które pytaliśmy przede wszystkim o doświadczenia, z wprowadzonymi już zmianami.Badanie pokazuje, jak wygląda codzienność wprowadzania reformy – m.in. reorganizacja sieci szkół, nowe podstawy programowe, zatrudnienie nauczycieli. To daje obraz zmian na poziomie lokalnym, o których z całą pewnością nie można powiedzieć, że realizowane są bezproblemowo  – mówi Małgorzata Czarnecka, koordynatorka badania przeprowadzonego przez Szkołę Liderów w ramach KSKL.

Krajowa Sieć Konsultacyjna Liderów (KSKL) to autorski projekt Szkoły Liderów powołany do życia w 2014 roku. Stanowi on innowacyjną formułę debaty publicznej skierowaną do liderów środowisk lokalnych, interesariuszy oraz odbiorców polityk publicznych, czyli wszystkich mieszkańców naszego kraju. KSKL to zespół aktywnych liderów lokalnych, wyposażonych w potrzebne do działalności opiniotwórczej narzędzia, m.in. w elektroniczny system konsultacyjny służący zbieraniu opinii oraz dostarczający dane, które w postaci opracowanego materiału, raportu, informacji trafiają bezpośrednio do decydentów.

 

Pobierz raport

 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×