fbpx

Rozpoczęliśmy Szkołę Przywództwa w województwie podlaskim. Pierwszy zjazd już za nami.

We współpracy z Ośrodkiem Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku w dniach 19-21 maja przeprowadziliśmy pierwszy zjazd Szkoły Przywództwa w woj. podlaskim – programu rozwojowego dla lokalnych liderek i liderów, organizowanego w ramach Wschodu Liderów.

Zrekrutowana grupa 20 uczestniczek i uczestników miała okazję wysłuchać wykładu inaugurującego, wygłoszonego przez Przemysława Radwana-Röhrenschefa na temat obecnych wyzwań oraz wartości liderskich, a później – wziąć udział w trzydniowym warsztacie, poprowadzonym przez Agnieszkę Szelągowską, Beatę Borkowską-Ślósarską i Iwonę Zaborowską. 

Tematem pierwszego zjazdu była samoświadomość liderska. Liderzy mieli okazję spróbować swoich sił w grach edukacyjnych (zarówno outdoorowych, jak i tych w sali szkoleniowej).  W trakcie zjazdu uczestnicy i uczestnicy doświadczyli procesów zachodzących w zespołach oraz różnych ról zespołowych; mieli szansę zmapować swoje zasoby w tych rolach. Rozmawialiśmy również na temat wzmocnienia województwa dzięki rozwijaniu sieci liderskiej.

20 maja, w drugiej połowie dnia, uczestnicy i uczestniczki wzięli udział w spotkaniu eksperckim: „Lider w czasie wyjątkowym”. Poprowadziła je pani Aneta Malinowska-Sztrubel. Spotkanie umożliwiło przyjrzenie się tematowi dobrostanu liderskiego, z uwzględnieniem obecnej sytuacji zarówno w Polsce, jak i na świecie. 

Na zjeździe przeprowadzono także krótkie spotkania z tutorami, które pozwoliły na zaplanowanie pierwszych rozwojowych spotkań. 

Kolejny warsztat już w drugiej połowie czerwca.

Copyright All Rights Reserved © 2019

×