fbpx

Szkoła Liderów Miasta Ełku

Data: 28.09.2017

Ełk to kolejne miasto, po Mielcu, w którym realizowany będzie program Szkoła Liderów Miasta. Rekrutacja potrwa od 12 do 28 września!

Szkoła Liderów Miasta to program kształcenia miejskich liderów z uwzględnieniem lokalnej diagnozy i interesów społeczności. Opiera się na uznaniu, że przywództwo w mieście jest w wielu rękach. Zależy mi, by Miasto Ełk dysponowało siecią kompetentnych liderów, których potencjał, energia, pomysły i zaangażowanie będzie można połączyć dla lepszego rozwoju naszego miasta – mówi Tomasz Andrukiewicz, Prezydent Miasta.

11 września Prezydent Tomasz Andrukiewicz, Członek Zarządu Veolia Term Północ Jacek Talko, Członek Zarządu Fundacji Veolia Polska Izabela Rakuć-Kochaniak oraz Katarzyna Czayka-Chełmińska Prezeska Fundacji Szkoła Liderów podpisali porozumienie dotyczące realizacji programu w Ełku.

Grupa Veolia od dwudziestu 20 lat jest sprawdzonym partnerem samorządów. Pomaga budować relacje pomiędzy biznesem, organizacjami pozarządowymi i samorządami. Fundacja Veolia także nieustannie wspiera samorządy i lokalne społeczności, zapewniając współpracę w dobrym klimacie. Bardzo zależy nam na  szerzeniu świadomości obywatelskiej wśród mieszkańców miast. Tym bardziej więc cieszymy się, że swoją  wiedzą i doświadczeniem możemy wesprzeć również Ełk i jego mieszkańców. Zawsze podkreślamy, że warto kreować lokalnych liderów i motywować społeczność lokalną do inicjowania zmian, służących harmonijnemu rozwojowi miasta i samorządności -– mówi Jowita Mytnik-Skała,  Prezes Fundacji Veolia Polska.

Partnerem strategicznym projektu Szkoła Liderów Miast jest Fundacja Veolia Polska, która zapewnia również wsparcie eksperckie. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny dla uczestników.

Do udziale w Szkole zapraszamy kilkunastoosobową grupę uczestników reprezentujących różne grupy, organizacje, inicjatywy, firmy i spółki, administrację publiczną, samorząd, partie polityczne, interesy i poglądy. Uczestników, których wyłoni Rada Programowa, musi charakteryzować silny potencjał liderski, rozpoznawalność w środowisku oraz chęć współpracy na rzecz rozwoju miasta. Wezmą oni udział w cyklu szkoleń i warsztatów obejmujących trening liderski, warsztaty z zarządzania zespołem i komunikacji, zarządzania zmianą czy konfliktem, panele eksperckie itp. Warsztatom towarzyszyć będą seminaria miejskie „Zrozumieć miasto” oraz tzw. akcje miejskie czyli działania realizowane przez uczestników na rzecz miasta w różnych obszarach takich jak edukacja, kultura, sport, środowisko itp. Program potrwa od września 2017 roku do maja 2018 roku.

Rekrutacja do programu Szkoła Liderów Miasta ruszyła 12 września i potrwa do 28 września br.  Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz w tym linku.

Profil uczestnika

Do Szkoły Liderów Miasta Ełku zapraszamy osoby, które:

  • aktywnie działają lub pracują w Ełku (w instytucjach publicznych/samorządzie lub w biznesie lub w organizacjach pozarządowych lub lokalnych mediach) od przynajmniej 3 lat;
  • są liderami grup miejskich, które mają wpływ na miasto – kluby sportowe, sekcje hobbystyczne, etc.
  • mają dokonania w obszarze swojej działalności zawodowej lub społecznej;
  • są rozpoznawalne w swoim środowisku i potrafią zmobilizować/zgromadzić wokół siebie grupę ludzi do wspólnego działania;
  • wiążą swoją przyszłość z Ełkiem i jego rozwojem.

Program Szkoły

W ramach programu uczestnicy wezmą udział w:

  • zaawansowanym kursie przywództwa, przejdą warsztaty umiejętności przywódczych, komunikacji, myślenia strategicznego,
  • seminariach „Zrozumieć Ełk” związanych z historią, kulturą, społeczeństwem i polityką,
  • budowaniu zespołu aktywnych liderów Ełku oraz lokalnym networkingu,
  • akcjach miejskich polegających na wspólnym tworzeniu lokalnego projektu, jako odpowiedzi na najważniejsze wyzwania Ełku i wykorzystywaniu zdobytych umiejętności  na rzecz rozwoju miasta,
  • spotkaniach z wybitnymi ekspertami w dziedzinie rozwoju miast i przywództwa lokalnego itp.

Harmonogram

11 – 28 września 2017 r.                Rekrutacja do projektu

6 października 2017 r.                  Ogłoszenie listy uczestników

13 – 15 października 2017 r.      Warsztaty inaugurujące Szkołę Liderów Miasta Ełku
16 – 18 listopada 2017 r.             II Zjazd Szkoły Liderów Miasta Ełk
1 – 3 grudnia 2017 r.                     III Zjazd Szkoły Liderów Miasta Ełk
16 – 18 lutego 2018 r.                  IV Zjazd Szkoły Liderów Miasta Ełk
13 kwietnia 2018 r.                       Konferencja Podsumowująca Szkołę Liderów Miasta Ełku
Sposób zgłoszenia i rekrutacja

Aby zgłosić się do udziału w programie należy:

Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 września 2017.

Komisja rekrutacyjna po weryfikacji formalnej zgłoszeń wybierze kandydatów zakwalifikowanych do programu. W przypadku dużej liczby zgłoszeń Komisja przeprowadzi z wybranymi kandydatami rozmowy rekrutacyjne.

6 października 2017r. na naszej stronie internetowej www.szkola-liderow.pl opublikujemy listę 18 uczestniczek i uczestników programu.

Kontakt:

Klaudia Wojciechowska, [email protected], tel. 691 022 426

Maciej Juchniewicz, [email protected], tel. 87 73 26 186

 

 

Partnerem strategicznym projektu Szkoła Liderów Miast jest Fundacja Veolia Polska, która zapewnia również wsparcie eksperckie.

 

Szkola Liderów Miasta Ełku_pasek

 

Projekt bez tytułu (1)       Projekt bez tytułu (2)

 

 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×