fbpx

Szkoła Liderów Miasta Legionowo

Data: 05.10.2017

Legionowo to kolejne miasto, po Mielcu i Ełku, w którym realizowany będzie program Szkoła Liderów Miasta.

Do udziale w Szkole zapraszamy kilkunastoosobową grupę uczestników reprezentujących różne grupy, organizacje, inicjatywy, firmy i spółki, administrację publiczną, samorząd, partie polityczne, interesy i poglądy. Uczestników, których wyłoni Rada Programowa, musi charakteryzować silny potencjał liderski, rozpoznawalność w środowisku oraz chęć współpracy na rzecz rozwoju miasta. Wezmą oni udział w cyklu szkoleń i warsztatów obejmujących trening liderski, warsztaty z zarządzania zespołem i komunikacji, zarządzania zmianą czy konfliktem, panele eksperckie itp. Warsztatom towarzyszyć będą seminaria miejskie „Zrozumieć miasto” oraz tzw. akcje miejskie czyli działania realizowane przez uczestników na rzecz miasta w różnych obszarach takich jak edukacja, kultura, sport, środowisko itp. Program potrwa od września 2017 roku do maja 2018 roku.

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny dla uczestników.

 

Do Szkoły Liderów Miasta Legionowo zapraszamy osoby, które:

  • aktywnie działają lub pracują w Legionowie (w instytucjach publicznych/samorządzie lub w biznesie lub w organizacjach pozarządowych lub lokalnych mediach) od przynajmniej 3 lat;
  • są liderami grup miejskich, które mają wpływ na miasto – kluby sportowe, sekcje hobbystyczne, etc.
  • mają dokonania w obszarze swojej działalności zawodowej lub społecznej
  • są rozpoznawalne w swoim środowisku i potrafią zmobilizować/zgromadzić wokół siebie grupę ludzi do wspólnego działania
  • wiążą swoją przyszłość z Legionowem i jego rozwojem

 

W ramach programu uczestnicy wezmą udział w:

  • zaawansowanym kursie przywództwa, przejdą warsztaty umiejętności przywódczych, komunikacji, myślenia strategicznego,
  • seminariach „Zrozumieć Legionowo” związanych z historią, kulturą, społeczeństwem i polityką,
  • budowaniu zespołu aktywnych liderów Legionowa oraz lokalnym networkingu,
  • akcjach miejskich polegających na wspólnym tworzeniu lokalnego projektu, jako odpowiedzi na najważniejsze wyzwania Legionowa i wykorzystywaniu zdobytych umiejętności  na rzecz rozwoju miasta,
  • spotkaniach z wybitnymi ekspertami w dziedzinie rozwoju miast i przywództwa lokalnego itp.

 

Harmonogram:

14 października 2017r.Ogłoszenie listy uczestników
20 – 22 października 2017r.Warsztaty inaugurujące Szkołę Liderów Miasta Legionowo
24 – 26  listopada 2017r.II Zjazd Szkoły Liderów Miasta Legionowo
2 – 4 lutego 2018r.III Zjazd Szkoły Liderów Miasta Legionowo
9 – 11 marca 2018r.IV Zjazd Szkoły Liderów Miasta Legionowo
13 kwietnia 2018r.Konferencja Podsumowująca Szkołę Liderów Miasta Legionowo

 

Aby zgłosić się do udziału w programie należy:

Zgłoszenia przyjmowane będą do 5 października 2017.

Komisja rekrutacyjna po weryfikacji formalnej zgłoszeń wybierze kandydatów zakwalifikowanych do programu.W przypadku dużej liczby zgłoszeń Komisja przeprowadzi z wybranymi kandydatami rozmowy rekrutacyjne.

14 października 2017r. na naszej stronie internetowej www.szkola-liderow.pl opublikujemy listę 18 uczestniczek i uczestników programu.

 

————————————————————————————————————————

5 września o godz. 12.00, w siedzibie Urzędu Miasta w Legionowie, Prezydent Roman Smogorzewski, Członek Zarządu Grupy Veolia Alexandre Farion, Członek Zarządu Fundacji Veolia Polska Izabela Rakuć-Kochaniak oraz Przemysław Radwan – Rohrenschef Wiceprezes Fundacji Szkoła Liderów podpisali porozumienie dotyczące realizacji programu w Legionowie.

Szkoła Liderów Miasta to program kształcenia miejskich liderów z uwzględnieniem lokalnej diagnozy i interesów społeczności. Opiera się na uznaniu, że przywództwo w mieście jest w wielu rękach.

Gdyby nie Szkoła Liderów, nie byłoby mnie tutaj gdzie jestem – mówi prezydent Roman Smogorzewski, dodając, że w Legionowie jest mnóstwo mieszkańców, którzy mają dużo chęci i dobrej woli, ale brakuje im wiedzy i narzędzi, które da im właśnie Szkoła Liderów. Jest to inwestycja w to, co w mieście najważniejsze – kapitał społeczny – mówi Roman Smogorzewski.

Grupa Veolia od dwudziestu 20 lat jest sprawdzonym partnerem samorządów. Pomaga budować relacje pomiędzy biznesem, organizacjami pozarządowymi i samorządami. Fundacja Veolia także nieustannie wspiera samorządy i lokalne społeczności, zapewniając współpracę w dobrym klimacie. Bardzo zależy nam na  szerzeniu świadomości obywatelskiej wśród mieszkańców miast. Tym bardziej więc cieszymy się, że swoją  wiedzą i doświadczeniem możemy wesprzeć również Legionowo i jego mieszkańców. Zawsze podkreślamy, że warto kreować lokalnych liderów i motywować społeczność lokalną do inicjowania zmian, służących harmonijnemu rozwojowi miasta i samorządności -– mówi Jowita Mytnik-Skała,  Prezes Fundacji Veolia Polska.

 

 

 

 

 

 

Partnerem strategicznym projektu Szkoła Liderów Miast jest Fundacja Veolia Polska, która zapewnia również wsparcie eksperckie.

 

Szkola Liderów Miasta Legionowa

Copyright All Rights Reserved © 2019

×