fbpx

Szkoła Liderów wobec zmian w kodeksie wyborczym

Wybory od zawsze traktowaliśmy jako święto demokracji i kluczowe wydarzenie w polskim życiu publicznym. Dlatego z głębokim niepokojem przyjmujemy tryb wprowadzania i intencje proponowanych zmian w kodeksie wyborczym w nocy z 27 na 28 marca 2020 roku. 

Obywatele szczególnie mocno potrzebują dzisiaj odpowiedzialnego przywództwa politycznego, które przede wszystkim ma na względzie zdrowie i życie Polaków oraz bezpieczeństwo kraju. Dlatego niepokojące jest bagatelizowanie argumentów wykazujących brak możliwości organizacji wyborów prezydenckich 10 maja, zarówno ze względów na poszanowanie standardów demokratycznych, jak i bezpieczeństwa epidemiologicznego.  

Proponowane zmiany w tak trudnym okresie, w jakim znajduje się społeczeństwo oraz sposób ich wprowadzenia są sprzeczne z kluczową dziś potrzebą wspólnoty i solidarności wobec zagrożenia i oczekiwań stawianych liderom.  

To, czego potrzebujemy to odważne, odpowiedzialne, jednoczące różne siły przywództwo, które pozwoli nam stanąć ponad grą polityczną, wobec najpoważniejszego wyzwania przed jakim stanęliśmy od lat. 

Zarząd i Zespół Szkoły Liderów 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×