fbpx

Tutaj drzwi trzeba otwierać powoli

10 reportaży o tym, że jeśli naprawdę chcesz coś zmienić, to na pewno Ci się uda. O ludziach, o których mało się mówi i rzadko pisze. O liderach lokalnych zmieniających świat na lepsze.

Mają odwagę zrobić coś, czego nikt wcześniej nie zrobił i są gotowi ponieść ryzyko niepopularnych decyzji. Liderzy lokalni zarażają pasją, zmieniają rzeczywistość wokół siebie.
Osiedle z epoki wczesnego Gierka, zrujnowana wiejska szkoła, bezrobocie… Wielu powiedziałoby: te osiedlowe nastolatki nie mają przyszłości, alkoholicy nie wyjdą z nałogu, a na remont szkoły przecież nie ma pieniędzy. Są tacy, którzy w blokowisku z wielkiej płyty zobaczyli nadzieję, we wsi na końcu świata dali ludziom pracę, skrzyknęli się i uzbierali pieniądze na remont. Bohaterowie zbioru reportaży wydanego właśnie przez Szkołę Liderów i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności to ludzie, którzy robią coś dobrego i mądrego dla innych. I choć często spotyka ich niezrozumienie, nie zrażają się, bo „powoli, powoli kropla drąży skałę”, jak mówi jedna z bohaterek.
„Tutaj drzwi trzeba otwierać powoli” jest zbiorem zaskakujących historii o liderach lokalnych, ludziach z wizją i pasją, działających na rzecz małych społeczności w różnych zakątkach Polski. To reportaże o ludziach, o których mało się mówi i rzadko pisze, zmieniających po kawałeczku na lepsze świat, w którym inni widzą tylko ruinę.

Ściągnij

Copyright All Rights Reserved © 2019

×