fbpx

Wydarzenie online: Jak dbać o siebie w pomaganiu innym

Z badań sektora pozarządowego wynika, że wypalanie się społeczników i społeczniczek to obecnie jedno z najbardziej palących wyzwań dla polskiego III sektora.

26 maja o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie poświęcone prewencji wypalenia, tj. dobrym praktykom dbania o siebie. Będzie mowa m.in. o dbaniu o dobrostan swój i innych w organizacji, sposobach na regenerację z przeciążeń, porozmawiamy także o tym, czy jeśli nasze działania są wolontariackie, to czy w ogóle wypalenie może nas dotyczyć. 

Zaczniemy od prezentacji ekspertki, Natalii Saraty, liderki fundacji RegenerAkcja. Miejsce dla zmęczonych aktywistek i aktywistów, a po niej będzie też przestrzeń na pytania i dyskusję. 

Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Osoby zarejestrowanie otrzymają link do wydarzenia.

Obowiązują zapisy poprzez formularz

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Zapraszamy: 

  • Wolontariuszy i wolontariuszki z obszaru opiekuńczo-leczniczego (zaangażowanych obecnie lub w przeszłości w działania organizacji i instytucji pomagających osobom w trudnej sytuacji zdrowotnej, życiowej, związanej z niepełnosprawnością czy przewlekłą chorobą danej osoby na przykład domów pomocy społecznej, hospicjów, szpitali). 
  • Osoby z Warszawy, które są zainteresowane wolontariatem w wyżej wymienionych obszarach. 
  • Koordynatorów i koordynatorki wolontariatu. 
  • Osoby zainteresowane wolontariatem w Warszawie. 
  • Osoby zainteresowane tematem wypalenia w zaangażowaniu społecznym i dbaniem o siebie przy wspieraniu innych. 

Natalia Sarata  – aktywistka, socjolożka, trenerka, w III sektorze od 2002 roku. Przeszła drogę od wolontariuszki i asystentki po współzałożycielkę kilku organizacji i konsultantkę ds. rozwoju liderek/rów organizacji i samych NGOsów. Ekspertka w obszarze regeneratywnej kultury organizacji i zapobiegania wypaleniu aktywistycznemu na poziomie indywidualnym i organizacyjnym. Liderka fundacji RegenerAkcja. Miejsce dla zmęczonych aktywistek i aktywistów

Więcej informacji na stronie Ochotnicy Warszawscy

Dodatkowych informacji udzielają: 

Aneta Birnbaum: [email protected]
Anna Warwas: [email protected]

Oferta szkoleń i wsparcia dla wolontariuszy placówek i organizacji opiekuńczo-leczniczych jest realizowana przez Fundację Szkoła Liderów w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy

Copyright All Rights Reserved © 2019

×