fbpx

Wydarzenie online: Warszawski wolontariat kontra Covid-19

Konsekwencje pandemii koronawirusa oraz lockdownu dotknęły wszystkich mieszkańców Warszawy. W szczególności jednak tych, którzy ze względu na swój wiek lub stan zdrowia musieli ograniczyć kontakty z drugim człowiekiem na długi czas. W nowej rzeczywistości zmieniło się to, w jaki sposób funkcjonują organizacje i instytucje niosące pomoc najbardziej potrzebującym oraz skala i znaczenie zaangażowania społecznego. 

 • W jaki sposób władze miasta organizowały ochotników, aby osoby potrzebujące otrzymały konieczne wsparcie?
 • Jak instytucje niegdyś wypełnione wolontariuszami radzą sobie z wyzwaniem niepewności przy rosnącej potrzebie angażowania mieszkańców w działania społeczne?
 • Jak się pomaga w czasie pandemii?

20 października o godz 15.30 zapraszamy na spotkanie online, podczas którego porozmawiamy o zmianach, rozwiązaniach i dobrych praktykach. 

Gośćmi spotkania będą: 

 • dr Antoni Morawski  – członek zespołu projektu “Ochotnicy warszawscy”, Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy
 • Dominika Witkowska – koordynatorka wolontariatu w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej CAM “Nowolipie”
 • Przemysław Mientkiewicz  – psycholog i koordynator wolontariatu w Domu Pomocy Społecznej “Leśny” dla przewlekle psychicznie chorych. 

Prowadzenie i moderacja: 
Aneta Birnbaum oraz Anna Warwas – koordynatorki miejskiej oferty szkoleniowo-edukacyjnej dla wolontariuszy, Fundacja Szkoła Liderów. 

Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Osoby zarejestrowanie otrzymają link do wydarzenia. 

Obowiązują zapisy poprzez formularz

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Do udziału zapraszamy przede wszystkim: 

 • Osoby zaangażowane w pomaganie w Warszawie (seniorom, osobom chorym lub z niepełnosprawnościami, dzieciom i młodzieży z trudnościami wychowawczymi lub edukacyjnymi, rodzinom w trudnej sytuacji, ofiarom przemocy, uchodźcom).
 • Wolontariuszy i wolontariuszki z obszaru opiekuńczo-leczniczego (zaangażowanych obecnie lub w przeszłości w działania organizacji i instytucji pomagających osobom w trudnej sytuacji zdrowotnej, życiowej, związanej z niepełnosprawnością czy przewlekłą chorobą danej osoby na przykład domów pomocy społecznej, hospicjów, szpitali).
 • Osoby z Warszawy, które są zainteresowane wolontariatem w wyżej wymienionych obszarach. 
 • Koordynatorów i koordynatorki wolontariatu. 
 • Osoby zainteresowane tematem wolontariatu w Warszawie. 

Więcej informacji na stronie Ochotnicy Warszawscy.  

Dodatkowych informacji udzielają:   

Aneta Birnbaum: [email protected]  
Anna Warwas: [email protected]  

Oferta szkoleń i wsparcia dla wolontariuszy placówek i organizacji opiekuńczo-leczniczych jest realizowana przez Fundację Szkoła Liderów w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy. 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×