fbpx

IX Szkoła Liderów Polonijnych – wyniki rekrutacji

Data: 02.07.2017

24 liderek i liderów polonijnych mieszkających na stałe w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie będzie mieć okazję spędzić w Polsce wyjątkowe dwa tygodnie podczas IX Szkoły Liderów Polonijnych!

Zakończyła się rekrutacja do Szkoły Liderów Polonijnych Ameryki Północnej finansowanej ze środków Senatu RP. Do udziału w Szkole, która odbędzie się w dniach 24 sierpnia-6 września 2017 roku, zapraszamy 24 osoby, które chcą:

 • wzmocnić swoje kompetencje liderskie,
 • rozwinąć swoją wiedzę z zakresu możliwych form promocji Polski oraz angażowania lokalnej społeczności,
 • nawiązać kontakty z liderami polonijnymi z innych krajów oraz przedstawicielami polskich organizacji i instytucji współpracujących z Polonią,
 • nawiązać współpracę z liderami i organizacjami w Polsce, zajmującymi się podobnymi co Ty, rzeczami,

a ponadto:

 • mają od 20 do 40 lat,
 • mieszkają na stałe na terenie Kanady lub Stanów Zjednoczonych
 • mają polskie pochodzenie lub angażują się w działania na rzecz środowisk polskich
  w miejscu zamieszkania lub promocję Polski,
 • znają język polski w stopniu umożliwiającym aktywne uczestnictwo w zajęciach prowadzonych
  w tym języku,
 • od co najmniej 2 lat angażują się społecznie, kulturalnie lub politycznie, są liderami/liderkami w swoim środowisku,

Projekt jest finansowany z środków finansowanych otrzymanych z Kancelarii Senatu RP w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonia i Polakami za granicą w 2017 r.” Patronat honorowy nad Szkołą objęli Ambasadorowie RP w USA i w Kanadzie, a patronat medialny – Polskie Radio dla Zagranicy.

 

Lista uczestników IX SLP
Imię i nazwiskoMiejsce zam.
1Alexander GolubiewskiUSA
2Alexandria KolodkoUSA
3Anna Teresa LechKanada
4Bartek SzymanskiUSA
5Bartosz BagniewskiUSA
6Camille Maude Le GallKanada
7Chris 'Krzysztof’ PawlikUSA
8David KopalaUSA
9Diana Skaya (Salatskaya)Kanada
10Dominick GolubiewskiUSA
11Emilia KopalaUSA
12Ewa SkrzymowskaKanada
13Ewelina JeanUSA
14Gabriela OpasKanada
15Grzegorz MiłosekKanada
16Irena SzilerKanada
17Kamila BaczekUSA
18Katarzyna SkorekKanada
19Maciej OldziejUSA
20Magdalena KuliszUSA
21Susanne WladysiukKanada
22Sylvia GladkowskaUSA
23Sylvia Rozwadowska-ShahUSA
24Wendy Torres-KiejnaKanada
Lista rezerwowa
25Magdalene (Magda) SulzyckiKanada
26Jacques Kuba SeguinKanada
27Wlodzimierz WojczynskiKanada

Czym jest Szkoła Liderów Polonijnych?

Szkoła Liderów Polonijnych jest to cykl warsztatów, wykładów, spotkań oraz wizyt studyjnych, adresowany do aktywnych społecznie przedstawicieli środowisk polonijnych. Celem projektu jest rozwój kompetencji liderskich uczestników, przygotowanie ich do aktywnego i świadomego działania w swoich środowiskach polonijnych oraz lokalnych w kraju zamieszkania. Program będzie również prowadził do wzmocnienia stopnia identyfikacji narodowej uczestników z Polską i polską kulturą oraz przybliżenia im polskiej rzeczywistości, obecnej sytuacji społecznej i gospodarczej w kraju, a także kierunków jego rozwoju. Projekt realizowany jest od 2009 roku, i swoim zasięgiem objął już ponad 400 osób z 36 krajów świata.

Co w programie?

Program Szkoły Liderów Polonijnych Ameryki Północnej składać się będzie z:

 • warsztatów rozwijających umiejętności liderskie m.in. przywództwo, budowanie zespołu, debatowanie;
 • wykładów oraz spotkań z politykami, artystami, przedsiębiorcami, działaczami społecznymi, etc.,
 • wizyt studyjnych w różnych miastach Polski, w ramach których uczestnicy będą spotykać się z przedstawicielami instytucji państwowych i lokalnymi liderami oraz poznawać przykłady rozwijających się w Polsce inicjatyw społecznych i gospodarczych.

Program każdej ze Szkół jest przygotowywany w oparciu o potrzeby i oczekiwania zbierane na etapie rekrutacji. W poprzednich latach uczestnicy brali udział m.in. w warsztatach z zakresu przywództwa prowadzonych metodą outdoor, szkoleniach na temat wystąpień publicznych, grach symulacyjnych oraz interaktywnych sesjach networkingowych. Spotykali się również z takimi osobami jak prezydent Lech Wałęsa, kardynał Stanisław Dziwisz czy Henryk Wujec. Byli gośćmi Kancelarii Prezydenta RP, Sejmu i Senatu RP i Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a także różne aspekty współczesnej działalności społecznej, kulturalnej i samorządowej w Toruniu, Łodzi, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu czy Krakowie.

Po ukończeniu Szkoły uczestnicy zapraszani są do Programu dla Absolwentów Szkoły Liderów Polonijnych, dzięki któremu uzyskują dostęp do różnych narzędzi umożliwiających kontakt i współpracę z liderami z ponad 30 krajów świata.

Organizatorzy pokrywają koszty udziału w Szkole, w tym  koszty zakwaterowania, wyżywienia, materiałów szkoleniowych, biletów wstępu podczas wizyt studyjnych, oraz, w uzasadnionych przypadkach, zwracają część kosztów podróży.

 

Załączniki: 

Ogłoszenie rekrutacyjne

Recruitment Information

Kontakt: Klaudia Wojciechowska ([email protected] | tel: 22 556 82 67, +48 691 022 426)

nowa belka

 

 

 

 

 

 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×