fbpx

zbiórka funduszy na polskie wydanie biografii prof. Zbigniewa Pełczyńskiego

Spełniamy marzenie Profesora Pełczyńskiego. Wydajemy polską wersję biografii Powstańca Warszawskiego, profesora oksfordzkiego, założyciela Szkoły Liderów.

W październiku odbyło się śniadanie absolwenckie, którego gościem specjalnym był prof. Zbigniew Pełczyński (ZAP). W trakcie śniadania Profesor powiedział, że obecnie jego największym marzeniem jest wydanie polskiej wersji jego biografii, która kilka lat temu pojawiła się w Wielkiej Brytanii. My w Fundacji nie zastanawiając się długo postanowiliśmy marzenie ZAP’a zrealizować.

Oczywiście jak zawsze pierwszym etapem jest pozyskanie środków na to zadanie. Znacie Szkołę od lat, wiecie, że niestety nie dysponujemy wolnymi środkami, które możemy przesunąć na nowe przedsięwzięcia. W gronie zespołu Szkoły zdecydowaliśmy, że najlepszym sposobem na zebranie pieniędzy na biografię Profesora będzie uruchomienie zbiórki funduszy na portalu www.polakpotrafi.pl

 

Po przeliczeniu wszystkiego potrzebujemy w sumie 42 tysięcy. Nie jest to mała kwota. Natomiast wierzymy, że się uda! Grono naszych absolwentów, przyjaciół, partnerów liczymy na ponad 4000 osób.

W kosztach zbiórki jest m.in.:

  • pomoc Profesorowi dzięki asystentowi w dopisaniu polskiej części książki. ZAP chce, aby Polskie wydanie miało dodatkowy rozdział. Ze względu na wiek i słaby wzrok potrzebuje w tym działaniu wsparcia
  • przetłumaczenie treści książki na język polski
  • wydanie książki w jednym z polskich wydawnictw
  • obsługę koordynatorską całego tego procesu.

 

Będziemy bardzo wdzięczni jeśli dołączycie się do realizacji tego marzenia. Wszyscy mamy świadomość, że gdyby nie pomysł i zacięcie ZAP’a w latach 90-tych to tych następnych 25 lat Szkoły Liderów, debat oksfordzkich, wspomnień by nie było. Ponieważ czas nie stoi w miejscu mamy również świadomość, że kolejne edycje naszych programów, mogą już nie mieć możliwości poznać Profesora Pełczyńskiego i tych wszystkich jego niesamowitych historii, które my znamy. Dlatego ta książka. Dlatego w tym momencie.

 

 

Jak można dołączyć się do zbiórki?

Wystarczy wejść na porta www.polakpotrafi.pl i wesprzeć projekt – polskie wydanie biografii prof. Zbigniewa Pełczyńskiego.

Zbiórka trwa do 8 grudnia.

 

 

Co jeszcze można zrobić?

Przede wszystkim namawiać znajomych, rodziny, różne środowiska do włączenia się do tej idei.

Udostępniać nasze posty i grafiki, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o akcji i o samych prof. Pełczyńskim.

 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×