fbpx

ZYSKUJĘ WOLNOŚĆ! O TRENINGU INTERPERSONALNYM / CZEGO UCZYMY W SL?

UWAGA! Najbliższy trening 27 - 31 stycznia 2017 roku! Trening interpersonalny to szansa aby spojrzeć na siebie oczami innych, lepiej poznać siebie i swój wpływ na innych. Rozumienie procesu grupowego, poznanie jego prawidłowości – sprawia, że lepiej i skuteczniej pracujemy z grupami ludzi i im przewodzimy. Halina Nałęcz -Nieniewska, wybitna trenerka i specjalistka od procesów grupowych w rozmowie z Katarzyna Czayką-Chełmińską.

Halina Nałęcz-NieniewskaHalinka aktualne

Trenerka-superwizorka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi treningi interpersonalne, szkolenia z zakresu treningu grupowego, superwizję zespołów trenerskich oraz indywidualne superwizję dla trenerów. Szkoła Treningu Grupowego, organizowana obecnie przez Szkołę Liderów, jest jej autorskim projektem – prowadzi go od 17 lat.

fot: Rafał Nowakowski (phone: +48501086560) Katarzyna Czayka-Chełmińska
Wiceprezeska Fundacji i szefowa programu Liderzy PAFW. Współtwórczyni metody tutoringu, a także sztuki mediacji w Polsce.

 

KCC: – Najważniejsze jest pytanie: jaką rolę może mieć trening interpersonalny w rozwijaniu liderów? Czyli po co liderowi trening interpersonalny?

HNN: – Przede wszystkim daje to co najważniejsze w liderskim rozwoju, czyli samoświadomość. Jest to przede wszystkim świadomość swoich emocji. Podczas treningu lepiej zdaję sobie sprawę, jakie emocje przeżywam w relacjach z innymi. Co mnie złości? Co smuci? Co cieszy?

KCC:Co dzięki temu zyskuje?

HNN: – Wolność! Dzięki temu podejmuję w bardziej świadomy i niezależny sposób decyzje: w jaki sposób zareaguję, jak odpowiem na zachowania innych. Trening buduje w konsekwencji moją odpowiedzialność za decyzje. I pomaga je łatwiej podejmować. Pozwala też sprawdzić, jakie moje zachowania przybliżają mnie do ludzi i czynią mnie skutecznym, a jakie oddalają i czynią nieskutecznym.

KCC:W jaki sposób trening interpersonalny można wykorzystać w pracy na rzecz innych?

HNN: – Trening może dobrze służyć liderom, dzięki niemu lepiej rozumieją procesy grupowe, poznają na własnej skórze, na czym polega dynamika grupowa, co się dzieje między ludźmi w zespole. Taka wiedza daje liderowi większą pewność siebie i swoich poczynań oraz sprawia, że lepiej i skuteczniej pracuje z grupami ludzi, rozumie co się w nich dzieje, a w konsekwencji – świadomie i skutecznie nimi kieruje.

wiecej na www.halinanieniewska.pl

 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×