fbpx

17 września – sieciowanie w Białymstoku

17 września w Białymstoku odbyło się spotkanie sieciujące w ramach programu Wschód Liderów. To pierwsza wizyta w jednym z regionów, w którym razem z partnerami będziemy działać w kolejnych miesiącach.

Spotkanie w Białymstoku otworzyły Beata Borkowska-Ślósarska z FSL i Iwona Zaborowska z OWOP. Przybliżyły gościom formułę spotkania, a także opowiedziały o programie Wschód Liderów – a przede wszystkim o trwającej właśnie rekrutacji do Szkoły Trenerów Przywództwa.  

Później przyszedł czas na rozmowę o wyzwaniach, z jakimi współcześnie musimy się zmierzyć – rozmawialiśmy o klimacie, zdrowiu, edukacji i migracji. O tych pierwszych wyzwaniach opowiedziała nam Weronika Michalak z HEAL Polska w rozmowie z Przemysławem Radwanem-Rochrenschefem, poprzedzonej ciekawą prezentacją. Później Katarzyna Sztop-Rutkowska w rozmowie z Przemkiem Staroniem przyjrzała się bliżej edukacji, a Aneta Birnbaum porozmawiała z Jagodą Grondecką o Afganistanie, migracji i zmianach klimatycznych, które na migrację wpływają. Sposób uczestniczenia gości w spotkaniu był znakiem naszych obecnych, pandemicznych czasów – łączyli się z nami online, za pośrednictwem platformy Zoom, a o ich wystąpieniach mogliśmy rozmawiać już na żywo.  

Nie zabrakło jednak także tematów związanych z wyzwaniami dla regionu i wzmacnianiem lokalnych liderek i liderów oraz odpowiadaniem na ich potrzeby – te wątki poruszyliśmy w dyskusji w formule word cafe, dając uczestnikom i uczestniczkom szansę na rozmowę i poznanie się bliżej.  

Cieszymy się, że kolejny krok w stronę odważnego, lokalnego przywództwa został zrobiony. Nie możemy się też doczekać kolejnych zaplanowanych w programie działań.  

Copyright All Rights Reserved © 2019

×