fbpx

3 edycja Świętokrzyskiego Programu Liderzy dla Młodzieży – otwieramy rekrutację

Data: 17.04.2019

21 marca 2019 roku rusza rekrutacja do 3 edycji Programu „Liderzy dla Młodzieży - 2019” prowadzonego przez Fundację Szkoła Liderów we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Rzecznikiem Młodzieży oraz Urzędem Marszałkowskim w Kielcach.

Świętokrzyskie konsekwentnie realizuje strategię wspierania młodzieży. Jednym z jej elementów jest program Liderzy dla Młodzieży. Otwieramy rekrutację do 3 edycji!!!

Do udziału w 3 edycji zapraszamy liderów i aktywnych przedstawicieli instytucji publicznych i samorządu, szkół i biznesu oraz organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i lokalnych mediów, działających na rzecz młodzieży Regionu.

Osoby uczestniczące wezmą udział w kursie przywództwa lokalnego, wzmocnią swoje kompetencje kierowania zespołem i wprowadzania zmian. Sprawdzą swój indywidualny potencjał liderski i zastanowią się, jak w pełni go wykorzystać w pracy nad rozwojem młodzieży w regionie.

Przez 7 miesięcy grupa 20 liderek i liderów regionu, z różnych sektorów, stworzy zespół, który wspólnie będzie się uczył, aby odpowiedzialnie odpowiedzieć na najważniejsze wyzwania młodych ludzi z regionu. W tym procesie każdego uczestnika będzie wspierał doświadczony tutor.

Dla kogo:

Do Programu zapraszamy osoby, które:

 • pracują z młodzieżą i oddziałują lub mogą oddziaływać na młodzież w woj. świętokrzyskim;
 • mają potencjał liderski czyli pozycję wpływu lub w najbliższej przyszłości planują objęcie roli liderskiej;
 • mają gotowość do rozwoju, wstępny pomysł na zmianę sytuacji młodzieży w środowisku lokalnym;
 • mają doświadczenie i osiągnięcia w lokalnym działaniu na rzecz młodzieży, podejmują działania, które odpowiadają na potrzeby środowiska.

W ramach 7 miesięcznego Programu  uczestnicy wezmą udział w :

 • Zaawansowanym kursie przywództwa (cykl 4 szesnastogodzinnych warsztatów).
 • Indywidualnym tutoringu liderskim (5 sesji z doświadczonym tutorem)
 • Budowaniu zespołu aktywnych liderów świętokrzyskiego oraz lokalnym networkingu.
 • Spotkaniach z ekspertami w dziedzinie rozwoju młodzieży i przywództwa lokalnego

Co i gdzie?

Program trwa 7 miesięcy:

 • 1 zjazd: 24-25 maja (w tym pierwsze spotkanie z tutorem)
 • 2 zjazd: 28-29 czerwca
 • 3 zjazd: 6-7 września
 • 4 zjazd: 4-5 października

Pozostałe spotkania z tutorem będą realizowane między zjazdami lub podczas zjazdów. Zajęcia odbywać się będą w Wólce Milanowskiej.

Co zyskasz?

 • Staniesz się bardziej skutecznym liderem. Zyskasz kompetencje, wiedzę i gotowość do wprowadzania zmian w Twoim otoczeniu.
 • Odkryjesz swój potencjał liderski i rozwiniesz kompetencje przywódcze: budowania wiarygodności, angażowania ludzi, komunikacji, budowania zespołu, planowania strategicznego.
 • Poznasz lepiej potrzeby młodzieży pochodzącej z Twojego Regionu, na bazie których zrealizujesz lub włączysz się w akcje lokalne w celu rozwiązania jakiegoś problemu społecznego.
 • Dołączysz do sieci regionalnych liderów społecznych, którzy będą wpływać na rozwój młodych ludzi w świętokrzyskim, zyskasz nowych partnerów i przyjaciół w różnych środowiskach związanych z młodzieżą.

Jak się zgłosić?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy do Programu „Liderzy dla Młodzieży – 2019″. Wraz z formularzem zgłoszeniowym prosimy o przesłanie skanu listu rekomendacyjnego zawierającego: imię i nazwisko rekomendującego, nazwę instytucji, pełnioną funkcję, numer telefonu, adres e-mail.

List rekomendacyjny może pochodzić od przedstawicieli partnerskich organizacji czy instytucji, które znają Pana/ Pani działalność liderską/ społeczną i mogą ją krótko opisać.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy do Programu „Liderzy dla Młodzieży – 2019″ wraz ze skanem listu rekomendacyjnego należy przesłać do 17 kwietnia 2019 r. na adres:  [email protected]

Jak będzie wyglądać rekrutacja?

26 kwietnia 2019r. po analizie formularzy zgłoszeniowych dokonanych przez Komisję Rekrutacyjną oraz przeprowadzeniu rozmów telefonicznych z wybranymi kandydatami (w ustalonym wcześniej terminie) , przedstawimy listę osób przyjętych do programu oraz listę rezerwową.

Szczegółowych informacji udziela:

Małgorzata Czarnecka

tel.: 22 55 68 256; 607 280 004

e-mail: [email protected]

Copyright All Rights Reserved © 2019

×