fbpx

Narzędzie do pracy z młodzieżą

 

Fundacja Szkoła Liderów i Centrum Komunikacji Społecznej m. st. Warszawy w 2022 roku prowadziły projekt Akademii Rzeczników Zmian 3.0. Powstało ciekawe narzędzie dla osób pracujących z młodzieżą lub mających taki zamiar.

Zapraszamy Cię w podróż, która pozwoli Ci przyjrzeć się obrazowi współczesnej młodzieży oraz poznać lepiej młode osoby w Twoim otoczeniu. Materiał został zbudowany tak, by pomagał zobaczyć tę grupę w jej złożoności i różnorodności. Opiera się on na założeniu, że każdy człowiek jest wyjątkowy i dlatego nie ma jednej odpowiedzi na pytania o to, jaka jest i czego potrzebuje dzisiejsza młodzież. Wykonuj zadania w swoim tempie. Warto korzystać z zeszytu lub notesu, aby notować swoje obserwacje i przemyślenia. Każda kolejna strona zawiera ćwiczenie zbudowane wokół innego czasownika: to zaproszenie do podejmowania nowych aktywności i przyjmowania różnych perspektywy w odkrywaniu świata młodych ludzi. To Twoja droga – nie wiemy, gdzie trafisz, ale pewne jest, że po tej wyprawie będziesz w innym miejscu niż w tej chwili. Powodzenia!

Co pamiętasz ze swojego bycia osobą nastoletnią?
Wydarzenia? Emocje? Sukcesy? Napięcia?
Zapisz je wszystkie jako strumień myśli.
Nie cenzuruj się, nie idealizuj, nie racjonalizuj. Po prostu pisz!
Po kilku dniach wróć do tego materiału.
Przeczytaj go uważnie i na jego podstawie
przygotuj rysunek w formie grafitti.


Projekt „Akademia Rzeczników Zmian” realizowany jest w ramach miejskiego programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020”.

Copyright All Rights Reserved © 2019

×