fbpx

Jak budować mocne więzy. Nasz przepis na networking

„Dużo dajemy, tkamy połączenia, cierpliwie czekamy” – Szkolny zespół organizujący Program Liderzy PAFW podzielił się swoim przepisem na sieciowanie absolwentów z pozostałymi organizacjami działającymi pod parasolem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Poznaj trzy składowe naszego przepisu.

Spotkanie 29 września było okazją dla Szkoły Liderów, aby pokazać operatorom innych programów Fundacji Wolności swój model sieciowania tworzony od 7 lat, ale też przeprowadzić wymianę doświadczeń między instytucjami, które w różnorodny sposób próbują pracować z absolwentami.

3 podstawowe elementy składają się na nasz przepis:

  • Postawa – w której zawiera się pytanie, do czego w  jakim celu sieciujemy absolwentów? Co dajemy i czego (nie) oczekujemy w zamian? Niezbędnym elementem, jak się okazało, jest cierpliwość i to jest słowo-klucz, które utkwiło w pamięci wielu osobom, które wysłuchały prezentacji.
  • Narzędzia – Zespół pokazał bogaty wachlarz narzędzi do sieciowania, ale drugie tyle pokazali uczestnicy seminarium.
  • Proces – sieciowanie jest procesem, w którym nie widać od razu efektów, w którym pojawiają się zwątpienia. Jest to ciągłe testowanie narzędzi i ciągłe stawianie sobie pytań o cel.

„- Myślę, że sukces w tworzeniu silnych, stabilnych sieci absolwentów w dużej mierze zależy od postaw zespołu, który podejmuje się tego typu zadania. Dopiero na drugim, niemniej ważnym miejscu są konkretne narzędzia służącej łączeniu ludzi, którzy mają podobne doświadczenia” – powiedział nam po spotkaniu Mirosław Czyżewski (PAFW) i dodał, że w jego przekonaniu było to bardzo owocne i dobrze poprowadzone spotkanie. „-Za to bardzo gorąco dziękuję jego organizatorom.”
Cóż powiedzieć… Polecamy się!

Natychmiastowym efektem pracy nad sieciowaniem była zapowiedź kolejnego spotkania – tym razem o narzędziach online, które mogą służyć sieciowaniu. Jak widać, w PAFW-owskiej sieci zasobów jest mnóstwo. Trzeba znaleźć tylko odpowiedni zapalnik, aby uruchomić proces.
img_6867 img_6871

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniu! Byli z nami przedstawiciele Programu Rozwoju Bibliotek, Seniorów w Akcji, Programu stypendialnego im. Lane’a Kirklanda, Study Tours to Poland, Programu Nowe Technologie Lokalnie, Szkoły Edukacji PAFW i UW, Szkoły Uczącej Się, Lokalnych Partnerstw PAFW, Programu Stypendiów Pomostowych, Programu Działaj Lokalnie oraz członkowie zespołu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Program Liderzy PAFW to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Szkoła Liderów.

donorzy.006

Copyright All Rights Reserved © 2019

×