fbpx

Dziesięciu wspaniałych. Rada programowa 24 SLP

Przedstawiamy wam DZIESIĘĆ LIDERSKICH OSOBOWOŚCI, absolwentów Programu Politycznego FSL, którzy mają znaczący wpływ na kształtowanie programu 24 Szkoły Liderów Politycznych: Gill-Piątek, Koczalski, Lasocki, Marchewka, Przecherska, Rydliński, Scheuring-Wielgus, Trudnowski, Wypij, Zawisza.

Poseł, posłanka, prawnik, analityczka polityczna, specjalista ds. lobbingu, publicystka, politolog-naukowiec. Założyciele partii, organizatorzy struktur, inicjatorzy, społeczni i polityczni przedsiębiorcy, ludzie czynu i słowa.

gill-piątek hanna

Hanna Gill-Piątek

Działaczka społeczna i polityczna, publicystka. Obecnie pracuje w Urzędzie Miasta w Gorzowie Wielkopolskim. Wcześniej związana z miastem Łódź, w którym zajmowała się społecznym aspektem rewitalizacji. W latach 2011-2014 koordynatorka Świetlicy Krytyki Politycznej w Łodzi. Związana z Kongresem Ruchów Miejskich, a wcześniej z Partią Zielonych. Felietonistka „Przekroju”, „Dziennika Opinii KP”, „Dziennika Łódzkiego” i „Dużego Formatu GW”. Wraz z Henryką Krzywonos współautorka książki „Bieda. Przewodnik dla dzieci” (2010). Z wykształcenia graficzka. Absolwentka Szkoły Liderów 2010.

 

michał koczalski

Michal Koczalski

Dyrektor zarządzający oraz szef zespołu ds. energetyki i ochrony środowiska w CEC Government Relations. Specjalizuje się w takich tematach jak: zmiany klimatu, polityki przemysłowa, energia atomowa, odnawialne źródła energii czy gospodarka odpadami. Od stycznia 2013 roku współprzewodniczy Komitetowi Energii i Środowiska Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. Wcześniej specjalista ds. komunikacji zewnętrznej w Agencji Nieruchomości Rolnych. Od 2008 roku Michał działa na rzecz wsparcia kulturalnych, biznesowych i politycznych inicjatyw ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego jako prezes stowarzyszenia, a także fundacji działających na rzecz promocji regionu. Absolwent Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego, programu London School of Public Relations. Pasjonat muzyki. Kolekcjoner czarnych płyt. Gitarzysta zespołu Out of Order. Wierny czytelnik magazynu DownBeat. Przeszczęśliwy ojciec Antoniego. Absolwent Szkoły Liderów 2010.

 

lasocki dariusz

Dariusz Lasocki

Radca prawny. Radny dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy. Mąż i tata Nadii i Julka.

W pracy zawodowej koncentruje się na doradztwie prawnym dla spółek prawa handlowego w szczególności sektora IT. Doradza również organizacjom pozarządowym. Jako radny udzielił w ostatnich latach ponad 500 bezpłatnych porad prawnych na warszawskiej Pradze-Południe.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz British Centre for the Study of English and European Law na University of Cambridge.  W przeszłości i obecnie członek rad nadzorczych spółek prawa handlowego w tym m.in. przewodniczący Rady Nadzorczej TVP S.A., członek Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Publikował w Rzeczpospolitej, Juryście, Międzynarodowym Przeglądzie Politycznym, Stosunkach Międzynarodowych, Pulsie Biznesu. Członek Rady Fundatorów Narodowego Centrum Studiów Strategicznych oraz ekspert Instytutu Inicjatyw Publicznych. Prawnik pro bono (pełnomocnik procesowy) w Instytucie na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Wolny czas dzieli między rodzinę, skandynawski jazz, zaległe książki / prasę i espresso. Social media ninja 😉 Absolwent Szkoły Liderów 2013.

 

marchewka Arkadiusz_czekamy na potwierdzenie!

Arkadiusz Marchewka

Poseł RP, członek Platformy Obywatelskiej. Wiceprzewodniczący VII Kadencji Rady Miasta Szczecin (w radzie po raz drugi). Absolwent  Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego, oraz Zarządzania Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. W latach 2007-2010 był członkiem Rady Osiedla Niebuszewo w Szczecinie. Interesuje się międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi oraz historią Szczecina. Absolwent Szkoły Liderów 2010, asystent grupy podczas Szkoły Liderów 2012.

 

 

Weronika-Przecherska

Weronika Przecherska

Analityczka polityczna Instytutu Obywatelskiego od 2011. Interesuje się polityką (głównie niemiecką i polską), dyskursem oraz komunikacją społeczną i polityczną. Absolwentka 21 Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Międzynarodowego Stypendium Parlamentarnego w Bundestagu (2012). W latach 2009-2011 współpracowała z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce. Członkini polsko-niemieckiej grupy eksperckiej „Kwiryci” Fundacji Konrada Adenauera. Ukończyła lingwistykę stosowaną (języki: niemiecki, angielski) na Uniwersytecie Warszawskim oraz London School of Public Relations. W wolnych chwilach nałogowo czyta, jeździ na nartach oraz uczy się języków obcych. Absolwent Szkoły Liderów 2013.

 

rydliński bartoszBartosz Rydliński

Doktor nauk społecznych, absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Studium Polityki Zagranicznej Akademii Dyplomatycznej PISM. Adiunkt w Instytucie Politologii UKSW. W 2014 roku visiting scholar w Szkole Służby Zagranicznej Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie. EASI Hurford Fellow w Carnegie Endowment for International Peace. Współzałożyciel Centrum im. Ignacego Daszyńskiego oraz stowarzyszenia Kongres Polskiej Lewicy. W latach 2012-2013 członek Rady Polityczno-Programowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Od 2008 roku związany z Fundacją Aleksandra Kwaśniewskiego „AmicusEuropae” jako koordynator projektów oraz ekspert. Członek Young Academics Network Fundacji Europejskich Studiów Progresywnych (FEPS). Jest aktywnym członkiem sieci YoungerGenerationLeaders Network (YGLN) on Euro-Atlantic Security. Jego największą pasją jest bieg na orientację. Dwukrotny medalista Mistrzostw Polski w BnO, instruktor orientacji sportowej. Lubi skomplikowane trasy, gdzie wybór wariantu i dobre czytanie mapy decydują o wyniku sportowym. Absolwent  Szkoły Liderów 2010.

 

Joanna Scheuring-Wielgus 2Joanna Scheuring-Wielgus

Posłanka na Sejm RP z partii .Nowoczesna. Wcześniej radna Miasta Torunia, przewodnicząca klubu „Czas Mieszkańców”, liderka ruchu miejskiego „Czas Mieszkańców” i jego kandydatka na Prezydenta Torunia w wyborach samorządowych w 2014r (zajęła drugie miejsce, uzyskując  17,5% głosów). Prezeska Fundacji Win-Win działającej na rzecz kultury i edukacji. Współzałożycielka pierwszego w województwie kujawsko-pomorskim Stowarzyszenia Wyborcy działającego na rzecz społeczeństwa obywatelskiego oraz współzałożycielka i wieloletnia wiceprezes Stowarzyszenia Rzeczpospolita Babska działającego na rzecz kobiet. Managerka Kultury (ukończyła Polską Akademię Nauk w Warszawie), socjolożka (ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika), specjalistka ds. PR i marketingu (posiada 12-letnią praktykę w międzynarodowej korporacji), współpracuje z wieloma organizacjami kulturalnymi oraz samodzielnymi artystami jako ich manager. Mama trzech uroczych chłopców. Odpoczywa w kinie i z książką w fotelu. Absolwentka Szkoły Liderów 2014.

 

piotr trudnowskiPiotr Trudnowski

Członek zarządu Klubu Jagiellońskiego. Pracował dla organizacji pozarządowych, biznesu, instytucji publicznych i polityków. Zajmuje się polityką obywatelską, finansowaniem społecznościowym i patriotyzmem gospodarczym. Uczestniczył w pracach deregulacyjnych m.in. reformie otwarcia dostępu do zawodów regulowanych, opracowaniu założeń tzw. „deregulacji systemowej” w Ministerstwie Sprawiedliwości, zmianie ustawy o zbiórkach publicznych i pracach Komisji Kultury Sejmu RP VII kadencji dotyczących tzw. „Ustawy o książce”. Redaktor
miesięcznika „Nowa Konfederacja”.  Absolwent Szkoły Liderów 2010.

 

wypij michałMichał Wypij

Politolog i historyk. Obecnie doradca w Gabinecie Politycznym Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Polski Razem Jarosława Gowina. Zapalony patriota lokalny, spiritus movens Olsztyna. Prowadzi spotkania autorskie z uznanymi publicystami, pisarzami, autorami z zakresu polityki, historii, literatury i kultury. W 2012 r. przeprowadził z sukcesem akcję „Książka dla Kresowiaka”, za co otrzymał nagrodę organizacji pozarządowych w Olsztynie. Publicysta pisma regionalnego „Debata”, komentator społeczno-polityczny Radia Plus. Autor rocznika o pierwszych absolwentach kierunku lekarskiego Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Działalność rozpoczął od „kruszenia betonu” w olsztyńskim samorządzie, zakładając grupę NoBeton. Prywatnie lider zespołu Monolit. Felietonista i publicysta.

Absolwent Szkoły Liderów 2012, asystent grupy podczas Szkoły Liderów 2015.

 

zawisza marcelinaMarcelina Zawisza
Członkini Zarządu Krajowego Razem i współzałożycielka partii. W Zarządzie odpowiada za struktury regionalne. Absolwentka polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim.

Ślązaczka pochodząca z górniczej, związkowej rodziny. W latach 2007-2011 działała w Młodych Socjalistach. Będąc członkinią nieformalnej grupy Porozumienie Kobiet 8 Marca współorganizowała warszawską Manifę. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku pełniła funkcję Pełnomocniczki Wyborczej Komitetu Wyborczego Partii Zieloni. Współorganizowała protesty przeciwko zamykaniu szkół i prywatyzacji stołówek, walczyła o tańszą komunikację publiczną, brała udział w protestach przeciwko zamykaniu kopalni. W swojej działalności skupia się na walce o sprawiedliwość społeczną, prawa pracownicze i związkowe oraz prawa człowieka.
Absolwentka Szkoły Liderów 2014, asystentka grupy podczas Szkoły Liderów 2015.

Copyright All Rights Reserved © 2019

×