fbpx

Finał Szkoły Liderów Miast Łodzi, Zgierza i Pabianic [Zaproszenie]

Fundacja Szkoła Liderów i Fundacja Veolia Polska serdecznie zapraszają na uroczysty finał Szkoły Liderów Miast Łodzi, Zgierza i Pabianic, który odbędzie się w piątek, 30 listopada o godz. 13.00 w Centrum Dialogu im. M. Edelmana w Łodzi. W wydarzeniu wezmą udział prezydenci miast.

Przez ostatnie 5 miesięcy, 39 liderów miejskich ze Zgierza, Łodzi i Pabianic pracowało nad rekomendacjami dla swoich miast, które odpowiadają na potrzeby teraźniejszości i wyzwania przyszłości. Uczestnicy programu rozwijali swoje umiejętności przywódcze, które wykorzystują w codziennej pracy na rzecz swoich wspólnot. Uczyli się nowego spojrzenia na swoje miasto,  z punktu widzenia swoich doświadczeń zaczerpniętych z działalności  biznesowej, społecznej i sektora publicznego.

W czasie programu, liderzy spotykali się z władzami swoich miast, urzędnikami, przedstawicielami wybranych grup społecznych i instytucji oraz lokalnego biznesu. Brali udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z dziedziny zarządzania miastem, partycypacji społecznej, implementowania innowacyjnych rozwiązań w przestrzeni publicznej, planowania strategicznego czy tworzenia miejsc aktywności lokalnej oraz rzecznictwa.

Liderzy każdego z miast wspólnie wypracowywali skuteczne rozwiązania bieżących problemów, charakterystycznych dla każdego miasta.  Rezultaty ich pracy przyczynią się w przyszłości nie tylko do wprowadzenia zmian na lepsze, ale także stanowić wsparcie dla prezydentów i urzędników, w myśl idei, że władza w mieście leży w wielu rękach.

Rezultaty pracy będzie można poznać podczas finałowej prezentacji, która odbędzie się w piątek, 30 listopada w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi o godz. 13.00. Wydarzenie jest otwarte.

Szkoła Liderów Miast to przestrzeń, w której wspieramy liderów po to, by uświadomić, że inwestycja w lokalnych przywódców niesie za sobą korzyści dla całego miasta. Realizowana jest przez Fundację Szkoła Liderów i Fundację Veolia Polska. Program pozwala lepiej rozumieć mieszkańców, dokonywać trafnych analiz ich potrzeb oraz dostosowywać inwestycje do realnych problemów i uwarunkowań miejskich. Pozwala  tworzyć długofalowe plany po to, by w mieście żyło się lepiej, bezpieczniej, bardziej komfortowo, a mieszkańcy byli po prostu szczęśliwi. Szkoła edukuje lokalnych liderów, aby byli przygotowani na wyzwania, jakie stoją przed polskimi miastami. Dotychczas program został zrealizowany w Mielcu, Legionowie i Ełku.

Partnerem strategicznym projektu jest Fundacja Veolia Polska. 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×