fbpx

Gotowi współrządzić z mieszkańcami – ruszyła Szkoła Liderów Miast Zgierza, Pabianic i Łodzi [relacja]

W czwartek, 7 czerwca odbyła się oficjalna inauguracja Programu Szkoła Liderów Miast. Podczas spotkania prezydenci Zgierza, Pabianic i Łodzi oraz partnerzy strategiczni ogłosili start rekrutacji i podpisali się pod deklaracją współpracy. Na zgłoszenia czekamy do 21 czerwca.

Jesteśmy gotowi, by współrządzić z mieszkańcami – tymi słowami zebranych gości spotkania inaugurującego Szkołę Liderów Miast Zgierza, Pabianic i Łodzi przywitała gospodyni spotkania, Prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska.

Szkoła Liderów Miast jest spotkaniem poand podziałami, osób z różnych sektorów, które mają szansę wspólnie zastanowić się, co jest najlepsze dla ich miast w perspektywie 20, 30 i 40 lat. Szkoła otwiera drzwi i integruje dla dobra wspólnego – mówiła witając zebranych Prezeska Fundacji Szkoła Liderów, Katarzyna Czayka-Chełmińska.

O sile współpracy mówił także Zastępca Prezydenta Zgierza, Bohdan Bączak, który stwierdził, że z jego perspektywy Szkoła daje możliwość nawiązania współpracy nieoficjalnej, która będzie dopełnieniem tej, która dobrze funkcjonuje na poziomie władz miast.

Program powstał by wzmacniać lokalnych działaczy i wskazywać, że aby mądrze zarządzać miastem, należy do tego zapraszać mieszkańców. Szkoła miejska jest także kuźnią kadr, które zastąpią być może w przyszłości obecnych decydentów. Ten aspekt docenił Przewodniczący Rady Miejskiej Miasta Łodzi, Tomasz Kacprzak, który stwierdził, że być może absolwenci będą przyszłymi radnymi i prezydentami, czego sobie życzymy.

O tym, że warto brać udział w takich przedsięwzięciach mówił z kolei Grzegorz Mackiewicz, Prezydent Pabianic i absolwent Szkoły Liderów – bardzo cieszę się na tę Szkołę w naszych miastach. Mam nadzieję, że uczestnicy wyniosą z niej tyle co my.

Siła programu ma swoje odbicie w miastach, w których jest realizowana, a także w partnerstwie z Fundacją Veolia Polska, z którą realizowana już jest trzecia edycja tego przedsięwzięcia. Zostało to podkreślone przez Izabelę Rakuć- Kochaniak, która witając gości mówiła, że Szkoła Liderów Miast jest dla niej szczególnie ważna – cieszymy się, że mapa miast, w których wspólnie realizujemy Szkołę, powiększa się.

Szkoła Liderów Miast to ludzie. O jej ostatecznym kształcie zdecydują uczestnicy, którzy wezmą w niej udział. Zakłada rozwój indywidualny oraz umiejętność współpracy, bo bez niej nie da się tworzyć silnego i bezpiecznego miasta. To właśnie współpraca jest ważna dla Sławomira Jankowskiego, reprezentującego Veolię Energię Łódź, który mówił podczas spotkania, że budowanie infrastruktury ludzi, którzy dokładają swoją cegiełkę w miastach oraz przywództwo wizjonerów jest kluczowe do budowania nowoczesnej i przyjaznej przyszłości.

 

Rekrutacja do Szkoły Liderów Miast trwa do 21 czerwca 2018. Do udziału zaproszonych zostanie po 15 uczestników z trzech miast: Łodzi, Zgierza i Pabianic.

Formularz dostępny jest TUTAJ.  

 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×