fbpx

II spotkanie wspierające rozwój liderski – 9.09.22

9 września 2022 odbyło się drugie spotkanie wspierające rozwój liderski w ramach WAML 6.0 pod hasłem Warszawa – miejsce moich działań

Główną osią spotkania były projekty przygotowywane przez uczestników w ramach treningu zadaniowego. 19 osób uczestniczących spojrzało na swoje działania z kilku różnych perspektyw. Na początku – przedstawili na forum swoje pomysły oraz poszukiwali inspiracji w kontakcie z ekspertkami. W trakcie rozmów przy stolikach spotkali się z Przewodniczącą Rady Helsinskiej Fundacji Praw Człowieka Danutą Przywarą oraz trzema przedstawicielkami Centrum Komunikacji Społecznej: Karoliną Dudek-Rączką, Pauliną Kocik oraz Agnieszką Balcerak, które zajmują się m.in. Kartą Młodego Warszawiaka, samorządnością w szkołach czy wypracowaniem (przyjętej dzień wcześniej!) polityki młodzieżowej. Uczestnicy i uczestniczki mieli okazję zadać wszystkie nurtujące pytania i zorientować się w kwestii potencjalnych partnerów swoich działań.  

W drugiej części spotkania miały miejsce prezentacja oraz pytania do operatorów grantów takich jak Mam pomysł czy Inicjatywy młodzieżowe działających w ramach programu Aktywnej Warszawskiej Młodzieży. 

Ostatnim punktem programu był warsztat przeprowadzony przez trenerki Szkoły Liderów – Anetę Birnbaum i Julię Dmeńską – dotyczący technicznych aspektów projektu. Uczestnicy i uczestniczki uwspólnili wiedzę odnośnie jego etapów – od snucia wizji i pomysłów do ewaluacji i świętowania – a następnie w zespołach pracowali nad konkretyzowaniem swoich planów. Zadawali sobie pytania dotyczące m.in. celu, zasobów czy podziału zadań. Na zakończenie pracy poznali duety mentorskie, które będą dla nich wsparciem w trakcie treningu zadaniowego.  

Spotkanie odbyło się w Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. 

Partnerem merytorycznym w projekcie jest Fundacja Civis Polonus. 

Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.  

Kontakt:  Daria Kaźmierczak
Koordynatorka Warszawskiej Akademii Młodych Liderów 6.0  
[email protected]

Copyright All Rights Reserved © 2019

×