fbpx

III edycja Akademii Liderów Wolontariatu – rekrutacja

Data: 13.02.2019

Do 13 lutego przyjmujemy zgłoszenia do III edycji Akademii Liderów Wolontariatu - programu, który umożliwia warszawskim wolontariuszom i wolontariuszkom realizację własnych projektów

Jesteś wolontariuszką lub wolontariuszem i działasz na terenie Warszawy?

Chcesz się rozwijać i zdobyć nowe umiejętności?

Masz pomysł na ciekawy społeczny projekt, ale nie wiesz jak się do tego zabrać?

Zbierz trzyosobowy zespół i zgłoście się do udziału w trzeciej edycji Akademii Liderów Wolontariatu – programu, który umożliwia realizację autorskich społecznych inicjatyw.

 

Nie macie doświadczenia w pracy projektowej? To nic! Program zaczynamy od dwudniowego szkolenia, na którym nauczycie się podstaw pracy metodą projektu, pracy w zespole, opowiemy Wam o roli lidera i przedstawimy Wam Waszych mentorów – opiekunów grup, którzy będą wspierali Was w przekuwaniu pomysłów w rzeczywistość. Każda z grup dostanie także dofinansowanie w wysokości do 1500 zł na realizację swoich planów.

 

W dwóch poprzednich edycjach uczestnikom udało się m.in. zorganizować spacery nordic walking dla seniorów w Łazienkach Królewskich (rezultaty możecie zobaczyć TUTAJ), zorganizować targi wolontariatu i warsztaty dla wolontariuszy dotyczące współpracy z osobami z niepełnosprawnością, przeprowadzić warsztaty z dawnych gier i zabaw w jednej z warszawskich szkół podstawowych i nagrać krótki film zachęcający do wolontariatu w hospicjum. A co Wy chcielibyście zrobić?

 

Kogo szukamy?

Trzyosobowych zespołów wolontariuszy, którzy mają pomysł na działanie i chcą go wspólnie zrealizować. Nie musicie być wolontariuszami jednej organizacji lub instytucji.

Wiek: minimum 16 lat, górnej granicy nie ma.

Jak się zgłosić?

Wypełnij ze swoim zespołem formularz rekrutacyjny.

Zgłoszenia przyjmujemy do 13 lutego. Wyniki rekrutacji ogłosimy do 20 lutego.

 

Regulamin realizowania grantów w ramach ALW dostępny jest TUTAJ.

 

Harmonogram projektu:

13 lutegoKoniec przyjmowania zgłoszeń (wyniki: do 20 lutego)
2-3 marcaDwudniowe szkolenie w Warszawie (sobota i niedziela, 9:00-17:00)
4 kwietniaSpotkanie śródprojektowe (16:00-20:00)
4 marca – 19 majaRealizacja projektów w ramach ALW
30 majaSpotkanie podsumowujące (16:00-20:00)

 

Uwaga!

Udział w szkoleniu 2-3 marca oraz w spotkaniach zaplanowanych na 4 kwietnia i 30 maja jest obowiązkowy i jest warunkiem możliwości udziału w programie. Upewnij się, że jesteś wtedy dyspozycyjny/dyspozycyjna i zarezerwuj te daty w swoim kalendarzu.

 

 

Projekt „Akademia Liderów Wolontariatu” realizowany jest przez Fundację Szkoła Liderów w ramach działania „Przygotowanie i prowadzenie miejskiej oferty szkoleniowo-edukacyjnej dla wolontariuszy w Warszawie” i jest częścią projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.

 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×