fbpx

Liderzy dla Młodzieży – edycja 2018

Data: 31.05.2018

Dzieci i młodzież potrzebują dojrzałego przywództwa dorosłych.
Jesper Juul, duński terapeuta rodzinny i pedagog
Zapraszamy do drugiej edycji "Liderzy dla Młodzieży"

30 kwietnia 2018 roku rusza rekrutacja do Program „Liderzy dla Młodzieży – 2018” – kolejna edycja regionalnej Szkoły Liderów działających na rzecz młodzieży. To inicjatywa prowadzona przez Fundację Szkoła Liderów, we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego.

Fundacja Szkoła Liderów, która od ponad dwóch dekad zmienia jakość przywództwa w życiu publicznym w Polsce, kieruje swój program do ludzi zaangażowanych w rozwój jednego regionu – województwa świętokrzyskiego. Do udziału zapraszamy liderów i aktywnych przedstawicieli instytucji publicznych i samorządu, szkół i biznesu oraz organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i lokalnych mediów, działających na rzecz młodzieży Regionu.

Każdy z uczestników przejdzie zaawansowany kurs przywództwa lokalnego, wzmocni swoje kompetencje kierowania zespołem i wprowadzania zmian. Sprawdzi swój indywidualny potencjał liderski i zastanowi się, jak w pełni go wykorzystać w pracy nad rozwojem młodzieży w regionie. Przez 7 miesięcy grupa 18 liderek i liderów regionu, z różnych sektorów, stworzy zespół, który wspólnie będzie się uczył, aby odpowiedzieć na najważniejsze wyzwania młodych ludzi z regionu. W tym procesie każdego uczestnika będzie wspierał doświadczony tutor.

 

Informacje dla kandydatów:

Kogo szukamy?

Do Programu zapraszamy osoby, które:

 • pracują z młodzieżą i oddziałują lub mogą oddziaływać na młodzież w woj. świętokrzyskim;
 • mają potencjał liderski czyli pozycję wpływu lub w najbliższej przyszłości planują objęcie roli liderskiej;
 • mają gotowość do rozwoju, wstępny pomysł na zmianę sytuacji młodzieży w środowisku lokalnym;
 • mają doświadczenie i osiągnięcia w lokalnym działaniu na rzecz młodzieży, podejmują działania, które odpowiadają na potrzeby środowiska.

Co oferujemy?

W ramach 7 miesięcznego Programu  uczestnicy weźmiesz udział w :

 • Zaawansowanym kursie przywództwa (cykl 4 szesnastogodzinnych warsztatów).
 • Indywidualnym tutoringu liderskim (5 sesji z doświadczonym tutorem)
 • Warsztatach – czego potrzebują młodzi w Świętokrzyskiem?
 • Budowaniu zespołu aktywnych liderów świętokrzyskiego oraz lokalnym networkingu.
 • Spotkaniach z ekspertami w dziedzinie rozwoju młodzieży i przywództwa lokalnego.

Co zyskasz?

Staniesz się bardziej skutecznym liderem. Zyskasz kompetencje, wiedzę i gotowość do wprowadzania zmian w Twoim otoczeniu.

Odkryjesz swój potencjał liderski i rozwiniesz kompetencje przywódcze: budowania wiarygodności, angażowania ludzi, komunikacji, budowania zespołu, planowania strategicznego.

Poznasz lepiej potrzeby młodzieży pochodzącej z Twojego Regionu, na bazie których powstaną partnerstwa tematyczne w celu rozwiązania jakiegoś problemu społecznego.

Dołączysz do sieci liderów społecznych, którzy będą wpływać na rozwój młodych ludzi w świętokrzyskim, zyskasz nowych partnerów i przyjaciół w różnych środowiskach związanych z młodzieżą.

Harmonogram:

Program trwa 7 miesięcy:

 • 1 zjazd: 30 czerwca – 2 lipca
 • 2 zjazd: wrzesień
 • 3 zjazd: październik
 • 4 zjazd: listopad

Jak się zgłosić?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy do Programu „Liderzy dla Młodzieży – 2018″ w wersji elektronicznej. Wraz z formularzem zgłoszeniowym prosimy o przesłanie skanu listu rekomendacyjnego zawierającego: imię i nazwisko rekomendującego, nazwę instytucji, pełnioną funkcję, numer telefonu, adres e-mail.

List rekomendacyjny może pochodzić od przedstawicieli partnerskich organizacji czy instytucji, które znają Pana/ Pani działalność liderską/ społeczną i mogą ją krótko opisać.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy do Programu „Liderzy dla Młodzieży – 2018″ wraz ze skanem listu rekomendacyjnego należy przesłać do 27 maja 2018 r. na adres:  [email protected]

 

Jak będzie wyglądać rekrutacja?

Po analizie formularzy zgłoszeniowych przez Komisję Rekrutacyjną, w skład której wejdą przedstawiciele partnerów: 2 osoby z FSL, 2 z ŚCDN oraz przeprowadzeniu rozmów z wybranymi kandydatami, przedstawimy listę osób przyjętych do programu lub na rozmowę kwalifikacyjną, którą odbędziemy w Kielcach lub za pośrednictwem telefonu w ustalonym wcześniej terminie.

Szczegółowych informacji udzielają:

Fundacja Szkoła Liderów

Magdalena Plewowska-Semik

tel.: 22 556 82 58 (w godz.: 8.30-16.30)

e-mail: [email protected]

Copyright All Rights Reserved © 2019

×