fbpx

O mieście tym razem! 1 marca kolejna edycja niezwykłego spotkania

Zajmujesz się politykami miejskimi? Interesuje cię, jak rozwija się przywództwo w mieście? Wspierasz lub chcesz zacząć wspierać miejskich liderów i aktywistów? Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie!
Pokażemy narzędzia Szkoły Liderów, którymi posługujemy się w pracy z liderami miejskimi. Zaczerpniemy inspiracje od liderów Kalisza, Gorzowa Wielkopolskiego i Suwałk, a także reportażysty Filipa Springera oraz Karen Ware z New Memphis Institute.

 

“Miasto obdarza wszystkich, ale tylko dlatego i tylko wtedy, gdy samo przez nas wszystkich jest obdarowane.”

Jane Jacobs,
kanadyjsko-amerykańska pisarka i aktywistka, ikona urban studies

Porozmawiamy o mieście – i małym i dużym. Kim są jego liderzy? Jaki mają wpływ na rozwój miasta? Skąd się biorą? Jak ich wyłaniać? I jak rozwijać?
II Spotkanie Designerów będzie okazją do wymiany doświadczeń i refleksji na temat rozwoju potencjału liderskiego, jaki drzemie w aktywnych mieszczanach. Dla nas – Szkoły Liderów – będzie to dodatkowo okazja do prezentacji naszych narzędzi, którymi posługujemy się projektując programy rozwojowe dla miejskich liderów: Szkoły Liderów Miast, Szkoły Moderatorów, typologii Extended DISC, treningu outdoor, warsztatu Administrategii, przygotowania kampanii wyborczej.

Dołącz do wydarzenia na FB>>>

Szczegółowy program:
program_IISpotkanieDesignerow

Weź udział! Zgłoszenia przyjmujemy do 22 lutego>>>

Zapraszamy szczególnie osoby odpowiedzialne za projektowanie procesów rozwojowych w instytucjach publicznych oraz w biznesie, w tym:
  • przedstawicieli instytucji publicznych
  • samorządowców
  • fundacje korporacyjne
  • aktywistów ruchów miejskich i miejskich ugrupowań
  • członków Związku Miast Polskich
  • organizacje pozarządowe
  • think-tanki
  • badaczy miejskich
  • absolwentów programów Szkoły Liderów zainteresowanych tematem rozwoju miast

Spójrz, jak było na I Spotkaniu Designerów Procesów Rozwojowych


Zapoznaj się z opisami sesji pokazowych


Moderowanie trudnych dyskusji.
Szkoła Moderatorów
prowadzenie: Agnieszka Szelągowska

Jak prowadzić konstruktywne dyskusje pomiędzy różnymi grupami interesów w mieście? Budżet partycypacyjny i ruch konsultacji społecznych były polem treningowym dla Szkoły Liderów w prowadzeniu trudnych dyskusji. W Szkole Moderatorów oswajamy pracę z sytuacjami zaskakującymi, dając narzędzia komunikacyjne i wzmacniając w moderatorach postawę ciekawości, otwartości na różnicę zdań, łączenia różnych potrzeb w szybkim czasie. Przygotowujemy osoby pracujące z różnej wielkości grupami do poprowadzenia debat, spotkań, konsultacji  w taki sposób, by osoby w nich uczestniczące miały poczucie wpływu, zrealizowanego celu, wyrażenia swoich potrzeb i zrozumienia innych. Przygotowujemy do mierzenia się z sytuacjami trudnymi w grupie: kwestionowaniem wyników pracy i procesów, atakami personalnymi oraz wygłaszaniem przekonań trudnych do zaakceptowania.

 

Podnoszenie efektywności zespołów. Badanie Extended DISC i trening outdoor
prowadzenie: Paweł Cieślak oraz Romeo Grzębowski

Myśląc o wprowadzeniu jakiejkolwiek zmiany w miejskiej tkance społecznej, nie sposób obejść się bez dobrego, zaufanego zespołu. Nie zawsze możemy tu polegać na naszym formalnym zwierzchnictwie, dlatego kluczowe staje się odpowiednie podejście do ludzi, oparte na rozpoznawaniu ich indywidualnych motywacji i potrzeb oraz odpowiadaniu na nie. Podczas sesji zaproponujemy dwa sposoby rozwijania tych kompetencji. Jedna opiera się na umiejętności „czytania” preferowanego sposobu działania danej osoby (wg modelu DISC). Druga – na testowaniu własnych umiejętności w wymagających, a jednocześnie bezpiecznych warunkach outdooru liderskiego i ich korekcie dzięki natychmiastowej informacji zwrotnej.

 

Miejska kampania wyborcza. Przygotowanie indywidualne: trening poszerzenia swojego wpływu
prowadzenie: Magdalena Plewowska-Semik oraz Olgierd Annusewicz

Raz na cztery lata Szkoła Liderów przeżywa silne emocje – nasi absolwenci kandydują do samorządu. Wybory samorządowe to nasze „sprawdzam”, na ile proponowane przez nas usługi rozwojowe przekładają się na realne mandaty. W przygotowaniu liderów do tego kroku, przykładamy dużą wagę do ich wypracowania przez nich swojej wizji pełnionej funkcji, a potem dopracowujemy komunikacyjnie, rozpisujemy strategicznie i krytycznie oglądamy materiały wyborcze. Kluczowe jest dobre przemyślenie, jak sojuszników i entuzjastów działań przekuć w swój elektorat.

 

Szkoła Liderów Miast. Program budujący współpracę liderów trzech sektorów w mieście
prowadzenie: Iwona Ciećwierz oraz Karen Ware (New Memphis Institute)

Pokażemy, że współpraca ludzi z różnych sektorów jest możliwa, jeśli w grę wchodzi dobro miasta. Karen Ware z New Memphis Institute opowie o koncepcji Szkół Liderów Miast na przykładzie Mempis i innych miast USA. Pokaże, dlaczego warto takie szkoły uruchamiać, jakie są największe wyzwania liderów amerykańskich miast i jakie narzędzia mają najlepszy wpływ na rozwój mieszkańców, władz miejskich i biznesu działającego w mieście. Iwona Ciećwierz przedstawi pomysł Szkoły Liderów na adaptację tej idei do warunków polskich. Powie, dlaczego to właśnie Mielec został wybrany miastem, gdzie odbędzie pilotażowa Szkoła Liderów Miasta – Mielca.

 

Administrategia. Warsztat dla pragnących sukcesu osobistego w administracji publicznej (do potwierdzenia)
prowadzenie: prof. Maciej Kisilowski (Central European University)

Warsztat prezentujący inspirujące, przełomowe podejście do  roli osób zarządzających sektorem publicznym. Wypracowany na podstawie badań w dziesiątkach urzędów w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, wykorzystujący najnowsze idee i dobre praktyki z całego świata, podpowiada krok po kroku, jak strategicznie zarządzać instytucjami publicznymi, dbając zarazem o własny rozwój zawodowy. Warsztat dla liderów miejskich instytucji.

Maciej Kisilowski jest profesorem nadzwyczajnym Prawa i Zarządzania Publicznego w Central European University w Budapeszcie. Specjalizuje się w nauczaniu menadżerów najwyższego szczebla. Kieruje centrum badawczym Initiative for Regulatory Innovation, które przeprowadziło kompleksowe badania procesów zarządczych w środkowoeuropejskich urzędach. Doktor nauk prawnych i magister prawa Uniwersytetu Yale, absolwent studiów MPA z ekonomii i polityki publicznej w Woodrow Wilson School of Public and International Affairs na Uniwersytecie Princeton oraz studiów MBA w Inseadzie. Jego artykuły naukowe ukazały się m.in. w Law and Social Inquiry oraz International Business Review. Pracował lub realizował projekty badawcze i wdrożeniowe w Sekretariacie Generalnym Komisji Europejskiej, w Committee for Economic Development w Waszyngtonie oraz w licznych ministerstwach, urzędach regulacyjnych i samorządowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego komentarze publikowane były m.in. w Foreign Policy, Project Syndicate, Politico, EU Observer, Rzeczpospolitej i Gazecie Wyborczej.

 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×