fbpx

Pierwszy zjazd 28. Szkoły Liderów Politycznych

To już 28 raz będziemy rozmawiać o przywództwie, wychodzić ze swoich baniek i uczyć się współpracy łącząc różnorodność poglądów. Za to pierwszy raz w historii Szkoła odbędzie się online.  Niepewne czasy i wyzwania rzeczywistości wymagają od przywódców szczególnych, ale też nowych kompetencji. Odpowiedzialne przywództwo, przywództwo w zmianie, wyzwania technologiczne i przywództwo w pracy zdalnej – to i wiele, wiele innych będzie nas zajmować przez najbliższe tygodnie podczas tegorocznej Szkoły! 

Od 16 do 20 września trwa pierwszy zjazd 28. Szkoły Liderów Politycznych, podczas którego uczestnicy skupią się m.in. na treningu liderskim, temacie liderstwa w czasie zmian oraz przywództwa w pandemii. 

Uczestnicy będą pracować m.in. z ekspertami i ekspertkami takimi jak: 

Edwin Bendyk

Dziennikarz, publicysta i pisarz, komentator w tygodniku „Polityka”, zajmuje się  tematyką cywilizacyjną oraz relacjami między nauką i techniką a polityką, gospodarką, kulturą, życiem społecznym.  Autor wielu książek, w tym „Zatrutej studni” nominowanej do Nagrody Literackiej Nike w 2003 r. Niedawno wydał „W Polsce, czyli wszędzie. Rzecz o upadku i przyszłości świata”. Kurator programu „Miasto przyszłości/Laboratorium Wrocław” podczas Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Wykłada w Collegium Civitas i Graduate School for Social Research Polskiej Akademii Nauk. Członek Polskiego PEN-Clubu. Prezes zarządu Fundacji im. Stefana Batorego. Prowadzi blog „Antymatrix”.  

Andrzej Bobiński

Dyrektor zarządzający Polityki Insight.

Ks. Adam Boniecki

Katolicki prezbiter, generał zakonu Marianów w latach 1993-1999, w latach 1999-2011 redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”. 

Bogdan de Barbaro

Psychiatra i psychoterapeuta, wieloletni pracownik naukowy Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Karolina Grzegorzak

Z Fundacją Szkoła Liderów związana od marca 2020 r. Zajmuje się organizacją i wsparciem programu Szkoły Liderów Politycznych. Doświadczenie zdobywała w warszawskich organizacjach pozarządowych i instytucjach kultury, gdzie odpowiadała głównie za działania koordynacyjne lub rozwojowe. Absolwentka Szkoły Trenerów STOP, która regularnie prowadzi warsztaty, obecnie najczęściej z nauczycielami/kami. Odpoczywa podczas praktyki jogi lub długich spacerów po lesie. Chętnie odwiedza kina studyjne, a w domu z przyjemnością ogląda seriale kryminalne. 

Paweł Grzesiowski

Lekarz pediatra, immunolog, doktor nauk medycznych, nauczyciel akademicki w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. 

Noemi Gryczko

Menedżerka, doradca i autorka. Od ponad 4 lat pracuje skąd chce, czego blaski i cienie opisuje na swoim blogu. Angażuje się w ambitne projekty edukacyjne, które przynoszą uczestnikom rzeczywistą wartość: budują ich kompetencje, inspirują do samodzielnych poszukiwań czy wzmacniają wiarę w siebie. Stawia na tworzenie pozytywnych doświadczeń edukacyjnych online i offline. 

Paulina Górska

Członkini zespołu Centrum Badań nad Uprzedzeniami. Jej zainteresowania naukowe to: zbiorowe działanie, tradycyjna i nowoczesna homonegatywność, psychologia nierówności, metodologia badań społecznych.

Monika Helak

Doktorantka na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Szymon Hołownia

Prezes Stowarzyszenia Polska 2050, założyciel fundacji charytatywnych, kandydat na prezydenta w wyborach 2020 r., mówca, publicysta, były dziennikarz. Laureat nagród literackich, publicystycznych i dziennikarskich, w tym Grand Press w kategorii „dziennikarstwo społeczne”. W 2016 r. odznaczony przez Rzecznika Praw Dziecka Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka. Założyciel fundacji „Kasisi”, która finansuje dom dziecka w Zambii i fundacji „Dobra Fabryka”, która działa w 10-ciu krajach świata. Jeden z założycieli białostockiego oddziału fundacji „Pomoc Maltańska”. Ambasador Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. 

Maria Klaman

W Fundacji Szkoła Liderów od maja 2018 roku, prowadzi program Szkoły Liderów Politycznych oraz zajmuje się rozwijaniem ścieżki samorządowej absolwentów Szkoły. Od lat związana z sektorem pozarządowym, gdzie angażuje się w działania obywatelskie i kulturalne – wcześniej w trójmiejskiej Krytyce Politycznej, dzisiaj w Warszawie. Moderatorka i menedżerka wielu debat i projektów dotyczących polityki miejskiej, polityki senioralnej, demokracji, partycypacji obywatelskiej i kultury. Miłośniczka kaszubskiej przyrody i literatury pisanej przez kobiety. 

Władysław Kosiniak-Kamysz

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. Doktor nauk medycznych, w latach 2011–2015 minister pracy i polityki społecznej, poseł na Sejm VIII i IX kadencji (od 2015). Kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 roku. 

Andrzej Leder

Filozof, doktor habilitowany, profesor w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Wydał rozprawę filozoficzną: Nauka Freuda w epoce ‘SeinundZeit’, pracę na temat historii Polski: Prześniona rewolucja, ćwiczenie z logiki historycznej, rozprawę dotyczącą idei filozoficznych w XX wiecznej Europie: Rysa na tafli. Teoria w polu psychoanalitycznymBył kiedyś postmodernizm, a także, w języku angielskim: The ChangingGuise of Mythsi i niemieckim Polen in Wachtraum. Die Revolution 1939-1956 undIhre Folge. Naucza w Szkole Nauk Społecznych IFiS PAN.

Elżbieta Mączyńska

Prof. dr hab. nauk ekonomicznych, specjalistka z dziedziny analizy ekonomicznej, finansów i wyceny przedsiębiorstw, wyceny nieruchomości, systemów gospodarczych oraz strategii rozwoju społeczno-gospodarczego. 

Jarema Piekutowski

Socjolog i publicysta, główny ekspert ds. społecznych „Nowej Konfederacji”, członek Laboratorium Więzi. Publikował w „Rzeczpospolitej”, „Więzi”, „Tygodniku Powszechnym”. 

Przemysław Radwan-Rohrenschef

Związany ze Szkołą Liderów od 1995 roku, zaczynał jako człowiek od wszystkiego – warsztatów dla młodzieży, sieci komputerowej i pierwszej strony www Szkoły. Absolwent II Szkoły Liderów, potem wewnętrzny jej krytyk i jednocześnie twórca większości programów Szkoły przez lata. A głównie wielki orędownik wspierania liderów, którzy mają odwagę „wychylić się” w stronę polityki każdego szczebla. W latach 2014-2017 prezes fundacji, od 2020r. pełni ponownie rolę prezesa Fundacji Szkoły Liderów. 

Zuzanna Skalska

Zajmuje się badaniami i analizą sygnałów zmian dla biznesu. Jest właścicielką 360Inspiration, partnerem w FutureS Thinking Group. Wykłada na wielu uczelniach na świecie. Współtwórczyni School of Form na Uniwersytecie SWPS. 

Zuzanna Skalska specjalizuje się w takich dziedzinach jak radykalne innowacje (Up-front innovation) i strategiczne myślenie o przyszłościach (Future(s) Thinking®). Współpracuje z prezesami firm i członkami zarządów, doradzając im w kwestii możliwych scenariuszy rozwoju strategicznego, także z działami badań i rozwoju oraz z zespołami kreatywnymi. Ponadto Skalska wykłada na wielu prestiżowych uczelniach na świecie, angażuje się w przedsięwzięcia promujące design i przemysły kreatywne oraz uczestniczy jako prelegentka w wydarzeniach poświęconych innowacjom i ekonomii 

Marcin Walecki

Dyrektor Departamentu Demokratyzacji w Biurze Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE w Warszawie. Członek Rady Fundacji Szkoły Liderów. 

Jan Wróbel

Dziennikarz, publicysta, felietonista, nauczyciel, historyk. 

Jan Zielonka

Profesor polityki europejskiej na Uniwersytecie w Wenecji i Oksfordzie. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim i obronił pracę doktorską z dziedziny myśli politycznej na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, Europejskim Uniwersytecie we Florencji i na holenderskim uniwersytecie w Leiden.  

Jego ostatnia książka Counter-revolution. Liberal Europe in Retreat (Oxford University Press 2018) dostała nagrodę Międzynarodowego Stowarzyszenia Studiów Europejskich (UACES) i została przetłumaczona na wiele języków, w tym polski przez Polskie Wydawnictwo Naukowe. Dwie z jego wcześniejsze książki ukazały się nakładem Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych w tłumaczeniu polskim: Europa jako Imperium (2007) oraz Koniec Unii Europejskiej? (2015). 

Zielonka pisze regularnie felietony dla „Rzeczpospolitej”, „Die Zeit”, „NewStatesman”, 
„l’Espresso”, „Il Fatto Quotiduano”, „NRC Handelsblad” oraz „Diário de Notícias”. 

28. Szkoła Liderów Politycznych odbywa się dzięki wsparciu partnerów: 
Fundacja Konrada Adenauera, Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE, Orange Polska, Samsung, Magovox sp. z o.o., McDonald’s.

Copyright All Rights Reserved © 2019

×