fbpx

Słuchaj podcastów programu Młoda Polska

W ramach Programu Młoda Polska dajemy młodym liderkom i liderom GŁOS. Rozwijamy ich kompetencje przywódcze, ale też dużo uwagi poświęcamy komunikacji, dialogowi i sztuce rozmawiania. 

Podcast to forma, która łączy te dwa aspekty. Jest rozmową i niesie inspirację do świadomego przywództwa. Zadajemy naszym gościom pytania, słuchamy z ciekawością ich opowieści i rozmawiamy o działaniach liderskich. Z wnikliwością przyglądamy się ich początkom, wartościom i motywacjom. Sprawdzamy co jest ważne w życiu młodych osób, które chcą zmieniać swoje najbliższe otoczenie i świat. Czy łatwo być młodym wśród dorosłych, bardziej doświadczonych? 

Zapraszamy do cyklu 4 podcastów stworzonych z i dla młodych. To część większej całości O przywództwie. Podcasty Szkoły Liderów”.

Gościem Agnieszki Szymańskiej w piątym odcinku jest Kacper Kowalski, młody aktywista z Podkarpacia. Co go zainspirowało do działań społecznych i od czego zaczął? To opowieść o budowaniu swojego aktywizmu i poszukiwaniu kierunków rozwoju. To także rozmowa o edukacji liderskiej i jej znaczeniu dla młodych działaczy. Kacper podpowiada, co może pomóc osobom, które chcą się angażować i co wspiera trwałość działań. Trzeba lubić to, co się robi i co jeszcze? Zapraszamy do wysłuchania.

Gościem Podcastu jest Dominik Kuc – absolwent Warszawskiej Akademii Młodych Liderów, twórca Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+. Działacz na rzecz godności, równości i praw człowieka w systemie oświaty. W 2020 roku Forbes & McKinsey umieścił jego nazwisko na liście laureatów „25under25”.
W rozmowie z Adamem Augustem Michalikiem Dominik opowiada o początkach Rankingu i o zmianie, jaką wnosi. To rozmowa o przełamywaniu stereotypów oraz wartościach, które dla liderów_ek stają się motywacją do działania pomimo trudności.

Gośćmi Podcastu Szkoły Liderów „O przywództwie” są Anna Maziarska i Maksymilian Ciszkowski – liderka i lider z Warszawy, absolwenci rocznego programu Warszawska Akademia Młodych Liderów. Agnieszka Szymańska rozmawia z nimi o ich aktywizmie – wyzwaniach, inspiracjach i marzeniach. O tym, kim jest młody_a lider_ka i jakie ma wyzwania. To także rozmowa o tym jak zacząć działalność społeczną oraz jak realizować potrzebę wpływu na zastaną rzeczywistość.

Gościnami Podcastu Szkoły Liderów „O przywództwie” są Wiktoria Jędroszkowiak oraz Amelia Ostrowska. Adam August Michalik rozmawia z nimi o tym, dlaczego działają oraz od czego zaczęły swój aktywizm. Jakie są wyzwania kobiecego aktywizmu? Ja radzą sobie z ageizmem i dyskryminacją? To także rozmowa o tym, jak ważny jest drugi człowiek oraz autonomia i równowaga w działaniach liderskich.


Odcinki powstają w ramach projektu „Młoda Polska”. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Copyright All Rights Reserved © 2019

×