fbpx

Pozostańcie blisko Polski – wiceminister Dziedziczak zwrócił się do liderów polonijnych

– Obecność w Warszawie tak licznej grupy liderów polonijnych pokazuje, że działalność polonijna ma przyszłość, że może być atrakcyjna także dla młodego pokolenia Polaków i osób polskiego pochodzenia – powiedział wiceszef MSZ Jan Dziedziczak podczas spotkania z uczestnikami VIII Szkoły Liderów Polonijnych.

Podczas spotkania wiceminister Dziedziczak przedstawił główne założenia polityki państwa wobec Polonii i Polaków za granicą. Zachęcił liderów do współpracy z placówkami dyplomatycznymi, które dysponują możliwością udzielenia wsparcia finansowego dla projektów polonijnych.

– Bardzo zależy nam na wzmacnianiu i podnoszeniu rangi środowisk polskich i polonijnych za granicą, inspirowaniu do aktywności w zakresie promocji Polski, polskiej gospodarki i kultury i wykorzystywaniu potencjału Polonii do budowania pomostów we współpracy międzynarodowej – zaznaczył. Zaapelował także o pozostawanie blisko Polski i podejmowanie inicjatyw służących polskiej racji stanu oraz obronie dobrego imienia kraju. Wiceszef polskiej dyplomacji wyraził również uznanie dla działalności naszej Fundacji z uwagi na rozwijanie od lat programów adresowanych do młodej Polonii.
msz2

msz 3

Copyright All Rights Reserved © 2019

×