„Samotnik z wyboru. Trochę doktor Judym. Trochę poeta i dramaturg. Porzucił wygodne warszawskie życie i ruszył na Podlasie. Miało być biednie i daleko od głównych szlaków. I tak jest. O sobie mówi niechętnie. - Liczy się dzieło, nie ja – podkreśla, a potem z pasją opowiada o wiejskim hospicjum, które założył i ludziach, którym pomaga z godnością odejść.”*
Jesteś absolwentem Liderzy PAFW? Zorganizuj wizytę studyjną u siebie! >>>
– Pojechałabym do niego, chciałabym go poznać i zobaczyć to, co tam zrobił. Podlasie jest mi bliskie. A odwaga Pawła mi imponuje! – powiedziała nam Krystyna, na co dzień dyrektor zarządzająca w warszawskiej korporacji. – Myślę nawet, że wiele bym się od niego nauczyła. I mój zespół, którym na co dzień zarządzam, też. Domyślam się, że ma wyzwania podobne do moich, np. jak motywować współpracowników, jak trafnie delegować zadania, jak dbać o ich stałe zaangażowanie, co robić w kryzysowych sytuacjach…. I taki Paweł – lider lokalnej instytucji – pewnie ma na to swoje sposoby, które być może wypracował sobie podczas codziennej obecności wśród ludzi, a nie z podręcznika do zarządzania – Krystyna rozmarzyła się. – To doskonała edukacja w praktyce!
DLACZEGO TO ROBIMY?
Praktyczny wymiar nauczania jest dla nas bardzo istotny. Dlatego wizyty studyjne są stałym elementem naszych programów kształcenia liderów już od 12 lat. To jedno z najbardziej popularnych narzędzi rozwoju wśród liderów i liderek w Programie Liderzy PAFW i programach polonijnych. Projektując i obserwując zróżnicowane metody rozwoju kompetencji przywódczych tj. tworzenie silnych zespołów i stabilnych, dojrzałych instytucji, rozwijanie nowych, skutecznych rozwiązań istotnych problemów społecznych, widzimy, że bardzo doceniane się organizowane przez nas wizyty studyjne.
Wierzymy, że to, co rozwija, to spotkanie z drugim człowiekiem. Potwierdzają to sami uczestnicy: „To poszukiwanie inspiracji, ale również podglądactwo, podpatrywanie przy świadomie uchylonych drzwiach przez podglądanego. A przy tym to doskonałe narzędzie networkingowe, bo tylko w sieci otwartej na różnorodność, można spotkać innego.”
JAK MY TO ROBIMY?
Co roku wspólnie z liderami i liderkami lokalnymi realizujemy średnio 7 wizyt studyjnych w różnych zakątkach Polski. To zorganizowany 3-dniowy wyjazd służący wymianie doświadczeń, pokazywaniu instytucji, organizacji, projektów, przedsięwzięć. Liderzy – Liderom pokazują społeczne inicjatywy w ich regionach wartych zobaczenia. Biorą w nich udział osoby zainteresowane tematem przewodnim zaproponowanym przez organizatora. W programach wizyt odwiedzanie najciekawszych lokalnych organizacji, najważniejszych urzędów, znaczących instytucji, spotkania z inspirującymi osobami i lokalnymi liderami.
POJEDŹ Z NAMI!
Wyobraź sobie co by było, gdybyś zabrał swój zespół do Pawła z Hajnówki, Kuby z Radzynia czy Teresy ze Słupna? Co by mogli wynieść z opowieści o tym, jak z niemożliwego zrobić możliwe? Jak stworzyć nową jakość? Jak wykorzystywać pozycję? Jak zarządzać dobrą energią w grupie i razem osiągać cele? A może autentyczna historia lokalnej siłaczki jest lepsza niż specjalista od mów motywacyjnych?
Warto to sprawdzić, bo w mikroskali łatwiej zobaczyć procesy zachodzące między ludźmi i instytucjami. Jeśli liderzy twojej firmy/instytucji/organizacji chcą poznać polską lokalną rzeczywistość, możemy zorganizować wizytę dopasowaną do ich potrzeb.
#Edukacjawpraktyce #Sieciowanie #Zrodloinspiracji #Roznorodnosc #Wymianadoswiadczen
*cytat z książki „Tutaj drzwi trzeba otwierać powoli http://drzwipowoli.pl/
Magdalena Plewowska-Semik
W Programie Liderzy PAFW zajmuje się działaniami skierowanymi do absolwentów, trenerka umiejętności społecznych, współautorka publikacji „Przewodnik lidera”
Anna Małyszko
W programie Liderzy PAFW dba o sieciowanie i dobre samopoczucie blisko pięciuset liderów, tworzących w całej Polsce sieć programu Alumni.