fbpx

Trzecie spotkanie designerów procesów rozwojowych

Pracujesz "z" i "na rzecz" młodzieży? A może po prostu interesuje Cię, jaka jest - ta dzisiejsza?
Zapraszamy na trzecie już spotkanie Designerów Procesów Rozwojowych. Tym razem o młodzieży.

Celem spotkania jest zaprezentowanie rezultatów projektu partnerstwa strategicznego realizowanego w ramach programu Erasmus+ Młodzież.

Podzielimy się naszą wiedzą, pokażemy przydatne narzędzia – m.in. metodologię Inclusive Leadership, foresight, sposoby pracy on-line. Spotkasz praktyków, którzy szczerze opowiedzą o sukcesach i porażkach. Zaczerpniemy inspiracje od młodych liderów, pracowników Pracowni Miejskiej, członków organizacji polonijnych, a także trenów młodzieżowych oraz socjologa i badacza Piotra Ciacka z Collegium Civitas.
Zapraszamy szczególnie osoby odpowiedzialne za projektowanie procesów rozwojowych w organizacjach młodzieżowych oraz w edukacji, w tym:

  • absolwentów programów Szkoły Liderów zainteresowanych tematami rozwoju młodzieży
  • organizacje polonijne
  • przedstawicieli instytucji publicznych samorządowców
  • organizacje młodzieżowe
  • trenerów młodzieżowych

Zapisy przyjmujemy do 5 czerwca pod linkiem https://goo.gl/forms/sIu8t00tdxxb08qC2

Szczegółowych informacji udziela Aleksandra Ćwik  – [email protected]

Co w Programie?

 

harmonogram_poprawione

 

 

Panel wprowadzający:

Jak to robią inni? Jak my to robimy? Czyli trendy w pracy z młodzieżą a podejście Fundacji Szkoły Liderów : Prowadzenie: Kuba Radzewicz

O frustracji polskiej młodzieży czyli dlaczego mamy w Polsce pierwsze pokolenie które uważa „że ma gorzej” od swoich rodziców Prowadzenie: Piotr Ciacek

Piotr Ciacek– Urodzony w 1963 roku. Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim – Instytut Historii. Współzałożyciel SMG/KRC Poland (obecnie: Kantar Millward Brown). Do 2017 roku pełnił funkcję Dyrektora Zespołu Badawczego oraz Prezesa Rady Nadzorczej Millward Brown Polska. Obecnie doradza Kantar MB i prowadzi własną firmę szkoleniowa i coachingową „STIBITZ”. Od 1996 – 1998 roku Dyrektor Sprzedaży w Texaco Lubricants Poland, od 1998 – 1999 roku Dyrektor Rozwoju Eastbridge BV. Europa Środkowa i Wschodnia. Również Członek RN CDTiO z ramienia Enterprise Investors. Badacz jakościowy, trener, negocjator i mentor. Prowadzi szkolenia wg autorskiego programu. Dydaktyk studiów II stopnia w Collegium Civitas. Wykładowca szkoły liderów Instytutu Wolności oraz mentor w Fundacji Liderek Biznesu. Członek ICF (International Coach Federation – certyfikacja ACC) oraz EMCC (European Mentoring and Coaching Council).

Sesje warszatowe:

  1. Jak młodzież widzi miasto przyszłości? Prowadzenie: Agata Kuźmińska oraz Iwona Ciećwierz (FSL)

W 2050 roku to właśnie dzisiejsza młodzież będzie w sile wieku, będzie zarządzać naszymi miastami i budować gospodarkę. Jak planować miasta w nadchodzących dekadach, jeśli nie wiemy jakie oczekiwania i potrzeby młodzież ma dzisiaj? Włączenie młodych ludzi w rozmowę o przyszłości nie tylko daje podstawy do tworzenia rozwiązań, ale szybciej i skuteczniej buduje postawy obywatelskie i lokalną tożsamość.

Agata Kuźmińska– Z wykształcenia planistka przestrzenna ze specjalnością rewitalizacja. Na co dzień zajmuje się tematyką rozwoju miast, strategii i planowania przyszłości. W ramach projektów Foresight pracuje z przedstawicielami wszystkich grup interesariuszy w mieście i zgłębia tajniki partycypacji społecznej we współzarządzaniu miastem.

 

2. Inclusive Leadership jako sposób angażowania młodzieży Prowadzenie: Maria Makowska oraz Maja Mańkowska (FSL)

Inclusive Leadership to popularne w biznesie narzędzie empowermentu i wyzwalania pełnego potencjału różnorodnych zespołów. Szkoła Liderów wprowadza to podejście do praktyki liderów społecznych. Podczas sesji zaprezentowana zostanie koncepcja przywództwa włączającego. Uczestnicy będą mieli okazję do autodiagnozy swojego potencjału w roli lidera włączającego.

Anna Rutz – Prezeska Fundacji Elektrownia Inspiracji działająca na rzecz aktywizacji młodych osób z niepełnosprawnościami. Na co dzień pracuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na stanowisku Pełnomocniczki Rektora ds. Studentów z Niepełnosprawnościami, gdzie koordynuje projektami na rzecz studentów i absolwentów z ograniczeniami sprawności, o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim, a od niedawna także międzynarodowym.

Maria Makowska – członkini zarządu Fundacji Szkoła Liderów, koordynatorka Programu Liderzy PAFW, trenerka umiejętności społecznych. Ukończyła Instytut Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Posiada 10-letnie doświadczenie pracy z liderami lokalnymi, wspierania ich w rozwoju i tworzenia skutecznych programów edukacyjnych z zakresu przywództwa. Od 4 lat współpracuje z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży jako trenerka i ekspertka wspierająca organizacje pozarządowe w realizacji lokalnych projektów.

 

3. Strategia –  challenge accepted Prowadzenie: Barbara Domaradzka oraz Joanna Zawadzka

Jak przejść przez proces tworzenia strategii organizacji i nie zwariować? Podczas naszego warsztatu razem poszukamy odpowiedzi czym jest strategia? Po co ją tworzyć? Z jakich elementów składa się strategia rozwoju organizacji?

Barbara Domaradzka– Z wykształcenia trenerka umiejętności miękkich (IPSIR UW, studia podyplomowe), z pasji animatorka społeczno-kulturalna. Jej misją jest budowanie: relacji międzyludzkich, konstrukcji architektonicznych i społeczeństwa obywatelskiego. Każdą wolną chwilę poświęca edukacji i rozwojowi oraz współpracy z ludźmi. Prowadzi warsztaty międzypokoleniowe, pomaga organizacjom w tworzeniu strategii rozwoju, zajmuje się edukacją kulturalną dzieci i młodzieży.

Joanna Zawadzka- aktywistka i działaczka społeczna, Dyrektor Polish Cultural Festival Association oraz koordynatorka kampanii Bloody Foreigners i One Day Without Us. Od 2008 zaangażowana w szereg projektów mających na celu wsparcie mniejszości narodowych i migranckich. W swojej pracy zajmuje się promocją równości i różnorodności społecznej poprzez inicjatywy społecznościowe i kulturalne. Od wielu lat współpracuje z Fundacją Szkoła Liderów – pomysłodawcą międzynarodowej inicjatywy 'Jesteś u siebie zagłosuj’, w projekcie zajmuje się planowaniem strategicznym, partnerstwami, fundraisingiem i stroną internetową.

 

4. Młodzi aktywni „online” Prowadzenie: Joanna Wrońska oraz Aleksandra Daszkowska-Kamińska (FSL)

Jakie narzędzia i aplikacje mogą być wsparciem przy pracy z młodzieżą i organizacji działań organizacji młodzieżowych? Jak Internet może wpływać na zaangażowanie społeczne młodych Polaków i przedstawicieli Polonii? Podczas sesji zostaną zaprezentowane podejścia i narzędzia on-line przydatne w pracy z młodzieżą.

Joanna Wrońska- Od 20 lat prowadzi szkolenia i współpracuje z organizacjami pozarządowymi realizującymi projekty wspierające szkoły, liderów i społeczności lokalne. Zajmuje się zastosowaniem narzędzi internetowych w edukacji formalnej i pozaformalnej oraz świadomym, kreatywnym i bezpiecznym wykorzystaniem internetu.

 

Panel podsumowujący:

PORTRETY – sukcesy i porażki, szanse i pułapki w aktywności młodzieżowej

Prowadzenie: Rozmowa Klaudii Wojciechowskiej z Sebastianem Peretem, Barbarą Zamożniewicz i Joanną Zawadzką

Klaudia Wojciechowska– Absolwentka politologii i zarządzania. Jej zawodowe doświadczenia obejmują głównie administrację publiczną. Przez kilka lat pracowała w Krajowej Szkole Administracji Publicznej i w Ministerstwie Edukacji Narodowej, gdzie zajmowała się zagadnieniami związanymi z polityką młodzieżową oraz współpracą z organizacjami pozarządowymi. W Fundacji Szkoła Liderów koordynuje IX Szkołę Liderów Polonijnych.

Barbara Zamożniewicz – Od 2014r. Rzecznik Młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego a od 2015r. pełni funkcję doradcy Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa ds. młodzieży. Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Hogskolan Dalarna w Szwecji. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami na Wyższej Szkole Europejskiej ks. Tischnera w Krakowie. Ma 12-letnie doświadczenie w pracy z młodzieżą, mentor młodzieży, pomysłodawczyni i liderka powstania wielu projektów (lokalnych i międzynarodowych) i programów dla młodzieży. Założycielka i przez 10 lat prezeska Fundacji Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży FARMa, animatorka pierwszego w woj. świętokrzyskim Partnerstwa dla Młodzieży. W roku 2013 zainicjowała powstanie Świętokrzyskiej Sieci Aktywności Młodzieżowej SYNERGIA, do roku 2016 wiceprzewodnicząca Sieci. Jest absolwentką Programu LIDERZY Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Akademii Innowatorów Społecznych ASHOKA. Wcześniej uczestniczka programu Wolontariat Europejski, w ramach którego zdobyła doświadczenie w pracy z młodzieżą za granicą.

Sebastian Peret –urodzony 22 sierpnia 1995r. w Mielcu. Założyciel i Prezes Zarządu Fundacji Klub Młodych Liderów, którą powołał do życia w wieku 18 lat. Twórca serii filmów na YouTube pt. „CzyliSatyra” i „Rapet Radzi”. „Pozytywny Mielczanin 2015 roku” portalu Hej.Mielec.pl  i nominowany do nagrody „Mielczanin Roku 2015” przez Tygodnik Regionalny Korso. Obecnie student UMCS w Lublinie, na kierunkach: „Kreatywność Społeczna” i „Zarządzanie w politykach publicznych”. Stypendysta Rektora UMCS, a także Marszałka Województwa Lubelskiego.
 

 Zapraszamy do pobrania naszych podręczników do pracy z młodzieżą:

  1. Po pierwsze – diagnoza Po pierwsze DIAGNOZA 11_08

2. Po drugie – strategia – po drugie strategia_podrecznik

3. Po trzecie – partycypacja po trzecie

 

 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×