fbpx

Rada Programowa – Młoda Polska

Rada Programu Młoda Polska to ciało społeczne. Jej członkinie/członkowie wzięły/li udział w marcu 2022 r. w procesie rekrutacji: oceniały/li formularze i uczestniczyli w rozmowach rekrutacyjnych. Będą też opiniować program edukacyjny i wspierać osoby uczestniczące w ich ścieżce rozwoju liderskiego.

Miło nam przedstawić Radę Programu „Młoda Polska”

Adam August Michalik – pracę w Szkole Liderów rozpoczął we wrześniu 2019 roku przy organizacji 25-lecia Fundacji, obecnie zajmuje się organizacją działań jej zespołu politycznego. Studiuje na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Jest pomysłodawcą i redaktorem naczelnym kwartalnika „Młodzi o polityce” oraz twórcą i prowadzącym „Aktu Kultury”. Ukończył dwa programy Fundacji. Uczestniczy w programie „Dwa sektory, jedna wizja”, który Szkoła Liderów realizuje wraz z Fundacją PwC. Uwielbia literaturę i jest dumnym przyjacielem kota.

Wiktoria Kostrzewa – studentka administracji na Uniwersytecie Warszawski. Od 5 lat jest zaangażowana społecznie, w latach 2019-2021 była przewodnicząca Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Była też wiceprzewodniczącą Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy. Jest członkinią Rady Konsultacyjnej Strajku Kobiet, angażuje się w projekty dotyczące równości i praw kobiet, jak również edukacji seksualnej. Ma na koncie współpracę z Anją Rubik przy #sexedpl oraz nagrany reportaż z europejską telewizją Arte. Absolwentka I edycji Warszawskiej Akademii Młodych Liderów.

Olaf Adam Rutkowski – rekruter, student Psychologii w Zarządzaniu na Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2015 roku związany z warszawską sceną aktywistyczną, a od 2018 realizujący projekty ogólnopolskie. W ciągu ostatnich lat miał przyjemność pełnić rolę Młodzieżowego Delegata podczas COP24, Lokalnego Koordynatora programu mentoringowego Coca-Cola Youth Empowered oraz Project Managera podczas organizacji konferencji What’s Next. Jest również Założycielem i byłym Wiceprzewodniczącym Zarządu Ligi Warszawskich Liceów. Wspiera aktywny rozwój młodych ludzi, zachęcając ich m.in do wychodzenia poza szkolny schemat oraz angażuje się w tworzenie sprzyjających warunków do rozwoju młodzieży i ich inicjatyw, m.in. będąc kilkukrotnie Mentorem w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Prywatnie jest miłośnikiem literatury psychologicznej, wystąpień publicznych, krytycznego myślenia oraz (neuro)kognitywistyki. W wolnych chwilach medytuje oraz wraz z Fundacją Art of Living szkoli z zakresu technik oddechowych. Jest absolwentem IV edycji Warszawskiej Akademii Młodych Liderów.

Antonina Kania – uczennica trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego. Interesuje się muzyką, siatkówką oraz pierwszą pomocą. Jest współzałożycielką Pokolenia 2050, czyli młodzieży zgromadzonej przy ruchu Polska 2050. Była także parlamentarzystką Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2020-2021. Jest absolwentką programu Szkoły Liderów pod tytułem „Nowi i młodzi liderzy”. Oprócz działalności politycznej działa wolontaryjnie oraz społecznie. 

Piotr Borczyński –student Uniwersytetu Warszawskiego (prawo) i Szkoły Głównej Handlowej (globalny biznes, finanse i zarządzanie). W latach 2019-2021 przewodniczący Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy. Pełnił również funkcję wiceprzewodniczącego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego (2019-2021) oraz wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Dzielnicy Białołęka (2017 – 2021). Członek Warszawskiej Rady Edukacyjnej (2020-2021). Członek Zespołu ds. Edukacji Rady Konsultacyjnej Strajku Kobiet. Absolwent I edycji Warszawskiej Akademii Młodych Liderów (w 2017 r.) oraz programów edukacyjno-społecznych Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

 

 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×