fbpx

Lokalni liderzy o zmianach w edukacji. Raport KSKL

Likwidacja gimnazjów – sprzeciw! Powrót do 4-letniego liceum – zdecydowane „tak”! Jak wyjaśnić tę rozbieżność opinii? Co o polskim systemie edukacji i zapowiadanych zmianach myślą nauczyciele, rodzice uczniów i samorządowcy? Prezentujemy Raport KSKL: 3 spojrzenia na szkołę.

POBIERZ RAPORT>>> 3-spojrzenia-na-szkole-raport-kskl

Raport Krajowej Sieci Konsultacyjnej Liderów prezentuje nastroje Polski lokalnej związane z funkcjonowaniem szkół i idącą za nimi argumentację w sprawach takich jak: rezygnacja z egzaminu szóstoklasisty, godziny karciane nauczycieli, zwiększenie uprawnień kuratorów, więcej historii w szkołach etc. Czy głosy pedagogów, samorządu i rodziców należy traktować równoważnie? Czy perspektywy tych trzech stron stoją ze sobą w konflikcie? Kto zyska, a kto straci na reformie edukacji?
– Raport pokazuje, jak różne są spojrzenia na szkołę. Wszystkie propozycje reformy jednoznacznie określić jako złe lub dobre potrafią tylko rodzice uczniów, opierając swoje sądy na własnych doświadczeniach. Takiej łatwości osądu nie mają samorządowcy, oni patrzą z punktu widzenia zarządcy. Ciekawe są także czasem przeczące sobie argumenty nauczycieli, to nie jest jednorodne środowisko – mówi Aleksandra Daszkowska-Kamińska, autorka badania przeprowadzonego przez Szkołę Liderów w ramach KSKL.

Zapraszamy na prezentację Raportu „3 spojrzenia na szkołę. Pedagodzy, samorządowcy i rodzice o zmianach w polskiej edukacji”
Warszawa, 7 października
Dom Innowacji Społecznych Marzyciele i Rzemieślnicy, ul. Bracka 25 (III p.)
Potwierdź swoją obecność na FB>>>

likwidacja-godzin-karcianychbezpieczenstwo-w-szkolepowrot-do-4-letniego-liceum

 

 

 

 

 

 

 

 

11:00 Powitanie gości, otwarcie wydarzenia

11:10 Podstawowe informacje o organizatorach i kontekście prowadzonego badania – Kuba Radzewicz, Szkoła Liderów

11:20 Prezentacja raportu z badania – Aleksandra Daszkowska-Kamińska, Szkoła Liderów

11:35 Panel dyskusyjny

Paula Bruszewska, prezes Fundacji Social Wolves, inicjatorka projektu „Zwolnieni z teorii”

Grażyna Kapaon, członkini Krajowej Sieci Konsultacyjnej Liderów, dyrektorka szkoły w Strachówce

Mirosława Stachowiak-Różecka, posłanka na Sejm RP

Kacper Szymczak, członek Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej przy MEN

Moderatorka: Aleksandra Pezda, TOK FM

12:45 Zakończenie wydarzenia
Raport zostanie uprzednio wysłany do Ministerstwa Edukacji Narodowej, a w piątek opublikowany online w tym poście.

Krajowa Sieć Konsultacyjna Liderów (KSKL) to autorski projekt Szkoły Liderów powołany do życia w 2014 roku. Stanowi on innowacyjną formułę debaty publicznej skierowaną do liderów środowisk lokalnych, interesariuszy oraz odbiorców polityk publicznych, czyli wszystkich mieszkańców naszego kraju. KSKL to zespół aktywnych liderów lokalnych, wyposażonych w potrzebne do działalności opiniotwórczej narzędzia, m.in. w elektroniczny system konsultacyjny służący zbieraniu opinii oraz dostarczający dane, które w postaci opracowanego materiału, raportu, informacji trafiają bezpośrednio do decydentów.

 

 

 

 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×