fbpx

Wyniki naboru do 27. Szkoły Liderów Politycznych

Data: 30.04.2019

Znamy listę osób zakwalifikowanych do udziału w 27. edycji Szkoły Liderów Politycznych!

Lista osób przyjętych do udziału w 27. edycji Szkoły Liderów Politycznych!

Lista rezerwowa!

Liderzy i liderki życia publicznego, z różnych opcji politycznych, ruchów społecznych i obywatelskich wezmą udział w 27.  Szkole Liderów Politycznych

Szkoła Liderów Politycznych to  wyjątkowy, intensywny program szkoleniowy. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach: 6-16 czerwca 2019.

Szkoła Liderów Politycznych to program edukacji przywódczej o najdłuższej historii i tradycji w Polsce. Jesteśmy jedynym programem otwartym dla wszystkich opcji politycznych. Tylko u nas przedstawiciele PiS i Zjednoczonej Prawicy, PO, PSL, .N, SLD, Kukiz’15, Razem, Wiosny i innych stron sceny politycznej, debatują i spierają się w atmosferze wzajemnego szacunku. Szkoła to miejsce, w którym uczestnicy wychodzą ze swojej środowiskowej i politycznej bańki, konfrontują z innymi swoje opinie i wartości.  

W Szkole Liderów Politycznych wyciągamy ludzi z politycznych baniek i inspirujemy do zrozumienia drugiej strony!  

Stawiamy na praktyczne doświadczenia, praktyczne narzędzia, ekspercką wiedzę, inspirujące spotkania i realne działania w sferze publicznej. Wspólnie zmieniamy jakość przywództwa w Polsce. Do programu zapraszamy osoby, dla których polityka – niezależnie od reprezentowanej opcji – jest misją i służbą.  

Dla kogo?

Jeśli jesteś: 

 • liderem życia politycznego i publicznego w Polsce;
 • masz silną pozycję w partii politycznej lub w środowisku opiniotwórczym, organizacji pozarządowej, ruchach wpływu politycznego;
 • wiesz jaką zmianę chcesz osiągnąć;
 • masz gotowość do odpowiedzialnego i konsekwentnego działania w życiu publicznym, polityce, ruchu społecznym, organizacji pozarządowej, think-thanku;
 • rozważasz kandydowanie w wyborach parlamentarnych;
 • masz gotowość do dalszego rozwoju; 
 • chcesz spotkać podobnych sobie ludzi z innych środowisk politycznych;

to Szkoła Liderów Politycznych jest dla Ciebie. Zgłoś się! 

W szkole mogą brać udział osoby, które w dniu 6 czerwca 2019 roku ukończyły 23. rok życia. Organizatorzy nie przewidują górnej granicy wieku.  Informacje rekrutacyjne znajdziesz na dole strony. 

Co? Gdzie? Kiedy? 

Termin Szkoły: 6-16 czerwca 2019

Miejsce Szkoły: okolice Warszawy (ok. 1 h jazdy z centrum miasta; dokładna lokalizacja zostanie podana przyjętym kandydatom/kandydatkom) 

27. Szkoła Liderów Politycznych to intensywny wyjazd szkoleniowy, podczas którego realizowany jest bogaty program treningów, wykładów, prelekcji, warsztatów i dyskusji. Szkoła to sprawdzona formuła rozwojowa oparta na budowaniu relacji oraz przekazywaniu wiedzy i narzędzi niezbędnych do prowadzenia profesjonalnej aktywności politycznej.  26 poprzednich edycji programu i relacje naszych absolwentów i absolwentek stanowią dowód, że w ciągu 10 dni Szkoły Liderów Politycznych można zrobić bardzo duży krok w rozwoju politycznym i osobistym. 

 Program opieramy na czterech filarach: 

 • refleksji nad wartościami w polityce i życiu publicznym;
 • określeniu swojej drogi jako lidera publicznego;
 • poznaniu narzędzi mających na celu budowanie poparcia politycznego oraz profesjonalizacji aktywności politycznej;
 • zdobyciu wiedzy i narzędzi do dyskusji na kluczowe dla Polski tematy (m.in. gospodarka, ochrona środowiska, edukacja, kultura, przywództwo, samorząd, polityka międzynarodowa).

Dlaczego warto? 

Zobacz, co o Szkole Liderów Politycznych mówią nasi Absolwenci:

To było moje 9 najintensywniejszych dni w tym roku! Niesamowite doświadczenie w gronie wyjątkowych ludzi ze wszystkich środowisk od lewa do prawa! Po tej szkole naprawdę wierzę w przyszłość elit politycznych w Polsce! 

 Wyśmienite wykłady. Wspaniałe spotkania z politykami. Doskonałe warsztaty.

Jeszcze nigdy nie przeżyłem tygodnia, w którym spotkałbym tylu fascynujących, porywających, zmieniających świat wokół siebie ludzi w tak krótkim czasie. Od sztucznej inteligencji do dyplomacji kulturalnej, od polityk publicznych w obszarze zdrowia do ekonomii ekologicznej – mogę tylko chylić czoła przed organizatorami i organizatorami, że udało im się zaprosić tylu ekspertów takiego formatu

Co zyskasz dzięki Szkole Liderów Politycznych? 

Szkoła to jedyny program i platforma otwartej i merytorycznej dyskusji dla osób z różnych stron sceny politycznej. To także: 

 • skok rozwojowy w życiu politycznym;
 • konkretne narzędzia do wykorzystania w twojej aktywności politycznej; 
 • skuteczność polityczną;
 • spotkania i rozmowy z czołowymi postaciami życia publicznego; 
 • wiedzę i narzędzia od najwyższej klasy ekspertów i specjalistów;
 • energię i kontakty, jakich nie daje żaden inny program przywódczy; 
 • transformujące doświadczenie rozwojowe; 
 • możliwość dołączenia do sieci absolwentów Szkoły Liderów Politycznych i dalszych możliwości rozwojowych. 

Wśród naszych absolwentów i absolwentek są szefowie i szefowe partii, posłowie i posłanki różnych opcji politycznych, prezydenci miast, radni i radne oraz liderzy i liderki kluczowych ruchów społecznych.  

Wśród wykładowców i wykładowczyń Szkoły Liderów Politycznych znajdują się osoby reprezentujące całe spektrum życia publicznego. 

Do tej pory gośćmi Szkoły byli m.in.: prezydent Aleksander Kwaśniewski, prezydent Lech Kaczyński, prezydent Bronisław Komorowski, premier Tadeusz Mazowiecki, premier Leszek Miller, premier Ewa Kopacz, wicepremier Jarosław Kalinowski, wicepremier Piotr Gliński, prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, RPO Adam Bodnar, minister Adam Kwiatkowski, minister Michał Boni, minister Kazimierz Ujazdowski, minister Joanna Kluzik-Rostkowska, minister Bartosz Arłukowicz, minister Wiesław Chrzanowski, minister Tomasz Merta, minister Radosław Sikorski, europoseł Ryszard Czarnecki, marszałek Adam Bielan, minister Konrad Szymański, minister Bartosz Marczuk, poseł Paweł Kowal, poseł Jacek Sasin, poseł Zbigniew Girzyński, poseł Janusz Palikot, posłanka Urszula Pasławska, poseł Marek Wójcik,  prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Słupska Robert Biedroń, profesor Antoni Dudek, profesor Jadwiga Staniszkis, profesor Adam Strzembosz, profesor Andrzej  Blikle, profesor Elżbieta Mączyńska, profesor Magdalena Środa, profesor Monika Płatek,  eksperci, dziennikarze, naukowcy,  członkowie organizacji pozarządowych, think-thanków i.in.:  Henryka Bochniarz, Ryszard Bugaj, Sylwia Chutnik, Jan Dworak, Maciej Gdula, Dariusz Gawin, Leon Kieres, Barbara Nowacka, Barbara Labuda, Marek Magierowski, John Adair, Marcel Andino-Velez, Gunther Horzetzky, Witold Orłowski, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, Paweł Poncyliusz, Marcin Popkiewicz, Paweł Potoroczyn, Aleksandra Przegalińska,  Krzysztof Rybiński, Piotr Semka, Aleksander Smolar, Piotr Trudnowski, Rafał Woś, Jan Wróbel, Henryk Wujec, Krzysztof Zanussi, Maciej Zięba OP, Tomasz Żukowski.  

Rekrutacja 

ETAP 1 

 1. Zapoznaj się z UMOWA O SZKOLENIE_27SLP
 2. Zapoznaj się z REGULAMIN_27SLP
 3. Napisz CV i przygotuj list rekomendacyjny (max 2 rekomendacje) 
 4. Wypełnij Formularz Zgłoszeniowy online 
 5. Prześlij CV oraz listy rekomendacyjne (PDF) wyślij na adres [email protected]. Zatytułuj e-mail „ZGŁOSZENIE NA 27 SLP_NAZWISKO i IMIĘ”. Zgłoszenia przyjmujemy do 11 kwietnia 2019 do godz. 23.59. Wszystkie przesyłane dokumenty zatytułuj według wzoru: NAZWISKO_IMIĘ_CV/REKOMENDACJA 

Zalecamy, aby list rekomendacyjny wystawiła osoba, która może zaświadczyć o tym, jakim kandydat/kandydatka jest liderem/liderką: jaki ma wpływ na rzeczywistość, jaki zasięg i rozpoznawalność. Polecamy także uzyskanie rekomendacji od absolwentów i absolwentek Szkoły Liderów Politycznych.  

Lista kandydatów zaproszonych na rozmowy kwalifikacyjne zostanie ogłoszona 17 kwietnia 2019  na stronie Szkoły Liderów. 

ETAP 2 

Osoby, które pozytywnie przeszły przez pierwszy etap rekrutacji zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się w siedzibie Szkoły Liderów przy ul. Wiejskiej 12a w Warszawie w dniach 23-26 kwietnia 2019. Harmonogram rozmów dostępny będzie od 18 kwietnia 2019 na stronie internetowej Szkoły Liderów. Obecność osobista na rozmowie jest obowiązkowa. Podczas rozmowy kandydaci/kandydatki podpisują Umowę 27 SLP.  

Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 30 kwietnia 2019 do godz. 20.00 na stronie Szkoły Liderów.  

Uczestnik/uczestniczka przyjęty/a do programu ponosi część kosztów uczestnictwa w Szkole w wysokości 900 zł brutto.  Płatność do 10 maja 2019. Pozostałe koszty uczestnictwa w Szkole są pokrywane przez naszych Partnerów i Darczyńców. 

Zapisz link do strony, którą właśnie czytasz. Pamiętaj, że tu znajdziesz najważniejsze informacje i daty!  

Kontakt: 

Maria Klaman, koordynatorka Szkoły Liderów Politycznych, [email protected],  tel. (22) 556 82 59.

27. Szkoła Liderów Politycznych odbywa się dzięki wsparciu naszych partnerów: Samsung, Orange Polska S.A., Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy, Magovox Sp. z o.o oraz współpracy z Fundacją Konrada AdenaueraBiurem Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE.

Copyright All Rights Reserved © 2019

×