fbpx

Rekrutacja do 30. jubileuszowej Szkoły Liderów Politycznych

Data: 31.03.2022

Szkoła Liderów zaprasza do udziału w rekrutacji do 30. Szkoły Liderów Politycznych (SLP). To program, w którym spotykają się osoby o różnych wartościach, aby wspólnie pracować na rzecz jakości życia publicznego. Nabór zgłoszeń trwa do 28 kwietnia 2022 roku. 

Tradycyjnie w czasie Szkoły będziemy przyglądać się przywództwu i jego różnym obliczom. Będziemy dyskutować o państwie i poszczególnych politykach publicznych. Spróbujemy razem zastanowić się jak budować zaufanie. Będziemy stawiać ważne pytania i szukać na nie razem odpowiedzi.  Podczas programu uczestnicy i uczestniczki będą mieć możliwość rozwinąć swoje kompetencje oraz otrzymają narzędzia, które pomagają w pełnieniu roli liderskiej w życiu publicznym. W Szkole Liderów Politycznych damy możliwość wyjść ze swoich politycznych baniek, skonfrontować swoje poglądy i uczyć się współpracy ponad podziałami.

 Dlaczego warto wziąć udział w programie?
 • Wyjątkowy program przywództwa politycznego.  
 • Zajęcia z najwyższej klasy trenerami, ekspertami i politykami.  
 • Wiedza i praktyczne narzędzia, które są kluczowe w prowadzeniu działań w sferze publicznej.  
 • Zamknięte spotkania z czołowymi postaciami życia publicznego i politycznego.  
 • Różnorodna grupa szkoleniowa (uczestnicy o odmiennych poglądach politycznych, z dużych i małych ośrodków, z partii politycznych, ruchów społecznych, NGO, samorządu).  
 • Energia do działania i kontakty, jakich nie daje żaden inny program przywództwa politycznego.  
 • Członkostwo w Sieci Absolwentów Szkoły Liderów i możliwość dalszego rozwoju i networkingu. 
Organizacja 30. Szkoły Liderów Politycznych

Formuła tegorocznego programu obejmie 3 zjazdy – pierwszy w formie stacjonarnej i dwóch kolejnych online, które łącznie będą trwały 12 dni.

Daty zjazdów:   

 • Zjazd 1: 28 czerwca – 3 lipca 2022 r.,
 • Zjazd 2: 21 – 24 września 2022 r.,
 • Zjazd 3: 19 – 21 października 2022 r.
Kogo zapraszamy do udziału w programie? 

Uczestnikami i uczestniczkami Szkoły Liderów Politycznych są liderzy szczebla samorządowego (radni, burmistrzowie, prezydenci) i centralnego, aktywiści, liderzy organizacji pozarządowych, ruchów społecznych, urzędnicy państwowi, a także liderzy opinii, członkowie think-thanków, którzy chcą kształtować rzeczywistość społeczno-polityczną w Polsce. Do programu zaprosimy 36 liderów i liderek z całej Polski, którzy cenią sobie otwartość na poglądy drugiej strony. Program jest przeznaczony dla osób, które 28 czerwca 2022 r. będą miały ukończone 23 lata. 

Harmonogram rekrutacji do 30. Szkoły Liderów Politycznych 

Etap 1 (31 marca – 28 kwietnia 2022 roku) 

 • Wypełnij formularz aplikacyjny dostępny online
 • Dołącz do niego: 
  • CV – życiorys pokazujący doświadczenie zawodowe oraz ścieżkę liderską,   
  • 2 rekomendacje potwierdzające doświadczenie oraz umiejętności liderskie. Kto może przygotować rekomendacje: organizacja społeczna, partia polityczna, jednostka samorządu lub osoba publiczna pełniąca funkcję w partii, organizacja i instytucja publiczna lub naukowa, przedstawiciele mediów oraz osoby lub grupy obywateli danego środowiska np. mieszkańców gminy.  Polecamy uzyskanie jednej rekomendacji od absolwentów i absolwentek Szkoły Liderów. 

Etap 2 (13 – 27 maja 2022 roku)

 • Rozmowa rekrutacyjna online. 
 • Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone najpóźniej 27 maja 2022 roku.

 

Formalności

Osoba przyjęta do programu ponosi część kosztów uczestnictwa w Szkole w wysokości 1800,00 zł brutto.   

Materiały do pobrania

Szczegółowych informacji udzielają

Adam August Michalik 
koordynator Szkoły Liderów Politycznych 
mail: [email protected]  
tel.: 573 487 016

Magdalena Tchórznicka 
koordynatorka Szkoły Liderów Politycznych 
mail: [email protected]  
tel.: 504 290 539

 

30. Szkoła Liderów Politycznych odbywa się dzięki wsparciu partnerów:
Fundacja Konrada Adenauera, Orange Polska, McDonald’s, Samsung, Magovox sp. z o.o. 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×