fbpx

Rekrutacja do 31. Szkoły Liderek i Liderów Politycznych – nabór do 27 kwietnia 2023 r.

Data: 27.04.2023

Fundacja Szkoła Liderów zaprasza do udziału w rekrutacji do 31. Szkoły Liderek i Liderów Politycznych (SLP). Nabór uczestniczek i uczestników trwa do 27 kwietnia 2023 roku. Szkoła to Program, który od niemal 30 lat wpływa na rozwój liderek i liderów życia publicznego. Aktualnie w Sejmie i Senacie RP zasiadają 32 posłanki i posłowie, którzy ukończyli nasz Program. W samorządach sprawuje władzę ponad 150 absolwentek i absolwentów. Nasze uczestniczki i uczestnicy mają wpływ w wielu instytucjach publicznych i prywatnych.

Jesteśmy przekonani, że Polsce i osobom wpływającym na otaczającą nas rzeczywistość, szczególnie dziś, potrzebna jest edukacja polityczna. Tradycyjnie w czasie 31. Szkoły Liderek i Liderów będziemy przyglądać się przywództwu i jego różnym obliczom. Będziemy dyskutować o państwie i poszczególnych politykach publicznych. Zdobywać wiedzę potrzebną przed wyborami parlamentarnymi. Będziemy stawiać ważne pytania i szukać na nie razem odpowiedzi.  Podczas programu uczestnicy i uczestniczki będą mieć możliwość rozwinąć swoje kompetencje oraz otrzymają narzędzia, które pomagają w pełnieniu roli liderskiej w życiu publicznym. W Szkole Liderów Politycznych damy możliwość wyjść ze swoich politycznych baniek, skonfrontować swoje poglądy i uczyć się współpracy ponad podziałami.

 Dlaczego warto wziąć udział w programie?
 • Wyjątkowy program przywództwa politycznego.  
 • Zajęcia z najwyższej klasy trenerami, ekspertami i politykami.  
 • Wiedza i praktyczne narzędzia, które są kluczowe w prowadzeniu działań w sferze publicznej.  
 • Zamknięte spotkania z czołowymi postaciami życia publicznego i politycznego.  
 • Różnorodna grupa szkoleniowa (uczestnicy o odmiennych poglądach politycznych, z dużych i małych ośrodków, z partii politycznych, ruchów społecznych, NGO, samorządu).  
 • Energia do działania i kontakty, jakich nie daje żaden inny program przywództwa politycznego.  
 • Członkostwo w Sieci Absolwentów Szkoły Liderów i możliwość dalszego rozwoju i networkingu. 
Organizacja 31. Szkoły Liderów Politycznych

Formuła tegorocznego programu obejmie 3 zjazdy – wszystkie planowane są w formie stacjonarnej, które łącznie będą trwały 12 dni.

Daty zjazdów:   

 • Zjazd 1: 26 czerwca – 1 lipca 2023 r.,
 • Zjazd 2: 1 – 3 września 2023 r.,
 • Zjazd 3: 23 – 25 listopada 2023 r. 

Kogo zapraszamy do udziału w programie? 

Uczestnikami i uczestniczkami Szkoły Liderów Politycznych są liderki i liderzy szczebla centralnego (posłanki, połowie, senatorowie), samorządowego (radni, burmistrzowie, prezydenci), aktywiści, liderzy organizacji pozarządowych, ruchów społecznych, urzędnicy państwowi, a także liderzy opinii, członkowie think-thanków, którzy chcą kształtować rzeczywistość społeczno-polityczną w Polsce. Do programu zaprosimy 36 liderów i liderek z całej Polski, którzy cenią sobie otwartość na poglądy drugiej strony. Program jest przeznaczony dla osób, które 26 czerwca 2023 r. będą miały ukończone 23 lata. 

Harmonogram rekrutacji do 31. Szkoły Liderek i Liderów Politycznych 

Etap 1 (28 marca – 27 kwietnia 2023 roku) 

 • Wypełnij formularz aplikacyjny dostępny online
 • Dołącz do niego:
  • CV – życiorys pokazujący doświadczenie zawodowe oraz ścieżkę liderską,   
  • 2 rekomendacje potwierdzające doświadczenie oraz umiejętności liderskie. Kto może przygotować rekomendacje: organizacja społeczna, partia polityczna, jednostka samorządu lub osoba publiczna pełniąca funkcję w partii, organizacja i instytucja publiczna lub naukowa, przedstawiciele mediów oraz osoby lub grupy obywateli danego środowiska np. mieszkańców gminy.  Polecamy uzyskanie jednej rekomendacji od absolwentów i absolwentek Szkoły Liderów. 

Etap 2 (15 – 23 maja 2023 roku)

 • Rozmowa rekrutacyjna online. 
 • Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone najpóźniej 26 maja 2023 roku.

 

Formalności

Osoba przyjęta do programu ponosi część kosztów uczestnictwa w Szkole w wysokości 2500,00 zł brutto.   

Materiały do pobrania

Szczegółowych informacji udzielają

Adam August Michalik 
koordynator Szkoły Liderów Politycznych 
mail: [email protected]  
tel.: 574 521 547

Magdalena Tchórznicka 
koordynatorka Szkoły Liderów Politycznych 
mail: [email protected]  
tel.: 504 290 539

 

31. Szkoła Liderów Politycznych odbywa się dzięki wsparciu partnerów:
Fundacja Konrada Adenauera, European Climate Foundation, Orange Polska, McDonald’s, Samsung, Fundacja Magovox 


Copyright All Rights Reserved © 2019

×