REKRUTACJA DO AKADEMII RZECZNIKÓW ZMIAN

Wystartowała rekrutacja do Akademii Rzeczników Zmian

Dzieci i młodzież potrzebują dojrzałego przywództwa dorosłych.
Jesper Juul, duński terapeuta rodzinny i pedagog

Rusza rekrutacja do Programu Akademia Rzeczników Zmian – Szkoła Liderów dla osób działających na rzecz warszawskiej młodzieży. Jest to innowacyjna inicjatywa prowadzona przez Fundację Szkoła Liderów, we współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy.

Fundacja Szkoła Liderów, która od ponad dwóch dekad zmienia jakość przywództwa w życiu publicznym w Polsce, kieruje swój program do ludzi zaangażowanych w rozwój inicjatyw młodzieżowych w Warszawie.

Do udziału zapraszamy liderów i aktywnych przedstawicieli instytucji publicznych i samorządu, szkół, ośrodków sportu oraz organizacji pozarządowych, grup
nieformalnych, freelancerów działających na rzecz młodzieży.

Każdy z uczestników przejdzie zaawansowany kurs przywództwa, wzmocni swoje kompetencje kierowania zespołem i wprowadzania zmian. Sprawdzi swój indywidualny potencjał liderski i zastanowi się, jak w pełni go wykorzystać w pracy nad rozwojem młodzieży.

Przez 12 miesięcy grupa 30 liderek i liderów, z różnych sektorów, stworzy zespół, który wspólnie będzie się uczył, aby odpowiedzieć na najważniejsze wyzwania młodych warszawiaków. W tym procesie każdego uczestnika będzie wspierał doświadczony tutor.

Informacje dla kandydatów:

Kogo szukamy?
Do Programu zapraszamy osoby, które:

• pracują z młodzieżą i oddziałują lub mogą oddziaływać na młodzież w Warszawie,
  • mają potencjał liderski czyli pozycję wpływu lub w najbliższej przyszłości planują objęcie roli liderskiej,
  • mają gotowość do rozwoju, wstępny pomysł na zmianę sytuacji młodzieży w środowisku lokalnym,
  • mają doświadczenie i osiągnięcia w lokalnym działaniu na rzecz młodzieży, podejmują działania, które odpowiadają na potrzeby środowiska.

Co oferujemy?
W ramach 12 miesięcznego Programu uczestnicy wezmą udział w :

• zaawansowanym kursie przywództwa (cykl 4 dwu-dniowych warsztatów),
  • indywidualnym tutoringu liderskim (3 sesje z doświadczonym tutorem),
  • spotkaniach „zrozumieć młodzież” ( 8 spotkań),
  • budowaniu zespołu aktywnych warszawskich liderów oraz lokalnym networkingu,
  • spotkaniach z wybitnymi ekspertami w dziedzinie rozwoju młodzieży i przywództwa lokalnego.

Co zyskasz?

• Staniesz się bardziej skutecznym liderem.
  • Zyskasz kompetencje, wiedzę i gotowość do wprowadzania zmian w Twoim otoczeniu.
  • Odkryjesz swój potencjał liderski i rozwiniesz kompetencje przywódcze: budowania wiarygodności, angażowania ludzi, komunikacji, budowania zespołu, planowania strategicznego.
  • Poznasz lepiej potrzeby młodzieży pochodzącej z Twojego otoczenia, zrealizujesz wydarzenie/ akcję lokalną na rzecz młodzieży – zaplanowane razem z osobami z projektu i młodzieżą.
  • Dołączysz do sieci liderów społecznych, którzy będą wpływać na rozwój młodych ludzi w Warszawie.
  • Zyskasz nowych partnerów i przyjaciół w różnych środowiskach związanych z młodzieżą.

Harmonogram:
Program trwa 12 miesięcy: od 4 listopada 2019 do 5 października 2020.

• 1 zjazd: 4, 5 listopada 2019
  • 2 zjazd: 26, 27 listopada 2019
  • 3 zjazd: 11, 12 grudnia 2019
  • 4 zjazd: 25, 26 luty 2020
  • spotkanie podsumowujące projekt: 5 października 2020

Jak się zgłosić?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na: https://tiny.pl/tp6r7
Nie spóźnij się – zgłoszenia przyjmujemy do 28 października 2019.

Jak będzie wyglądać rekrutacja?
30 października 2019 roku po analizie formularzy zgłoszeniowych przez Komisję Rekrutacyjną, w skład której wejdą przedstawiciele Fundacji Szkoła Liderów przedstawimy listę osób przyjętych do programu.

Szczegółowych informacji udziela:
Agnieszka Szymańska
e- mail: [email protected]

Projekt „Akademia Rzeczników Zmian” realizowany jest w ramach miejskiego Programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020”.