fbpx

Rozpoczynamy rekrutację do 32. Szkoły Liderów i Liderek Politycznych

Data: 11.02.2024

Fundacja Szkoła Liderów zaprasza do udziału w rekrutacji do 32. Szkoły Liderek i Liderów Politycznych (SLP). Nabór uczestniczek i uczestników trwa do 11 lutego 2024 roku. Szkoła to Program, który od 30 lat wpływa na rozwój liderek i liderów życia publicznego.

Jesteśmy przekonani, że Polsce i osobom wpływającym na otaczającą nas rzeczywistość, szczególnie dziś, potrzebna jest edukacja polityczna. Tradycyjnie w czasie 32. Szkoły Liderek i Liderów będziemy przyglądać się przywództwu i jego różnym obliczom. Będziemy dyskutować o państwie i poszczególnych politykach publicznych. Zdobywać wiedzę potrzebną przed wyborami parlamentarnymi. Będziemy stawiać ważne pytania i szukać na nie razem odpowiedzi.  Podczas programu uczestnicy i uczestniczki będą mieć możliwość rozwinąć swoje kompetencje oraz otrzymają narzędzia, które pomagają w pełnieniu roli liderskiej w życiu publicznym. W Szkole Liderów Politycznych damy możliwość wyjść ze swoich politycznych baniek, skonfrontować swoje poglądy i uczyć się współpracy ponad podziałami. 


Dlaczego warto wziąć udział w programie? 

 • Wyjątkowy program przywództwa politycznego.   
 • Zajęcia z najwyższej klasy trenerami, ekspertami i politykami.   
 • Wiedza i praktyczne narzędzia, które są kluczowe w prowadzeniu działań w sferze publicznej.   
 • Zamknięte spotkania z czołowymi postaciami życia publicznego i politycznego.   
 • Różnorodna grupa szkoleniowa (uczestnicy o odmiennych poglądach politycznych, z dużych i małych ośrodków, z partii politycznych, ruchów społecznych, NGO, samorządu).   
 • Energia do działania i kontakty, jakich nie daje żaden inny program przywództwa politycznego.   
 • Członkostwo w Sieci Absolwentów Szkoły Liderów i możliwość dalszego rozwoju i networkingu.  

Informacje praktyczne 

Formuła tegorocznego programu obejmie 3 zjazdy – wszystkie planowane są w formie stacjonarnej, które łącznie będą trwały 12 dni. 

Daty zjazdów:    

 • I zjazd: 27 maja – 1 czerwca 2024 r., 
 • II zjazd: 18-20 lipca 2024 r., 
 • III zjazd: 5-7 września 2024 r., 

Kogo zapraszamy do udziału w programie?  

Uczestnikami i uczestniczkami Szkoły Politycznej są liderki i liderzy szczebla centralnego (posłanki, połowie, senatorowie), samorządowego (radni, burmistrzowie, prezydenci) ze wszystkich opcji politycznych, aktywiści, liderzy organizacji pozarządowych, ruchów społecznych, urzędnicy państwowi, a także liderzy opinii, członkowie think-tanków, którzy chcą kształtować rzeczywistość społeczno-polityczną w Polsce. Do programu zaprosimy 36 liderów i liderek z całej Polski, którzy cenią sobie otwartość na poglądy drugiej strony. Program jest przeznaczony dla osób, które 27 maja 2024 r. będą miały ukończone 21 lat.  


Harmonogram rekrutacji

Etap 1 (11 stycznia – 11 lutego 2024 roku)  

 • Wypełnij formularz aplikacyjny dostępny online 

Dołącz do niego: 

 • CV – życiorys pokazujący doświadczenie zawodowe oraz ścieżkę liderską,    
 • 2 rekomendacje potwierdzające doświadczenie oraz umiejętności liderskie. Kto może przygotować rekomendacje: organizacja społeczna, partia polityczna, jednostka samorządu lub osoba publiczna pełniąca funkcję w partii, organizacja i instytucja publiczna lub naukowa, przedstawiciele mediów oraz osoby lub grupy obywateli danego środowiska np. mieszkańców gminy.  Polecamy uzyskanie jednej rekomendacji od absolwentów i absolwentek Szkoły Liderów.  

Etap 2 (19 – 29 lutego 2024 roku) 

 • Rozmowa rekrutacyjna online.  
 • Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone najpóźniej 1 marca 2024 roku. 

Formalności 

Osoba przyjęta do programu ponosi część kosztów uczestnictwa w Szkole w wysokości 2500,00 zł brutto.   


Materiały do pobrania Szczegółowych informacji udziela

Adam August Michalik  
koordynator Szkoły Liderów Politycznych  
mail: [email protected]   
tel.: 573 487 016 


32. Szkoła Liderek i Liderów Politycznych odbywa się dzięki wsparciu partnerów: 
Fundacja Konrada Adenauera, European Climate Foundation, Orange Polska, McDonald’s, Samsung, Fundacja Magovox 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×