Rusza program „Liderstwo w medycynie”!

Data: 21.03.2024

Zgłoś się do udziału w bezpłatnym programie, realizowanym przez Fundację ISKIERKA we współpracy z Fundacją Szkoła Liderów. Rekrutacja potrwa do 21 marca.

Do programu zapraszamy osoby:

• studenci i studentki medycyny (rok V i VI);
  • lekarzy rezydentów i lekarki rezydentki z Polski i z Ukrainy;
  • z doświadczeniem w przewodzeniu inicjatywom, angażowaniu innych do działania;
  • gotowe do rozwijania się w roli liderskiej;
  • chcące działać i wprowadzać zmianę na rzecz swojego środowiska.

Jak wygląda program:

• Weźmiesz udział w 4 zjazdach szkoleniowych (terminy wskazane poniżej), na których wzmocnisz się w roli lidera/liderki, przećwiczysz wystąpienia publiczne, delegowanie obowiązków, dawanie informacji zwrotnej, nauczysz się angażować innych, dowiesz się, jak skutecznie wprowadzać zmiany. Dowiesz się jak pracować, z jakich narzędzi korzystać, jak zorganizować pracę, zespół i działania
  • Wzmocnisz się w obszarach, które pomogą Ci działać skuteczniej (profilaktyka konfliktu, współpraca z pacjentem i jego rodziną, budowanie różnorodnych zespołów, profilaktyka wypalenia zawodowego, praca ze stresem, potrzeby pacjentek i pacjentów z Ukrainy)
  • Spotkasz ekspertki i ekspertów z ważnych dla Ciebie obszarów
  • Będziesz pracować indywidualnie z tutorem / tutorką: indywidualnym opiekunem i doradcą, z którym omówisz swoje plany rozwojowe, porozmawiasz o wyzwaniach, z którymi mierzysz się w swojej działalności, wypracujesz rozwiązania dotyczące konkretnych działań, w które się angażujesz
  • Weźmiesz udział w sesjach tutoringu grupowego
  • Spotkasz grupę wyjątkowych, zaangażowanych lekarek i lekarzy

Dlaczego warto wziąć udział w programie:

• Pracujemy metodami aktywnymi, a wykłady to tylko niewielki fragment naszych spotkań;  korzystamy z gier szkoleniowych i materiałów edukacyjnych, które pozwalają lepiej przyjrzeć się sobie w konkretnych sytuacjach.
  • Nasze programy zawsze zawierają elementy treningu outdoorowego – zachęcamy do tego, by uczyć się na konkretnych doświadczeniach.
  • Program opieramy na 30-letnim doświadczeniu Szkoły Liderów we wspieraniu osób, które angażują się w działania społeczne w swoim lokalnym środowisku.
  • Zapraszamy ekspertki i ekspertów z ważnych dla osób uczestniczących obszarów, a ich wybór dopasowujemy do potrzeb każdej grupy szkoleniowej.
  • Stawiamy na relacje – i pomagamy je zbudować. Umiemy stwarzać okazje do tego, by bliżej się poznać, nawiązywać nowe kontakty, a po ukończeniu programu – włączamy absolwentów i absolwentki różnych programów do naszej liderskiej sieci (która liczy już ponad 4000 osób z całej Polski, z czego ponad 220 na Śląsku)
  • Absolwenci i absolwentki programów Szkoły Liderów mają możliwość brania udziału w szkoleniach i spotkaniach dedykowanych tylko tej grupie: dołączysz do społeczności, która wspiera się już od wielu lat.

Jak się zgłosić?

Aplikować można przesyłając wypełniony formularz w terminie od 4 do 21 marca 2024 r. Drugim etapem będą rozmowy rekrutacyjne z osobami kandydującymi realizowane w formule online.

Harmonogram rekrutacji:

Zbieranie formularzy aplikacyjnych: 4-21 marca

Rozmowy rekrutacyjne z wybranymi osobami (online): 25-27 marca

Wyniki rekrutacji: 5 kwietnia

Harmonogram programu:

Uroczysta inauguracja: 16 kwietnia

I zjazd: 26-27 kwietnia

II zjazd: 4-6 lipca

III zjazd: 27-28 września

IV zjazd: 17-19 października

Kontakt w sprawie rekrutacji:

Patrycja Stec: [email protected]