fbpx

Sylwetki osób prowadzących – inauguracja 29 Szkoły Liderów Politycznych – 9 czerwca

Zapraszamy na inaugurację 29. Szkoły Liderów Politycznych 9 czerwca 2021 r. na platformie qiqochat.com. Zapisy przez formularz; Formularz do zapisów na wydarzenie Samo wydarzenie odbędzie się online – na platformie qiqochat.com. Bezpośrednie wejście na konferencję – https://qiqochat.com/e/vHqFnynsACQZHSgUahFKUxOlG

Dr hab. Marcin Napiórkowski 

Bada współczesne mity. Pomaga obalać te szkodliwe, a czasem tworzyć nowe, pozytywne mitologie. Fascynują go mity konsumenckie, legendy miejskie, teorie spiskowe i pseudonaukowe.  Jest semiotykiem, czyli zajmuje się nauką o znakach i systemach komunikacji. Wykłada w Instytucie Kultury Polskiej UW. Doktoryzował się z filozofii (IFIS PAN, 2010), habilitację ma z kulturoznawstwa (UW, 2015).  Czasem jako konsultant zajmuje się semiotyką komercyjną. Bada kody kulturowe i narracje na potrzeby raportów Visual and Narrative Institute. Publikuje regularnie w „Tygodniku Powszechnym”, a czasami też w innych miejscach (m.in. „Więzi”, „Znaku” czy „Gazecie Wyborczej”).  

Dr Joanna Bagniewska 

jest zoologiem specjalizującym się w ekologii behawioralnej. Ukończyła doktorat i studia magisterskie na Uniwersytecie Oksfordzkim, przedtem studiowała na Jacobs University w Bremie i Rice University w Houston. Zwyciężczyni trzeciej edycji FameLab Poland, oraz zdobywczyni nagrody laureatów na finałach międzynarodowych tego konkursu. Brytyjscy licealiści wybrali ją na najpopularniejszego naukowca w konkursie „I’m a Scientist, get me out of here”. Bierze udział w wielu przedsięwzięciach popularyzujących naukę: TEDxWarsaw, Science Slam, Bright Club Oxford, Museums Show Off. W ramach programu Rzecznicy Nauki współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym oraz Magazynem Focus, a także z licznymi stacjami radiowymi i telewizyjnymi. Związana z działalnością Kongresu Obywatelskiego. Absolwentka I Szkoły Liderów Polonijnych Europy Zachodniej. Za pracę na rzecz Polaków w Wielkiej Brytanii odznaczona statuetką Wybitnego Polaka w Anglii, Walii i Irlandii Północnej, oraz honorową nagrodą Dziennika Polskiego „Człowiek Roku”. Obecnie jest adiunktką na Wydziale Nauk o Środowisku Brunel University London, a także pracuje jako popularyzatorka nauki na Wydziale Pediatrii Uniwersytetu Oksfordzkiego. 

prof. Maciej Kisilowski  

Zainteresowania badawcze prof. Kisilowskiego koncentrują się wokół zastosowania strategii innowacji w różnych dziedzinach pozarynkowych, w tym w prawie publicznym i regulacji. Uzyskał tytuł doktora nauk prawnych i magistra prawa w Yale Law School, magistra ekonomii i polityki publicznej w School of Public and International Affairs na Uniwersytecie Princeton oraz tytuł M.B.A. z wyróżnieniem w INSEAD. Prof. Kisilowski jest założycielem i dyrektorem programowym CEU Executive MBA: programu dla doświadczonych menedżerów, kierowników i liderów. Zaprojektował i prowadzi szereg zajęć dla absolwentów i kadry kierowniczej, za co w 2016 roku otrzymał nagrodę CEU Distinguished Teaching including Award. Jest częstym komentatorem zagadnień polityczno-gospodarczych Europy Środkowo-Wschodniej, współtworząc m.in. w Project Syndicate, The Wall Street Journal, Politico, Haaretz, EU Observer, EURActive. Jest autorem/redaktorem trzech książek, w tym Administrategy, która została przetłumaczona na pięć języków. Prof. Kisilowski jest zaangażowany w wiele projektów dotyczących zmian społecznych na styku strategii i zarządzania, w tym w Inkubator Umowy Społecznej w Polsce. Jest konsultantem organizacji rządowych, postępowych partii politycznych, grup wsparcia i przedsiębiorstw w Europie Środkowej i poza nią.   

Jowita Michalska 

Jej życiową misją jest uzbrojenie polskiego rynku w niezbędne kompetencje cyfrowe. Założyła Digital University, organizację, która współpracuje z wiodącymi światowymi uniwersytetami, takimi jak MIT, Harvard Business School, University of Vienna, Stanford University i NYU Stern. Jej misją jest kształcenie ludzi w zakresie nowych technologii i tworzenie liderów jutra. Jowita organizuje i prowadzi programy edukacyjne, sesje szkoleniowe i wydarzenia dla zespołów zarządzających. Jest także polską ambasadorką Singularity University – edukacyjnego think-tanku z Doliny Krzemowej, który przygotowuje światowych liderów i organizacje do przyszłości. Od lat obserwuje trendy technologiczne i społeczne oraz mówi o tym, jak zmieni się nasz świat i biznes w ciągu najbliższych 10-20 lat. Jowita występuje na polskich i międzynarodowych konferencjach oraz prowadzi programy edukacyjne na temat trendów technologicznych dla firm i uczelni. Pasjonują ją tematy takie jak: przyszłe trendy, przyszłość pracy, w tym siła robocza i miejsce pracy, automatyka, przyszłość transportu, sztuczna inteligencja, długowieczność i przyszłość medycyny, kompetencje przyszłości, przyszłość edukacji i uczenia się przez całe życie. Jowita ma ponad 20 lat doświadczenia w biznesie korporacyjnym, które zdobyła pracując na kluczowych stanowiskach w dużych i znanych organizacjach, takich jak Polkomtel, PGE czy Deloitte. 

Grzegorz Nawrocki  

Absolwent International Studies Centre Uniwersytetu Cambridge Wcześniej ukończył studia podyplomowe na wydziale dziennikarstwa radiowo-telewizyjnego Uniwersytetu w Preston (UCLAN, Wlk. Brytania). Jest dwukrotnym laureatem stypendium British Chevening Scholarship przyznawanym przez brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a także stypendystą programu „Leader in Civil Society” Instytutu Roberta Schumana w Budapeszcie. 
 
Ukończył międzynarodowe staże m.in. w BBC i ITN w Londynie i Manchesterze (IRN Newsroom, „North-West Tonight”). Od 2000 roku pracował w TVP 1 jako dziennikarz i prowadzący programy publicystyczne (m.in. „Woronicza 17”. „Wywiady Jedynki”, Bądź i Rządź”, „Kawa Czy Herbata (współ), Kryminalne wakacje”, „Tylko u Nas”, „Punkt Widzenia”, „Newsroom”, „Tygodnik.pl”, „Halo Polonia” i inne). Pracował również jako dziennikarz w Kopenhadze w Danii wspólpracując z newsroomem obsługującym duński Parlament (Folketinget).  
 
Przeprowadzał wywiady w wieloma wybitnymi politykami dla różnych stacji telewizyjnych i radiowych w Polsce, Wielkiej Brytanii i Danii, m. in. z Romano Prodim, Lechem Wałęsą, Patem Coxem, Vicente Foxem, Clausem Schultzem czy Clausem Hjortem Frederiksenem. 
 
Jest laureatem programu staży zawodowych „BAS Top People Project” (2004) w BBC World Service w Londynie, w ramach którego asystował dyrektorowi generalnemu BBC WS. Przygotowywał relacje z wybranych polskich wydarzeń dla BBC 5 Live. Pracował jako stażysta dla programu telewizji BBC World „HARDtalk with Stephen Suckur” (2005) przygotowując wywiady z międzynarodowymi politykami, m.in. Hamidem Awaluddinem (indonezyjski minister sprawiedliwości), czy Jaapem de Hop Schefferem (Sekretarz Generalny NATO).  
 
Jest wydawcą i prowadzącym cykl ZDERZENIA – Debaty Oxfordzkie w Teatrze Polskim w Warszawie we współpracy telewizją ONET.PL, a także wcześniej cyklu publicznych debat społeczno-politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadził warsztaty dziennikarstwa radiowo-telewizyjnego dla młodych dziennikarzy i aktywistów życia społecznego w Polsce, Niemczech i Danii. Prowadził zajęcia z dziennikarstwa radiowego dla European Sumer Academy (Kolonia). Prowadzący i współprowadzący wielu ogólnopolskich debat,kongresów, festiwali i gal, m. innymi: Media Trendy, Innovation Day, European Financial Congress, Prezesi Wolontariusze, Cannes Lions, Wolters Kluwer HR Congress, Społecznik Roku Tygodnika Newwsweek, Dobroczyńca Roku i innych. 

Program wydarzenia:
15.00 – 15.15 Rozpoczęcie 29 Szkoły Liderów Politycznych. 
Magdalena Tchórznicka, Karolina Grzegorzak, Adam August Michalik – Fundacja Szkoła Liderów 

15.15 – 15.30 Przywództwo w zmianie czy zmiana w przywództwie? 
Przemysław Radwan- Röhrenschef – Prezes Fundacji Szkoła Liderów 

15.30 – 16.15 Zmiana. Nie obalajcie mitów, zakładajcie własne! 
dr hab. Marcin Napiórkowski, Uniwersytet Warszawski 

16.15 – 17.30  Filary zmiany. Czy w procesie zmiany jest coś co powinno być niezmienne? 
dr Joanna Bagniewska, University of Oxford, Brunel University London 
prof. Maciej Kisilowski, Central European University 
Jowita Michalska, Digital University 
Moderacja – Grzegorz Nawrocki  


Program do pobrania

Kontakt:  
Karolina Grzegorzak 
specjalistka ds. organizacji i wsparcia projektu 
mail: [email protected] 

29. Szkoła Liderów Politycznych odbywa się dzięki wsparciu partnerów:
Fundacja Konrada Adenauera, Orange Polska, Samsung, McDonald, Magovox sp. z o.o. 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×