fbpx

Szkoła Liderów Miasta Mielca

3 marca 2017 roku rusza w Mielcu pierwsza w Polsce Szkoła Liderów Miasta!
Zapraszamy wszystkich, którym zależy na rozwoju Mielca
Rekrutacja trwa od 10 do 29 stycznia 2017.

To innowacyjna inicjatywa prowadzona przez Fundację Szkoła Liderów, we współpracy z Prezydentem Mielca Danielem Kozdębą, Urzędem Miasta Mielec oraz Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Projekt oparty jest na amerykańskich wzorcach z New Memphis Institute, przy zaangażowaniu Ambasady Amerykańskiej w Warszawie. Do udziału zapraszamy liderów i aktywnych przedstawicieli instytucji publicznych i samorządu, biznesu oraz organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i lokalnych mediów.

Szkoła Liderów Mielca trwa 7 miesięcy, od 3 marca 2 do 30 września 2017.
Każdy z uczestników przejdzie zaawansowany kurs przywództwa lokalnego, wzmocni swoje kompetencje kierowania ludźmi i wprowadzania zmian. Sprawdzi swój indywidualny potencjał liderski i zastanowi się, jak w pełni go wykorzystać w pracy nad rozwojem Mielca. Przez 7 miesięcy grupa ok 20 liderek i liderów Mielca, z różnych sektorów i opcji politycznych stworzy zespół, który wspólnie będzie się uczył, „jak działa Mielec” oraz podejmie się pracy nad jednym z wyzwań, przed którymi stoi miasto. – Nic tak nie zmienia miasta jak energia i siła liderów – mówi Jon Campbell z New Memphis Institute. Zapraszamy do udziału w pierwszej w Polsce Szkole Liderów Miasta! Poniżej szczegółowy zestaw informacji dla kandydatów:

Fundacja Szkoła Liderów, od ponad dwóch dekad zmienia jakość przywództwa w życiu publicznym w Polsce, zarówno na szczeblu centralnym jak i lokalnym, kieruje swój program do ludzi zaangażowanych w rozwój jednego miasta – Mielca.

KOGO SZUKAMY?

Do Szkoły Liderów Mielca zapraszamy osoby, które:

 • aktywnie działają lub pracują w Mielcu (w instytucjach publicznych/samorządzie lub w biznesie lub w organizacjach pozarządowych lub lokalnych mediach) od przynajmniej 5 lat;
 • mają dokonania w obszarze swojej działalności zawodowej lub społecznej;
 • są rozpoznawalne w swoim środowisku i potrafią zmobilizować/zgromadzić wokół siebie grupę ludzi do wspólnego działania;
 • wiążą swoją przyszłość z Mielcem i jego rozwojem.

CO OFERUJEMY?

W ramach 7 miesięcznego projektu weźmiesz udział w :

 • Zaawansowanym kursie przywództwa. Przejdziesz warsztaty umiejętności przywódczych, komunikacji, myślenia strategicznego
 • Seminariach Zrozumieć Mielec -historia, kultura, ludzie i polityka, podstawowe mechanizmy rozwoju
 • Budowaniu zespołu aktywnych liderów Mielca oraz lokalnym networkingu.
 • Community Action Project czyli Stworzeniu lokalnego projektu, jako odpowiedzi na najważniejsze wyzwania Mielca i wykorzystywanie zdobytych umiejętności  na rzecz rozwoju miasta.
 • Spotkania z wybitnymi ekspertami w dziedzinie rozwoju miast i przywództwa lokalnego…

HARMONOGRAM

9 – 29 stycznia 2017r.                Rekrutacja do projektu

3-5 marca 2017r.                       Warsztaty Inaugurujące Szkołę Liderów Miast w Mielcu
6-8 kwietnia 2017r.                   I Seminarium Miejskie + Młodzieżowa Szkoła Liderów Miast
11-13 maja 2017r.                        II Seminarium Miejskie
1-3 czerwca 2017r.                    III Seminarium Miejskie
29-30 czerwca
lub 6-8 lipca 2017r
.                    IV Seminarium Miejskie

CO ZYSKASZ?

Staniesz się bardziej skutecznym liderem. Zyskasz kompetencje, wiedzę i gotowość do wprowadzania zmian w Twoim otoczeniu. Odkryjesz swój potencjał liderski i rozwiniesz kompetencje przywódcze: budowania wiarygodności, angażowania ludzi, komunikacji, budowania zespołu, planowania strategicznego. Poznasz lepiej Mielec. Zyskasz wiedzę o strukturze i działaniach mechanizmów miejskich.

Będziesz tworzyć sieć liderów miejskich, którzy będą wpływać na rozwój Mielca, zyskasz nowych partnerów i przyjaciół w różnych sektorach. Będziecie tworzyć unikalny zespół i współpracować ze sobą ponad podziałami i sektorami.

Zyskasz większy wpływ na rozwój Mielca, będziesz się mógł/mogła przyczynić , by stawał się coraz lepszym miastem do życia.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

 • Wypełnij formularz zgłoszeniowy.
 • Dołącz 2 listy rekomendacyjne.

Nie spóźnij się – zgłoszenia przyjmujemy do 29 stycznia 2017.

Jak będzie wyglądać rekrutacja?

11 lutego 2017r.  Komisja Rekrutacyjna w skład której wejdą przedstawiciele partnerów: 2 osoby z FSL, 1 z Urzędu Miasta, 1 z Ambasady USA w Polsce oraz 1 z WSIFZ  wybierze listę osób przyjętych do programu.

W przypadku dużej liczby zgłoszeń Komisja przeprowadzi z wybranymi kandydatami rozmowy rekrutacyjne.

Do 14 lutego 2017r. opublikujemy listę ok. 20 uczestniczek i uczestników programu Szkoła Liderów Miast – Mielec.

Szczegółowych informacji o projekcie udziela: Iwona Ciećwierz

tel.: 22 556 82 61 (w godz.: 10.00 – 17.00)

e-mail: [email protected]

Copyright All Rights Reserved © 2019

×