fbpx

Uczestnicy XII edycji Programu Liderzy PAFW

Oto 41 uczestników, którym udało się przejść przez sito rekrutacji i będą pracowali w ramach XII edycji.

 

adeszko

Iwona Adeszko

Od 17 lat dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku.

Przez kilka lat pełniła funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Edukacyjno – Kulturalnego Ełk XXI. Od dwóch lat współpracuje z Partnerstwem Lokalnym PAFW. Jest również w gronie osób tworzących Fundusz Lokalny. Biblioteką zaczęła zarządzać w 2000 roku, kiedy to biblioteka mieściła się w budynku domu kultury i zajmowała 300 m2. Obecnie jest to instytucja mieszcząca się w budynku, o trzech kondygnacjach i do dyspozycji czytelników jest 1400 m2. Zarządzała procesem zmiany małej biblioteki w instytucję kultury.

Lubi być w podróży, poznawać ludzi. Chętnie zanurza się w świat muzyki Nicka Cave. Jej ulubioną książką są „Przepiórki w płatkach róży” Laury Esquivel. Uwielbia dobre kino od Carlosa Saury po Tarantino.

 

bartkowski

Mariusz Bartkowski

Wicedyrektor w Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brukach Unisławskich. Współzałożyciel i członek zarządu Unisławskiego Towarzystwa Historycznego. Współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Inicjatyw Wiejskich „Mała Ojczyzna”.

Dyrygent i założyciel chóru mieszanego „SKONT-TIN-NONT” w Unisławiu. Chór ma na koncie liczne sukcesy w konkursach Ogólnopolskich oraz Międzynarodowych, nagrania ścieżki chóralnej do filmu „Wymyk”. Dyrygent chóru gimnazjalnego Piena Voce. Chór trzykrotnie zdobywał „Złoty Kamerton” w Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkolnych a Cappella w Filharmonii Pomorskiej.

Założyciel i wydawca gazety „Gminnym Okiem” – lokalnego periodyku o sprawach gminy Unisław od szeroko rozumianej kultury przez edukację po politykę.

Współzałożyciel i inicjator „Piłkarskiego Przedszkola” – zajęcia dla najmłodszej grupy adeptów piłkarskich.

Oprócz szeroko rozumianej chóralistyki jego drugą połowa codzienności jest fotografia oraz film. Jest współrealizatorem historycznych filmów dokumentalnych („Bocień – oblicza nazistowskiego okrucieństwa”, serial „Historican – tropiciele prawdy”, „Króliki z Ravensbruck”.

 

bednarek

Katarzyna Bednarek

Od 2004 lat związana z działalnością kulturalną w Gminie Kwidzyn, a od 2006 roku pełni funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie.

Z wykształcenia pedagog, animator kultury o specjalności teatralnej a społecznie członek Stowarzyszenia „Zakątek Dankowo”, realizująca projekty na rzecz wsi w której mieszka.

Jako dyrektor zainicjowała stworzenie dwóch miejsc w Gminie Kwidzyn, mających swoją rozpoznawalną markę w regionie, kultywujących tradycję i sztukę ludową Powiśla: Pracownię Haftu Artystycznego w Pastwie oraz Pracownię Rzeźby w Rakowcu.

Jej sukcesem jest to, że po realizacji programu Dom Kultury Plus w 2015r., udało jej się podtrzymać pozytywną energię w środowiskach, w których były realizowane Inicjatywy i nadal prowadzi działania służące inspirowaniu inicjatyw oddolnych i wspiera aktywność mieszkańców Gminy Kwidzyn, ogłaszając Konkurs Inicjatyw przyznający mikrogranty dla nieformalnych grup.

Prywatnie jest wielbicielką mistycyzmu w twórczości Jana Jakuba Kolskiego. Uwielbia teatr, a szczególnie lalkowy, który chętnie wykorzystuje w pracy animacyjnej. Interesuje ją wszystko to, co jest związane z kulturą i sztuką ludową, kocha górskie wyprawy.

 

brodowska

 

Joanna Brodowska

Na co dzień pracownik Urzędu Gminy w Gaworzycach, ds. współpracy lokalnej i promocji. Po pracy animator kultury i inicjator wielu przedsięwzięć w jako przewodnicząca w stowarzyszeniu „Lepsze jutro, twórzmy dziś”. Głównym z celów jej organizacji jest animacja przestrzeni lokalnej i szeroko rozumiany rozwój środowiska lokalnego.

Ukończyła kulturoznawstwo na dwóch specjalizacjach: animacja kultury (PWSZ w Głogowie, licencjat) oraz komunikacja i media (Uniwersytet Wrocławski, studia magisterskie). Przedtem ukończyła kurs na instruktora turystyki regionalnej po Wzgórzach Dalkowskich, który pozwolił jej zaszczepić w innych ciekawość i pasję odkrywania regionu.

To artystyczna dusza, jest laureatką kilku konkursów poetyckich. Przyjemność sprawia jej nauka języka hiszpańskiego, podróżowanie, taniec i fotografia, zwłaszcza reportaż. Wyróżnia ją optymistyczne nastawienie do świata i ludzi oraz niekonwencjonalne pomysły na działania.

chęć

Anna Chęć

Współszefowa Fundacji Pozytywnych Zmian. Członkini Zarządu międzynarodowej Sieci Girls Rock Camp Alliance, Członkini Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

Współorganizatorka i koordynatorka pierwszych w Polsce obozów rockowych dla nastolatek Karioka Girls Rock Camp i dla dorosłych kobiet Pozytywne Zmiany Girls Rock Camp. Trenerka WenDo – asertywności i samoobrony dla kobiet. Koordynatorka działań związanych z monitoringiem śląskich sądów i wyroków z ART 207 – znęcanie się nad osobą najbliższą, obserwatorka sądowa, aktywistka na rzecz równości.

Inicjatorka Porozumienia Organizacji Pozarządowych w Bielsku-Białej.

Twórczyni Społecznej Rady Opieki nad Zwierzętami Bezdomnymi w Bielsku-Białej.

Zajmuje się i fascynuje edukacją nieformalną. Pomaga bezdomnym zwierzętom, monitoruje lokalny program opieki nad zwierzętami bezdomnymi i spaceruje z psami ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bielsku-Białej.

Zainteresowania: podróże, książki, uprawa ogrodu balkonowego i poszukiwanie kropli spokoju.

 

chlebowska

Zofia Chlebowska

Prezes Towarzystwa Upiększania Miasta „Klimek” w Grudziądzu. Czynnie społecznie działa również w Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim oraz w Ruchu dla Grudziądza.

Po 40-tu latach przestoju reaktywowała żeglugę pasażerską na Wiśle oraz po 75 latach przerwy „przywróciła do życia” Towarzystwo Upiększania Miasta. Ostatnia praca to „seniorzy w akcji”, projekt pod tytułem „Otulić zielenią zabytkowe podwórka”.

Pasje: pielęgnacja ogrodu, zieleń, kwiaty to moje hobby, podróże, książki, społeczne działanie.

 

dembińska

Dorota Dembińska

Jest sołtysem sołectwa Mniszek (Nowe Marzy i Mniszek), radną Gminy Dragacz – Wiceprzewodniczącą Rady Gminy i Przewodniczącą Komisji Oświaty , Kultury , Sportu i Ochrony Zdrowia.

W 2011 roku została sołtysem wsi i od tej pory zaczęła się jej wielka przygoda działań społecznych. W 2014 wybrana została do Rady Gminy Dragacz. Od kilku lat działa w Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju Gminy Dragacz Nasza Gmina, Towarzystwie Ochrony Krajobrazu Kulturowego „Sukcesja”, zaangażowana była w działania Latarników PCRS.

W ramach swojej działalności jest autorką, koordynatorką i realizatorką wielu projektów na rzecz społeczności lokalnej i poprawy warunków życia mieszkańców terenów wiejskich.

Prywatnie mama Tunia i Zuzki, dziewczyna uwielbiająca wieś i jej mieszkańców, historyk z wykształcenia i zamiłowania, eksploatująca się wieczorami w wolnych chwilach w robótkach szydełkowo – frywolitkowych.

 

duda

Urszula Duda

Dyrektor Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka” w Suwałkach oraz Niepublicznego Terapeutycznego Gimnazjum Prolog w Suwałkach.

Współzałożyciel oraz Członek Suwalskiej Federacji Organizacji Pozarządowych Razem, Członek Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów.

Działalność w Centrum Trójki polegająca na współpraca z innymi organizacjami pozarządowymi, udział w spotkaniach III sektora.

Głównym celem jej działalności jest prowadzenie szkół, organizacja zajęć dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, stałe poszerzanie oferty edukacyjnej i terapeutycznej oraz aktywizacja osób niepełnosprawnych w społeczności lokalnej. Organizowanie spotkań, konferencji na temat autyzmu, kampanii na rzecz osób z dysfunkcjami. Integrowanie środowiska nauczycieli, terapeutów, rodziców dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z całego regionu poprzez organizowanie turniejów, konkursów, spotkań. Ponadto jest nauczycielem języka polskiego oraz geografii z pasji i wykształcenia (w tej kolejności).

Uwielbia sport, literaturę, psychologię. Uczestniczy w zajęciach teatru efemerycznego. Nie lubi „stać w miejscu” bo jeżeli może ktoś to mogę i ja!

 

feliński

Piotr Feliński

Członek Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Carpe Diem z niewielkiego Świdwina w woj. zachodniopomorskim. Tam działa i zmienia najbliższą rzeczywistość. Inicjatywa lokalna, świadome głosowanie w wyborach samorządowych czy budżet obywatelski, to tylko niektóre z jego działań w obszarze zwiększenia aktywności oraz partycypacji mieszkańców. Organizuje też spotkania, koncerty, wystawy oraz pokazy. Większość z tych wydarzeń poświęcona jest popularyzowaniu historii jego rodzinnego miasta. We wszystkich działaniach mocno wspiera go żona, 5 letni syn Jeremiasz, już prawie 9 miesięczna Helenka, znajomi oraz przyjaciele.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Maciej Góras

Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Joker. Terapeuta uzależnień w Ośrodku dla Osób Uzależnionych „Nowy Dworek”. Organizator dwóch edycji Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych i Środowisk Trzeźwościowych. Partyworker w projekcje „Bezpieczna Impreza” Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Joker. Streetworker w projekcie „Od bezdomności do normalności”. Prowadzący programy readaptacji społecznej w więzieniu Krzywaniec i Międzyrzecz. Prezes spółdzielni socjalnej, w ramach której powstała Siłownia Fitness klub „Twój Czas”.

kozadraś grzesik

Monika Kozdraś-Grzesik

Wiceprezes Zarządu Fundacji Generator Inspiracji. Koordynatorka Lokalnej Organizacji Stypendialnej. Redaktor publikacji oraz trener metodyki projektu Młodzieżowe Laboratorium Nauki. Menager kampanii edukacyjnych „Świadomy Swoich Praw”, „Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa”, „Dzieciaki w Biznesie”. Nauczycielka „królowej nauk”, mama i żona. W czasie wolnym, którego generalnie nie posiada lubi czytać kryminały Agaty Christie. Posiadaczka dużej energii życiowej, nastawiona na działanie i zarządzanie.

 

kozłowicz

 

Ewa Kozłowicz

Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnkowie, radna Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, mediator Sądu Okręgowego w Poznaniu, członek Stowarzyszenia „Wspólna Przyszłość” w Czarnkowie, przewodnicząca Czarnkowsko Trzcianeckiej Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Jej działania obejmują organizowanie spotkań dla społeczności lokalnej, realizację projektów partnerskich, tworzenie trwałych struktur tj.: Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego, Centrum Wolontariatu, Centrum Aktywności Lokalnej, Stowarzyszenie „Wspólna Przyszłość”. Promuje mediacje i podnoszenie kwalifikacji mediatorów oraz kompetencji wśród pracowników samorządowych i przedstawicieli służb społecznych.

Zainicjowała powołanie Czarnkowsko Trzcianeckiej Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego wspólne z absolwentkami Programu Liderzy PAFW z powiatu oraz Centrum PISOP w Poznaniu.

Dużo radości sprawia jej możliwość fotografowania oraz praca na działce ogrodniczej.

 

kozłowski

 

Tomasz Kozłowski

Kierownik Rolniczego Zakładu Aktywności Zawodowej dla Niewidomych w Stanisławowie „Fundacji Praca dla Niewidomych”. Radny Gminy Gozdowo. Skarbnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Cetlinie. Zastępca Sołtysa wsi Cetlin. Inicjator rozbudowy Zakładu w Stanisławowie.

Organizator wspólnie z OSP i KGW z Cetlina imprez lokalnych( wigilia, powitanie lata, dzień kobiet itp.). Inicjator zmian we wsi Cetlin i Gminie Gozdowo ( rozwój infrastruktury sportowej i kulturalnej). Zajmuje się pozyskiwaniem dotacji dla Gminy Gozdowo i Zakładu w Stanisławowie.

Interesuje go sport, polityka, literatura, historia, tematyka związana z pomocą społeczną, organizacje pozarządowe.

kurowski

 Sylwester Kurowski

Dyrektor Centrum Readaptacji i Integracji Społecznej w ramach Projekt Fundacji Pedagogium. Koordynator Kampanii Społecznej „Tatuaże Wolności”. Szef działu Promocji i Grafiki Pedagogium Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie. Szef Biura Karier Pedagogium WSNS. Przewodniczący Samorządu Studentów Pedagogium WSNS.

Współzałożyciel Kujawsko-Pomorskiego Związku Literatów we Włocławku oraz Więziennego Klubu Literackiego „Bartnicka 10”, współpomysłodawca i juror Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Więziennej „Drugi Brzeg” (konkurs istnieje do dzisiaj). Współautor jedenastu tomików wierszy i prozy, scenarzysta (m.in. filmu dokumentalnego „Holocaust – to również nasza sprawa”, „Z piórem przez życie” (także reżyseria).

Zainteresowania: informatyka, literatura, sporty walki, readaptacja społeczna osób wykluczonych. Szczególnie uwielbia współpracę z Fundacją „Zmiana”, z którą koordynuje akcje społeczne, np. „Książki w pudle” czy „W tramwaju książka ma branie”.

 

lemańska

 

Aleksandra Lemańska

Prezes Zarządu Fundacji Alternatywnej Edukacji „ALE”, Inspektor Biura Projektów Urzędu Miejskiego w Mrągowie.

Z wykształcenia psycholog, certyfikowany trener umiejętności psychologicznych z wieloletnim doświadczeniem szkoleniowym i coachingowym. Od 6 lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi w regionie i kraju, od 2012 roku prowadzi Fundację „ALE” patronującą nieformalnym zrzeszeniom i inicjatywom młodzieży na tzw. obszarach defaworyzowanych. Zainicjowała powstanie siostrzanej Fundacji Aktywnej Młodzieży w Działdowie oraz gminnej koalicji na rzecz wspierania młodzieży Aktywni Kreatywni w Pieckach. Od 2014 wdraża w lokalnym środowisku innowacyjny model oddolnej animacji środowiskowej młodzieży pod nazwą Akademia Enklawy. Autorka i współrealizatorka kilkunastu projektów z programów POKL, FIO, PROW, Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, Fundacji PZU, Programu Młodzież w Działaniu i Erasmus+.

Prywatnie miłośniczka czytania i tworzenia literatury. Mieszka w drewnianej mazurskiej chacie na skraju Puszczy Piskiej z jednym mężem, trójką dzieci i pięcioma kotami.

 

lewandowski

Marcin Lewandowski

Dyrektor Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim. Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Dla naszych dzieci”.

Organizator Projektów Programu Młodzież w działaniu – Włocławska Liga Piłki Halowej; Klub Młodego Turysty w Lubieniu Kujawskim.

Nauczyciel akademicki w Kujawskiej Szkole Wyższej (Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna) Włocławek, uczestnik seminarium doktorskiego.

Organizator 3 ogólnokrajowych konferencji praktyków pieczy zastępczej we Włocławku

Trener programu edukacyjno-terapeutycznego Duluth dla sprawców przemocy domowej. Kurator społeczny – Sąd Rejonowy we Włocławku.

Zainteresowania: biegi krótko i średnio dystansowe, koszykówka – Włocławska Liga Koszykówki Amatorskiej oraz sędzia K-P PZKosz, paintball. Jak tylko czas pozwala to żeglowanie z przyjaciółmi na Gople. Zimą lubi kąpać się w przerębli – jest członkiem Morsów Włocławskich. Jego naukowe zainteresowania związane są z reintegracją rodzin wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych. Lubi czytać książki i słuchać innej muzyki w tym jazzu.

lutkiewicz

Joanna Lutkiewicz

Prezes Stowarzyszenia Franopol Sosnowa Kraina, www.franopol.pl. Z-ca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Sarnakach.

Współtwórczyni placu rekreacyjno-sportowego Sosnowa Kraina począwszy od jego zagospodarowanie przez realizację projektów pozwalających wyposażyć je w urządzenia sportowe i elementy ochrony przyrody. Systematycznie organizuje spotkania sportowo-przyrodnicze pogłębiające wielopokoleniową integracje społeczności lokalnej wsi Franopol. Organizuje warsztaty w zakresie bezpieczeństwa, ochrony przyrody, kulinarne. Współpracuje z samorządem, organizacjami społecznymi, lokalnym biznesem.

Wolne chwile spędza aktywnie na świeżym powietrzu, propaguje i zachęcam do zdrowego stylu życia. Lubi gotować i przyrządzać potrawy na bazie naturalnych składników. Interesuje się aranżacją zieleni w szczególności własnego ogrodu.

 

łyżwiński

Krzysztof Łyżwiński

Prezes Stowarzyszenia Budujemy Przystań w Radomiu oraz Dyrektor Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych w Radomiu.

Współzałożyciel Stowarzyszenia Budujemy Przystań w Radomiu. Współtwórca budowy Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych w Radomiu. Współinicjator powołania do życia Koalicji Stowarzyszeń w Radomiu. Współtwórca Szkoły Specjalnej w Śmiłowie. Członek zespołu do spraw Fundraisingu. Dyrektor Naszej Szkoły w Radomiu.

Zainteresowania: muzyka, literatura, marketing, fundraising, prawa i działania osób z niepełnosprawnościami, informatyka i technologie, media social marketing, ludzie, wiedza, rodzina.

„Stale przekraczaj własne możliwości i pozostań wierny swoim ideałom…”

 

matusiak

Wioletta Matusiak

Prezes Fundacji Edukacyjnej Emil, trenerka edukacyjna CEO i ORE, mentorka/tutorka/ciocia w „Akademii Emila”, inicjatorka ruchu homeschoolingowego w Cieszynie, latarniczka Polski Cyfrowej, Mobilny Doradca, mentorka w CoderDojo.

Interesuje się wykorzystaniem gier w edukacji, szuka sposobów na „lepszą szkołę” szkołę odpowiadającą na potrzeby XXI w.

Fascynuje ją powrót do natury, życie w autonomicznej osadzie, biobudownictwo.

 

michałek

Damian Michałek

Vice Prezes Stowarzyszenia Nowy Międzychód, założyciel i jednocześnie Vice Prezes Klubu Honorowych Krwiodawców w Międzychodzie. Manager Klastra Turystycznego Kraina 100 Jezior ponadto, członek Lokalnej Grupy Działania Puszcza Notecka oraz koordynator kampanii społecznych Fundacji Olandia.

Zawodowo Manager ds. PR i promocji w Kompleksie wypoczynkowo-konferencyjnym Olandia odpowiedzialny za promocję hotelu poprzez organizację wystaw, kontakt z przedstawicielami mediów i show biznesu, polityki oraz inicjowanie spotkań biznesowych,

Od 2013 r. koordynator akcji Masz Głos, Masz Wybór na terenie Gminy Międzychód. Inicjator programu Równać Szanse w Międzychodzie integrującego lokalną młodzież w projekcie tworzenia telewizji internetowej. Inicjator kampanii na rzecz wprowadzenia Budżetu Obywatelskiego w Gminie Międzychód. Wieloletni organizator zbiórek krwi połączonych z edukacją prozdrowotną oraz koncertów charytatywnych na rzecz potrzebujących dzieci. Od 2013 r. członek sztabu organizacyjnego biegu Międzychodzka Dziesiątka z Pompą. Pomysłodawca warsztatów fotograficznych w Środowiskowych Domach Samopomocy, prowadzonych w formie wolontariatu.

Po godzinach, miłośnik fotografii, która poza pasją stała się również pomysłem na otwarcie własnej działalności. Ponadto, fan dobrej muzyki i koncertów na żywo, zaprzyjaźniony z kilkoma zespołami muzycznymi. W wolnych chwilach lubi łączyć podróżowanie z odkrywaniem nowych smaków w kuchni.

 

mróz

Karolina Mróz

Prezeska działającej od jedenastu lat Fundacji Dom Pokoju, przewodnicząca Wrocławskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, koordynatorka projektów, animatorka, trenerka i doradczyni.

Zarządza zespołem Fundacji, która prowadzi działania w tak różnych obszarach jak: zarządzanie konfliktem i mediacje (także rówieśniczych), edukacja pokoju, rewitalizacja społeczno-gospodarcza, przestrzeń publiczna, multilevel governace, badania interdyscyplinarne, rozwój miast, społeczeństwa obywatelskiego i sektora kreatywnego a także prowadzi polskie przedstawicielstwo Domu Anny Frank w Amsterdamie i holenderskiego programu Szkoła Pokoju. Współpracuje ze szkołami, samorządami oraz realizuje kompleksowe usługi dla biznesu.

Specjalizuje się w tworzeniu i konsultowaniu polityk, programów i strategii miejskich oraz wypracowywaniu innowacyjnych modeli współpracy międzysektorowej i rozwiązań dla problemów społecznych – poprzez kompleksowe działania partycypacyjne, analityczne i rzecznicze oraz wdrożeniowe, podejście przekrojowe, oparte na wskaźnikach i włączeniu interesariuszy.

Typ analityk. Myśli osiedlami. Mama pięcioletniej Leny, bibliofilka, teatrofilka, pasjonatka ogrodnictwa miejskiego i rowerzystka. Entuzjastka i początkująca praktyczka facylitacji graficznej.

 

 

nawrocka

Barbara Nawrocka

Prezes Fundacji Wsparcia i Rozwoju Antrejka w Żerkowie.

Jako dyrektor szkoły była autorem i koordynatorem programów wyrównujących szanse edukacyjne dzieci wiejskich. Po zakończeniu pracy zawodowej swoją pomysłowość i pasję do pracy z ludźmi przeniosła na działania prospołeczne w gminie. Jej działalność fundacyjna to m.in. edukacja dzieci i rodziców, warsztaty artystyczne, konsultacje prawne, wspieranie działań lokalnych przedsiębiorców i artystów, działalność charytatywna.

W szczególności specjalizuje się w pisaniu projektów i planowaniu działań związanych z rozwojem dzieci. Udało jej się z zdobyć fundusze m.in. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna dla dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych naszej gminy.

Jest entuzjastką alternatywnych metod edukacji wspierających indywidualność i odkrywających talenty, stąd moje współtworzenie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych. W mojej działalności społecznej najbardziej cenię możliwość poznawania niezwykłych, inspirujących ludzi, którzy są dla mnie bodźcem do dalszych działań.

Jej marzeniem jest budowanie społeczeństwa zaangażowanego i odpowiedzialnego za sprawy lokalne. Wierzy, że jej zaangażowanie może być dla innych impulsem do działania, które niesie za sobą zmianę. Lubi czytać, podróżować i wypoczywać na pięknych plażach Białogóry. Jest ukochaną babcią pięciorga wnucząt.

 

niedziela gawlik

Justyna Niedziela-Gawlik

Pracuje w Urzędzie Gminy w Rzeczniowie, gdzie zajmuje samodzielne stanowisko ds. pozyskiwania środków pozabudżetowych, współpracy z organizacjami pozarządowymi i promocji gminy.

Do 2013 roku była Wiceprezesem Stowarzyszenia STER, obecnie pełni funkcje doradczą. Razem z organizacjami z terenu gminy bierze udział w realizacji poszczególnych działań, służy wsparciem, swoją wiedzą i pomysłami. Koordynuje działania związane z uczestnictwem Gminy w LGD „Krzemienny Krąg”, gdzie pełni funkcję Członka Rady. Zajmuje się również koordynacją przedsięwzięć promujących gminę, integrujących i aktywizujących mieszkańców. Ściśle współpracuje z Gminną i Powiatową Biblioteką w Rzeczniowie gdzie m.in. wspólnie realizują działania w ramach Partnerstwa Aktywność – Energia – Zdrowie. Organizuje wiele wydarzeń takich jak „Rzeczniowski rajd rowerowy – Ty i ja. Rowery dwa”, a ostatnio również „Rzeczniowski Włóczykij – Akademia Nordic Walking”.

 

orych

Jacek Orych

Burmistrz Miasta Marki (kadencja 2014-2018). Od 2006 do 2014 roku radny Miasta Marki, w latach 2008-2010 przewodniczący Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Środowiska. Współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Marki 2020 oraz wiceprezes Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.

Aktywny społecznie organizator i współorganizator wielu akcji, takich jak „TAK dla Obwodnicy Marek” – zachęcającej w pokojowy sposób władze państwowe do wybudowania obwodnicy Marek (inwestycja w trakcie realizacji), „Św. Mikołaj Mieszka w Markach” – akcji polegającej na pozyskiwaniu od darczyńców prezentów na święta (na podstawie otrzymanych listów) dla dzieci z potrzebujących rodzin; „Świetlik Twój Przyjaciel” – przekazywanie co roku naklejek odblaskowych dla wszystkich uczniów Mareckich szkół podstawowych (rozdano ponad 10.000 odblasków). Współorganizator wielu imprez sportowych i rekreacyjnych, w tym „Spartakiady Rodzinnej” (od 10 lat) – największej plenerowej imprezy kulturalno-rekreacyjnej dla rodzin oraz Biegu „Nocny Marek” – największej imprezy biegowej w powiecie Wołomińskim.

Brał aktywny udział we wdrażaniu systemu do zgłaszania problemów w przestrzeni publicznej (dziury w drodze, ciemne latarnie, nielegalne wysypiska śmieci, itp.) Marki.Naprawmy.To, który funkcjonuje w mieście Marki oraz pierwszych założeń „Budżetu Obywatelskiego”.

Zadeklarowany gadżeciarz, fascynat nowych technologii. Hobbistycznie dobry film – kino do hollywoodzkie po kino OFF-owe i dobra muzyka. Choć trudno w to uwierzyć, miłośnik biegania (ukończone dwa maratony, kilka półmaratonów i kilkadziesiąt 10 i 5 km zawodów). Żonaty – dwójka dzieci.

 

pajak

Sylwia Pająk-Figula

Kierownik Referatu Rozwoju i Funduszy Europejskich w Urzędzie Miejskim w Pszczynie. Odpowiedzialna m.in. za pozyskiwanie i realizację inwestycji współfinansowanych ze środków zewnętrznych, koordynację i przygotowanie programów strategicznych gminy w tym; Strategia Rozwoju Gminy Pszczyna, Program Rewitalizacji.

Prezes Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Pszczyńska”. Stowarzyszenie współfinansowane z Programu LEADER. LGD działa od 2008r. na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. LGD jest stowarzyszeniem, które łączy podmioty gospodarcze, samorządy, organizacje pozarządowe oraz osoby fizyczne we wspólnym działaniu na rzecz rozwoju lokalnego.

Współzałożycielka i wiceprezes Fundacji Pszczyńska Organizacja Współpracy, Ekspresji i Rozwoju (POWER). Celem Fundacji jest chęć propagowania dobrych praktyk na rzecz aktywizacji społeczności i rozwoju ludzkiej jednostki. Organizacja działa od 2013r.

Największą pasją są podróże, poznawanie kultur, obyczajów i tradycji.

 

pilat

Ewa Piłat

Prezes Stowarzyszenia Kraina św. Anny, które jest jedną z lokalnych grup działania na terenie województwa opolskiego.

Od 16 lat związana ze środowiskiem organizacji pozarządowych. Kierowała Krapkowickim Stowarzyszeniem Rozwoju Gospodarczego i Promocji, które swym zasięgiem obejmowało gminy powiatu krapkowickiego. Stowarzyszenie jako jedno z pierwszych w kraju skutecznie promowało obszar i tereny inwestycyjne wg standardów PAIiIZ.

Obecnie od 10 lat prowadzi lokalną grupę działania, której obszar obejmuje 10 gmin. W ramach możliwości jakie daje Program Rozwoju Obszarów Wiejskich stara się aby inicjatywy mieszkańców i środowisk zamieszkałych nasz region przełożyły się na efektywnie zrealizowane zadania z zachowaniem dziedzictwa obszaru, ale także z uwzględnieniem innowacji. Tego samego oczekuje w ramach projektów ośrodka Działaj Lokalnie.

Chce aby lokalne społeczeństwo utożsamiało się z zasobami kulturowymi, aby czerpało z przeszłości i tradycji siłę i inspirację do pozytywnych zmian swojego otoczenia oraz siebie samych. Aby znali swoją tożsamość i byli z niej dumni.

Jest zodiakalnym bykiem. Lepiej czuje się mając pewny grunt pod stopami. Uczy się mieć marzenia i bujać w obłokach, czyli odpoczywać. Lubi podróże dalsze i bliższe oraz długie spacery brzegiem morza.

postek

Michał Postek

Kierownik Terenowego Zespołu Doradców w Węgrowie Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie. Prezes Łochowskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i Sztuk CD. Wiceprezes Powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Poprzednio: Wicedyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, Kierownik ds. Kluczowych Klientów firmy Arche, Asystent Starosty Węgrowskiego. Współtwórca największego festiwalu we wschodniej części Polski muzyki elektronicznej Summer Sound Carnival. Organizator wymiany młodzieży między Polską a Ukrainą (ponad 300 osób w ciągu 5 lat)

Po pracy relaksuje się na rowerze, po rowerze zbiera info ze świata i próbuje dokończyć budowę domu.

Zainteresowania: działalność samorządu terytorialnego oraz jego realny wpływ na życie mieszkańców danego terenu.

 

sęga

Krystian Sęga

Od ponad dwóch lat pełni funkcję przewodniczącego zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej, zawodowo jest głównym księgowym w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii.

W 2006 r. był jednym z założycieli Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej (SPBK) i został wybrany na członka zarządu (skarbnika). W 2014 roku utworzył komitet wyborczy organizacji społecznej i przystąpił do wyborów samorządowych. Kandydując na burmistrza Bystrzycy Kłodzkiej osiągnął bardzo dobry drugi wynik i 25 % głosów.

Jest aktywnym członkiem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oddział gminny w Bystrzycy Kłodzkiej, Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych Concerto Glacensis w Kłodzku oraz Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, oddział we Wrocławiu. Inicjator i koordynator projektów SPBK skierowanych do mieszkańców gminy Bystrzyca Kłodzka. Stale współpracuje i uczestniczy w projektach wraz z innymi organizacjami, m.in. Towarzystwem Górskim „Róża Kłodzka” w Kamieńczyku oraz Fundacją Instytut Północny z Wrocławia.

Od kilku lat śpiewa w kłodzkim chórze Concerto Glacensis. Aktywnie spędza czas wolny poprzez współorganizację wycieczek rowerowych i pieszych na pograniczu polsko-czeskim. Oprócz zamiłowania do dobrego kina często bierze udział w imprezach sportowych i kulturalno-rozrywkowych.

sidor

Anna Sidor

Radna Gminy Lipnik. Prezes Stowarzyszenia Razem Dla Leszczkowa.  Zaangażowana w życie szkoły w Lipniku, od kilku lat aktywnie działa w radzie rodziców.

Stara się angażować mieszkańców Leszczkowa w życie społeczne wsi. Nie mając żadnego doświadczenia razem z kobietami  z Leszczkowa założyła stowarzyszenie, które działa i dalej się rozwija. Nawiązuje   współpracę z  innymi organizacjami z gminy Lipnik. Od niedawna jest członkiem Stowarzyszenia Ziemia Opatowska, które działa na rzecz rozwoju społecznego powiatu opatowskiego.

Prywatnie jest mamą dwóch nastolatków. Lubi sport szczególnie siatkówkę, dużo czyta, lubi prace w ogrodzie.

 

szczypek

Ks. Michał Szczypek FDP

Wikariusz w Parafii św. Antoniego w Zduńskiej Woli i członek zarządu Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro.

Był inicjatorem i prowadził „Bezpłatne Kursy Języka Migowego” w Zduńskiej Woli. Udało mu się też koordynować lokalne projekty „Animuj Me Too” oraz „Cisza nie oznacza milczenia”, które oferowały cykl szkoleń dla młodzieży oraz dla osób niesłyszących. Był również współorganizatorem wyjazdu kulturalno – duchowego dla osób niepełnosprawnych i wolontariuszy do Włoch oraz Ogólnopolskiego Spotkania Wolontariuszy Oriońskich. Jest koordynatorem Centrum Wolontariatu Don Orione przy Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro.

W krąg jego zainteresowań wchodzą: dobra książka, poezja śpiewana oraz podróże z przyjaciółmi. Jest też miłośnikiem i smakoszem kultury oraz kuchni włoskiej.

 

szewczun

Jolanta Szewczun

Drugą kadencję pełni funkcję Przewodniczącej Rady Powiatu sztumskiego oraz pracuje jako Kierownik Biura Lokalnej Grupy Działania „Kraina Dolnego Powiśla”. Opiera zrównoważono rozwojowe inicjatywy w swoim regionie i gminie na własnych pomysłach i dobrych kontaktach z NGO, biznesem i samorządem.

Doświadczenie z samorządem zdobyła pracując w gminie Dzierzgoń jako pełnomocnik Burmistrza do spraw ochrony środowiska i środków unijnych. Kiedy 23 lata temu odpowiadała za pierwsze inwestycje w Dzierzgoniu – wodociągi, kanalizacja, innowacyjne oczyszczalnie ścieków – za ich realizację posypały się nagrody i granty. Jednym z nich był projekt „Słoneczne dachy dla gminy Dzierzgoń”, dzięki któremu w 2010 roku w 320 gospodarstwach domowych zainstalowano instalacje solarne, dofinansowane z Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Realizacja projektu to początek współpracy partnerskiej mieszkańców i samorządów.

Wspierała również rozwój przedsiębiorczości od 1997 roku jako Członek Zarządu Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego S.A.. Utworzyła inkubator przedsiębiorczości. W 2009 r. współuczestniczyła w tworzeniu Lokalnej Grupy Działania „Kraina Dolnego Powiśla”.

 

topolska

Elżbieta Topolska

Prezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy od stycznia 2016.

Wcześniej wiele lat pracowała w Warszawie w japońskiej korporacji. W 2007 po przeprowadzce na Mazury zaangażowała się w pracę społeczną na rzecz lokalnego społeczeństwa. Szczególną uwagę kieruje na zagadnienia związane z  kapitałem społecznym,  partycypacją obywatelską oraz sferą  szeroko rozumianej kultury.

Pracowała w Zespole Zadaniowym Programu Decydujmy Razem. Z jej inicjatywy powstała Juska Kawiarenka Obywatelska, Klub Wolontariusza. Prowadziła projekt „Bądź Obywatelem!!!! Budowanie Społeczeństwa Świadomego i Aktywnego”, w wyniku którego powstał obywatelski produkt – Strategia Rozwoju Gminy Stare Juchy do roku 2020. Była doradcą merytorycznym w projekcie „Kawiarenka Obywatelska – kształtowanie społeczeństwa partycypacyjnego”.  Uczestniczyła w projektach Lokalnego Partnerstwa PAFW – program autorski „Kino otwarte na różnorodność” oraz wykłady dotyczące partycypacji obywatelskiej „Gminy powiatu ełckiego przyjazne konsultacjom społecznym”.

Zainteresowania: przede wszystkim współczesne kino światowe, pokazujące problemy społeczne. Poza tym polityka, filozofia, psychologia, ekonomia, kultura w jak najszerszej przestrzeni.  Pasjonuje się historią migracji mazurskich, pracuje nad zagadnieniami tożsamości społecznych związanych z regionem.

Główne motto działania – „z ludźmi dla ludzi”.

 

torbicz1

Mirosław Torbicz

Major Służby Więziennej, Specjalista ds. zatrudnienia i bhp osób osadzonych w Zakładzie Karnym we Włodawie. Prezes Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej „Koalicja Kulturalna” w Wyrykach. Radny Rady Gminy Wyryki, Przewodniczący Klubu Radnych Wyryckie Perspektywy, członek Rady Sołeckiej wsi Wyryki – Adampol oraz Rady Parafialnej Parafii p.w. Św. Mikołaja w Lubieniu.

Współautor monografii wsi Wyryki pt.: „Wyryki. Człowiek – Kultura – Środowisko” oraz strony poświęconej rodzinnej miejscowości: www.wyryki.com.pl. Pomysłodawca oraz członek zespołu redakcyjnego kwartalnika „Wyryckie Wieści”.

Współorganizator wydarzeń kulturalnych realizowanych w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa oraz Poleskiego Festiwalu Anielskiego. Autor skutecznych inicjatyw uchwałodawczych podjętych przez Radę Gminy.

Zainteresowania: społeczne działania podejmowane w ramach i nie tylko stowarzyszenia, samorząd lokalny, ekologiczna hodowla drobiu ozdobnego.

 

 

 

trojanowska

Elżbieta Trojanowska

Wiceprezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jawor” w Jaworku oraz Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej.

W latach 1991-2007 pracownik Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku: wychowawca, nauczyciel, dyrektor. Członek komitetu, który w 2000 r. powołał Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „JAWOR”: prezes, potem wiceprezes, koordynator wolontariatu, współzałożyciel, a od 2004r również kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej. Od 2007 r. wychowawca w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Jaworku.

W latach 1996 – 2010 wolontariuszka podczas wypoczynku letniego organizowanego przez Parafię Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Cegłowie, 2011 r. – zastępca kierownik tego wypoczynku.

W ramach w/w działalności pozyskała środki i była koordynatorką wielu nowatorskich projektów i przedsięwzięć społecznych, organizowała warsztaty dla wolontariuszy i pracowników z nowoczesnych metod pracy, pod jej kierunkiem młodzież wydawała publikacje. Z jej inicjatywy SPON ”JAWOR” otrzymało tytuł „Organizacja przyjazna wolontariuszom”.

Hobby: podróże realizowane bez pomocy biur, rękodzieło artystyczne.

urbańśka 

 

Anna Urbańska

Założycielka i główna koordynatorka działań pierwszej Spożywczej Kooperatywy w Polsce – Kooperatywy Grochowskiej oraz prezeska Fundacji Kooperatywy Grochowskiej. Stała i nieprzerwana od prawie 7 lat działalność Kooperatywy jest ogromnym sukcesem zarówno organizacyjnym jak i społecznym.

Współorganizatorka projektu RWS Grochowski (Rolnictwo Wspierane Społecznie). Koordynatorka akcji Slow Weekend (sekcji Slow Food). Zaangażowana w ruch edukacji alternatywnej. Organizatorka Ogólnopolskich Spotkań Edukacji Alternatywnej.

Z wykształcenia biolog molekularny – doktorat z dziedziny biologii komórki. Z zamiłowania podróżniczka i etnografka – od 2014 roku w uznaniu za osiągnięcia eksploracyjne członek The Explorers Club. Absolwentka Studium Fotografii ZPAF mająca na koncie wiele wystaw fotograficznych oraz publikacji w prasie.

 

więckiewicz

Agnieszka Więckiewicz

Wiceprezes stowarzyszenia „Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska”.

W 2015 r. wraz z kilkunastoma osobami zajmującymi się pediatryczną opieką paliatywną powołała do życia „Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska”.

W latach 2011-2016 związana z Fundacją „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” – początkowo jako wolontariuszka, później jako kierownik biura hospicjum oraz starszy inspektor ds. bhp.

Koordynator hospicjum perinatalnego skupiającego wrocławskie instytucje działające na rzecz rodziców spodziewających się narodzin ciężko chorego dziecka.

Współorganizatorka dwóch edycji ogólnopolskiej konferencji paliatywnej we Wrocławiu.

Zainteresowania: literatura piękna, blues, tresura psów, rysunek.

 

wójcik

Anna Wójcik 

Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Obrazowie. Wiceprezes Stowarzyszenia Razem dla Obrazowa, od 2015r. sołtys miejscowości Obrazów.

Jedna z inicjatorek powołania Młodzieżowej Rady Gminy Obrazów, od marca 2015r. jej opiekun. Autorka projektów mających na celu zwiększenie aktywności społeczności lokalnej poprzez różnego rodzaju działania inwestycyjne, edukacyjne i warsztatowe oraz sprzyjające rozwojowi pasji i zainteresowań wśród dzieci i młodzieży.

Miłośniczka gór, filmów komediowych oraz czekolady, Fanka Stinga, Madonny i Whitney Houston.

wronka

 

Hanna Wronka

Sołtys sołectwa Równe w gminie Strachówka. Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Równe, członek OSP Równe. Członek Zarządu LGD „Równiny Wołomińskiej” w Tłuszczu oraz członek Stowarzyszenia Sołtysi Mazowsza.

W latach 2010-2014 Radna Gminy Strachówka, od maja 2016 członek rady Regionalnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych w Ostrołęce.

Laureatka I miejsca w konkursie „Najaktywniejsze sołectwo”, zorganizowanym przez Urząd Wojewody i Marszałka Województwa Mazowieckiego. Nagrodzona laurem Kobiety Roku 2012 zorganizowanym przez LGD „Równiny Wołomińskiej ” w Tłuszczu. Laureatka III miejsca w konkursie zorganizowanym przez KSOW „Najaktywniejsza liderka wiejska – KSOW na Mazowszu w 2013 r.. Laureatka konkursu „Sołtys Roku 2015” zorganizowanego przez Gazetę Sołecką.

Zainteresowania i hobby: muzyka, śpiew ,podróże, gotowanie.

 

wyszomirski

Paweł Wyszomirski

Prezes Zarządu Fundacji Napraw Sobie Miasto, kurator konferencji TEDxKatowice, koordynator europejskiego projektu DITOs – promującego naukę obywatelską (citizen science), realizowanego we współpracy z University College London. Członek komitetu zarządzającego działaniem „Citizen Science to promote creativity, scientific literacy, and innovation throughout Europe” w ramach europejskiej sieci COST.

Publikował m.in. w Miasto Think Tank, Magazynie Autoportret. Redaktor książek „Jak rozwiązywać problemy lokalne dzięki mapom?” i „Przedsiębiorczość społeczna 2.0”.

Kocha Żonę, miasto i żeglowanie. Więcej na wyszomirski.biz

zawada

Monika Zawada-Miska

Założycielka i Prezes Babiogórskiego Stowarzyszenia ZIELONA LINIA, animatorka lokalnej Grupy Partnerskiej skupiającej organizacje pozarządowe w regionie babiogórskim.   Czynna, certyfikowana trenerka (Szkoła Trenerów Biznesu i Doradców Personalnych), twórczyni programów szkoleniowych i wizyt studyjnych dot. gospodarki społecznej, aktywizacji społecznej, zrównoważonego rozwoju  i partnerstwa. Inicjatorka oraz redaktor naczelny lokalnej gazety Kurier Stryszawski.

Przed rozpoczęciem pracy w sektorze pozarządowym związana z sektorem kultury, pełniąc funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie. Od 2006 roku zawodowo związana z tematem ekonomii społecznej jako koordynator Punktu Ekonomii Społecznej zajmującego się wsparciem organizacji pozarządowych oraz tworzeniem spółdzielni socjalnych. Jako jedna z pierwszych osób w Polsce testowała i wdrażała w życie model przedsiębiorstwa społecznego w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL, co zdecydowanie ukierunkowało jej drogę zawodową na aktywizację środowiska łączącą osiąganie celów społecznych i ekonomicznych.

Zainteresowania: literatura, botanika, turystyka piesza, ekonomia społeczna.

zbroja

Ewa Zbroja

Animatorka kultury, instruktorka teatralna, wieloletnia dyrektorka Bolesławieckiego Ośrodka Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu, trenerka (XIII STOP).

Od 2010 roku związana z Narodowym Centrum Kultury w Warszawie: koordynatorka pierwszej edycji Programu Dom Kultury+ inicjującego proces zmiany w  domach kultury w Polsce; w Dziale Edukacji Kulturalnej zaangażowana w sprawy rozwoju edukacji i animacji kulturalnej w tym, w organizację Ogólnopolskiego NieKongresu Animatorów Kultury oraz akcję Narodowe Czytanie; w ramach cyklu szkoleniowego Kadra Kultury prowadząca warsztaty nt. współpracy oraz tworzenia międzysektorowych sieci na rzecz rozwoju kultury i społeczności lokalnych.

Na co dzień współpracująca z różnymi podmiotami kultury, przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacjami pozarządowymi z całej Polski, członkini ruchu społecznego Forum Kraków. Zwolenniczka partycypacji i strategicznego zarządzania w kulturze.

Lubiąca teatr, poezję i podróże, chętnie pomagająca innym.

 

 

 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×