fbpx

Wierzymy w liderów drugiej linii

Co kryje się za kulisami przywództwa? Skąd biorą się zastępcy i następcy liderów? Ciekawi nas "druga linia" i to o nią Katarzyna Czayka-Chełmińska będzie pytać gości naszego panelu podczas Kongresu Regionów we Wrocławiu.

Przywództwo w samorządzie, szczególnie od czasu, gdy funkcjonariusze władzy wykonawczej wybierani są w wyborach bezpośrednich, nabrało wyrazistości. Z sukcesem miast i regionów identyfikujemy konkretne twarze, wspólnoty zyskały swoich gospodarzy. A przecież żaden lider nie działa sam – i nie mamy na myśli grupy urzędników, których zatrudnia, ale to właściwe zaplecze, które ma status… no właśnie, jaki? Zastępców, następców czy jeszcze inny?

„Drugiej linii” liderów w samorządzie podczas naszego panelu przyjrzymy się w trzech kontekstach. Pierwszy z nich to kształtowanie następców. Chcemy zapytać osoby sprawujące władze, czy myślą o swoich ewentualnych następcach, czy widzą potrzebę ciągłości w samorządzie, która nie sprowadza się do ciągłości sprawowania mandatu przez jedną osobę. Drugi kontekst to kształtowanie swojej liderskiej roli w cieniu osoby sprawującej mandat. Wreszcie – na ile prezydenci, wójtowie i burmistrzowie są otwarci na pomysły i wizje, które płyną od ich zastępców, na ile są skłonni dzielić się władzą i odpowiedzialnością.

Liderzy drugiej linii – zastępcy czy następcy?
26.09, 12:30
Kongres Regionów, Wrocław

Zapraszam w imieniu Fundacji,

fot: Rafał Nowakowski (phone: +48501086560)   Katarzyna Czayka-Chełmińska

Ekspertka w zakresie przywództwa w sferze publicznej. Od 10 lat kieruje jednym z najbardziej zaawansowanych programów rozwojowych dla liderów społecznych – Programem Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonym przez Szkołę Liderów. Jest współautorką stosowanej w nim metodologii tutoringu. Wiceprezeska Fundacji Szkoła Liderów i superwizorka Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych Współautorka publikacji „O przywództwie. Podręcznik liderski”(2016) i „Tutoring. W Poszukiwaniu metody kształcenia liderów”(2007).

 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×